Szczepienia zalecane

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #122394

  karomama

  Moja roczna córka Lilka idzie do żłobka, ponieważ muszę wrócić do pracy. Nasza pani pediatra podpowiedziała mi,żeby zaszczepić małą przeciw pneumokokom i po wielu przemyśleniach raczej to zrobię. Jak Wy postąpiliście, gdy wasze pociechy szły do żłoba? Szczepiliście czy nie?

  #5785177

  ekowrozka

  Szczepiłam i nie żałuję. Teraz, w dobie nagonki na szczepienia i niewiadomej ich przyszłości, również posłałabym dziecko na szczepienie.  #5785178

  karomama

  Właśnie ciągle tyle się mówi o NOPach, o ryzyku jakie niosą szczepienia. Ja jestem już umówiona na szczepienie w przyszłym tygodniu, szukałam w Internecie dodatkowych informacji, czytałam opis charakterystyczny produktu leczniczego i choć obawy mam, to wolę zaszczepić niż ryzykować, że mała w większej grupie zaraz coś złapie. Polecam też stronę [ciach] – zadałam tam pytanie ekspertowi i bardzo szybko otrzymałam fachową i profesjonalną odpowiedź.

  #5785179

  karomama

  Dobra, zaszczepiłam swoją córę na pneumokoki. Mała miała od niedzieli jakis mały katarek, ale jak szłyśmy w środę na szczepienie to już ani śladu po nim. Pediatra ją zbadał, powiedział, że dziewczynka na 6 i już siedziałyśmy na fotelu. Malutka w ogóle nie płakała, pani pielęgniarka ją zagadywała i obyło się bez krzyku 🙂 Lilka miała tylko lekki rumień i może troszeńkę mniejszy apetyt niż zazwyczaj ale na ulotce szczepionki przeczytałam, że to normalne. Teraz odliczamy czas do drugiej dawki…

  #5785180

  karomama

  Eksperci kampanii edukacyjnej “Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!” (Organizator: Fundacja Aby żyć) odpowiadają na najważniejsze pytania dotyczące pneumokoków:
  Jakie choroby wywołują pneumokoki? Co to jest inwazyjna choroba pneumokokowa? Kiedy szczepić dziecko? Jakie niepożądane odczyny poszczepienne mogą wystąpić? Szczepić czy nie? Jakie powikłania mogą wystąpić po chorobach pneumokokowych? Co dają szczepienia przeciwko pneumokokom? Czy szczepionki przeciw pneumokokom są bezpieczne? Jakie są przeciwwskazania do szczepień? Jak wygląda kwalifikacja na szczepienie?
  W materiale występują dr med. Aneta Górska-Kot oraz dr hab. med. Piotr Albrecht.

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close