Szczepionka (zapalenie opon, posocznica itp.)

Za sześć tygodni Olo będzie szczepiony przeciw ropnemu zapaleniu opon mózgowych, posocznicy oraz innym ropnym infekcjom. Szczepionka jest dobrowolna i kosztuje ok. 45 zł. Czy wiecie coś o tej szczepionce? Czy szczepicie nią swoje dzieci? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiamy:)

Agnieszka i Olo http://www.strony.wp.pl/wp/wieland/

2 odpowiedzi na pytanie: Szczepionka (zapalenie opon, posocznica itp.)

biala2 Dodane ponad rok temu,

Re: Szczepionka (zapalenie opon, posocznica itp.)

Ja szczepiłam mojego Antosia 2 razy, a w najbliższy piątek 3 dawka. Pediatra poleciła mi ją , a wielu krajach jest to już szczepienie obowiązkowe. Osobi,ście jestem zwolenniczką profilaktyki , dlatego zdecydowaliśmy się na te szczepienia. Bakteria Hib wywołująca zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie płuc, górnych dróg oddechowych, nagłośni i posocznicę jest szczególnie groźna dla dzieci poniżej 5 roku życia. A narażone na zakażenie są szczególnie dzieci w 1 i 2 roku życia.
Życzę powodzenia na 1 szczepieniu serce się kraje , jak ten bobek płacze, ale pamiętaj , że to DLA JEGO DOBRA!
Pozdrawiam JustynaK i Antoś(19.09.2002)

biala2

beatap Dodane ponad rok temu,

Re: Szczepionka (zapalenie opon, posocznica itp.)

Agnieszko mój synek (11miesięcy)był juz 3 razy szczepiony Hiberixem (przeciw zapaleniu opon mózgowych). Szczep swoje maleństwo i nie zastanawiaj się. Gdy Patryk miał 2 miesiące zachorował na zapalenie opon, na szczęście choroba nie zostawiła śladu ale lepiej dmuchać na zimne.

Znasz odpowiedź na pytanie: Szczepionka (zapalenie opon, posocznica itp.)?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Przerwy w pracy na karmienie
Właśnie przerwy w pracy na karmienie. Jeżeli pracuje się na pełen etat i karmi się dziecko to przysługują dwie 30 minutowe przerwy w pracy co w praktyce sprowadza się do pracy
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Kiedy na basen z niemowlakiem?
Od kiedy można zacząć chodzić z maluszkiem na basen? I jakie są z tym związane specjalne wymogi (pieluszki, czepki, ubranka)? Czy basen też musi być jakiś specjalny? Czy można chodzić
Czytaj dalej