Szczepionka (zapalenie opon, posocznica itp.)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #12677

  pikpok

  Za sześć tygodni Olo będzie szczepiony przeciw ropnemu zapaleniu opon mózgowych, posocznicy oraz innym ropnym infekcjom. Szczepionka jest dobrowolna i kosztuje ok. 45 zł. Czy wiecie coś o tej szczepionce? Czy szczepicie nią swoje dzieci? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiamy:)

  Agnieszka i Olo http://www.strony.wp.pl/wp/wieland/

  #194690

  biala2

  Re: Szczepionka (zapalenie opon, posocznica itp.)

  Ja szczepiłam mojego Antosia 2 razy, a w najbliższy piątek 3 dawka. Pediatra poleciła mi ją , a wielu krajach jest to już szczepienie obowiązkowe. Osobi,ście jestem zwolenniczką profilaktyki , dlatego zdecydowaliśmy się na te szczepienia. Bakteria Hib wywołująca zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie płuc, górnych dróg oddechowych, nagłośni i posocznicę jest szczególnie groźna dla dzieci poniżej 5 roku życia. A narażone na zakażenie są szczególnie dzieci w 1 i 2 roku życia.
  Życzę powodzenia na 1 szczepieniu serce się kraje , jak ten bobek płacze, ale pamiętaj , że to DLA JEGO DOBRA!
  Pozdrawiam JustynaK i Antoś(19.09.2002)

  biala2  #194691

  beatap

  Re: Szczepionka (zapalenie opon, posocznica itp.)

  Agnieszko mój synek (11miesięcy)był juz 3 razy szczepiony Hiberixem (przeciw zapaleniu opon mózgowych). Szczep swoje maleństwo i nie zastanawiaj się. Gdy Patryk miał 2 miesiące zachorował na zapalenie opon, na szczęście choroba nie zostawiła śladu ale lepiej dmuchać na zimne.

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close