szefowa nie wypłaca mi L4

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #84500

  zbikusia

  jak mam zmusic szefowa do wypłacenia mi L4(zwolnienia lekarskiego) mowilam jej ze mi w ciazy przysluguje 100%wypłata L4. Wypłaciła mi tylko te dni co bylam! a ja jej nie popuszcze tego. a w dodatku powiedziala ze w grudniu mi sie konczy umowa i nie ma zamiaru mi jej przedluzac(tj.pracowalabym do porodu na czarno)a potem powiedziala ze ZUS mnie przejmnie.Jak mam sie jej nie dac? gdzie mam isc po porade albo sa jakies strony w necie? bo tego jej nie podaruje!

  #1249522

  olinja

  Re: szefowa nie wypłaca mi L4

  To, że Ty nie znasz przepisów mogę zrozumieć ale Twoja szefowa powinna być bardziej świadoma.
  Moim zdaniem powinnaś isć do Państwowej Inspekcji Pracy i do ZUSu by dowiedzieć sie jakie prawa Tobie przysługują i kto za co i ile płaci.

  Jonatan (20.04.2005)  #1249523

  aischa

  Re: szefowa nie wypłaca mi L4

  jesli masz umowe o prace i nawet jesli konczy ci sie ona przed porodem to automatycznie pracodawca musi przedluzyc ci umowe do dnia porodu i co wiecej pozniej nalezy ci sie zasilek macierzynski. A szefowa musi zaplacic ci za zwolnienie !!! Najlepiej idz do Zus-u i zglosc to, oni ci powiedza co masz robic.

  ps. powinnas dostac 100 % wynagrodzenia tego co masz w umowie, tzn zus potraca jakies ubezpieczenia czy cos wiec zawsze to troche mniej na reke.

  Asia, Nikola 11.01.2002 i Norbert 16.01 – 04.02.2007

  #1249524

  dorotka1

  Re: szefowa nie wypłaca mi L4

  jesli to maly zaklad to rzeczywiscie ona placi tylko pierwszy miesaic – chyba doklanie 31 dni. a potem wyplaca zus

  a jesli duzy to zasilek macierzynski wyplaca zaklad pracy i rozlicza sie potem z zusem – tak czy inaczej do porodu kasa ci sie nalezy i zasilek macierzynski tez niezaleznie od tego kiedy umowa ci sie konczy

  zglos sprawe w PIP-ie, bedzie musial zaplacic

  Edited by dorotka1 on 2006/12/30 19:37.

  #1249525

  siluete

  Re: szefowa nie wypłaca mi L4

  Twoja umowa automatycznie musi być przedłużona do dnia porodu, później przysługuje Ci zasiłek macierzyński. Wynagrodzenia za czas choroby jest wyliczane na podstawie wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy. W przypadku zwolnienia ciążowego przysługuje Ci 100% takiego wynagrodzenia. Za pierwsze 33 dni choroby wynagrodzenie wypłaca pracodawca (w przypadku zakładu pracy zatrudniającego do 20 osób), później zasiłek przejmuje ZUS (pracodawca ma obowiązek wypełnić formularz Z3 i dostarczyć go do ZUSu), a także ZUS wypłaca zasiłek macierzyński (wyliczany tak samo jak chorobowy).
  Absolutnie możesz się zgłosić do PIPu, bądź sądu pracy. Szefowa wygląda mi na trochę nienormalną, a już na pewno na osobę nie znającą przepisów kompletnie…tylko idiota mógłby powiedzieć, że nie wypłaci wynagrodzenia za czas choroby….za niedopełnienie ww obowiązków grożą pracodawcy poważne sankcje i kary.
  Moim zdaniem powinnaś najpierw przedstawić szefowej to co ja tutaj napisałam, może zmądrzeje….a jeśli to nie pomoże to jak już wyżej napisałam – PIP i sąd pracy

  #1249526

  awkaminska

  Re: szefowa nie wypłaca mi L4

  jesteś pod ochroną.. umowa przedluża Ci się do dnia porodu a potem przysługuje Ci zasiłaek porodowy… powiedz szefowej xe o tym wiesz , o swoich prawach i jeśli nie bedzie ich respektowac to udajesz się do Państwowej kcji Pracy… on musio Ci zapłacić jeśli miałaś umowę o pracę nawet jeśli była na czas określony. płącić ci musi przez 30 dni a potem płaci ZUS (zależnie od wielkości firmy jeśli mała to oni wysyłają zwolnienie do ZUS i dostajesz pieniądze z ZUSu bezpośrednio, jeśli duża oni płacą i ZUSem rozliczają się sami)

  PAMIĘTAJ BY ZWOLNIENIE NIE OSOBIŚCIE TYLKO POLECONYM I TO Z POTWIERDZENIEM ODBIORU w twkiej sytuacji jak masz szefowa pindę to jedyny sposob na kontrolowanie xe Ty robisz co powinnaś a ona robiżle.

  powodzenia!

  Agnieszka mama Jagody(09-10-97), Kamili(03-04-03) i cipulca nr3(15-02-07)  #1249527

  justonka

  Re: szefowa nie wypłaca mi L4

  1. czy masz umowe o prace – czy np o dzieło, zlecenie prace nakładczą??? bo w takich przypadkach L4 nie jest wypłacane
  2. jeśłi jest umowa o prace szefowa musi wypłacac tak jak kaze kodeks pracy – inaczej popełnia przestepstwo i mozesz to zgłosic do PIP – tak samo jak do czasu konca urlopu macieżyńskiego nie moze Cie zwolnic.

  Justonka i groszek 😀

  #1249528

  siluete

  Re: szefowa nie wypłaca mi L4

  przy umowie zlecenia zasiłek chorobowy jest również wypłacany, jeśli zgłoszenie tej umowy zawierało zgłoszenie do DOBROWOLNEGO ubezpieczenia chorobowego.

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close