szew na szyjkę,czy to boli?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #43246

  moniska

  witam czy któraś z Was miała zakładany szew na szyjkę macicy.Na czym polega ten zabieg,czy to boli i czy trzeba leżeć w szpitalu.Ja w poniedziałek ide na badanie i być może ten zabieg mnie nie ominie.Już się boję.Pozdrawiam

  #565574

  moni1111

  Re: szew na szyjkę,czy to boli?

  Miałam zakładany szew w pierwszej ciąży- 9 lat temu. Teraz też jestem w ciąży z drugim dzieckiem i mam problemy, ale mój lekarz powiedział, że szwy zakładało się w dziewiętnastym wieku 🙂 , więc teraz mam pessar. Jeżeli chodzi o szew to samo założenie nie boli, bo jest przeprowadzane pod narkozą. niestety po zabiegu bardzo trzeba uważać. Przede wszystkim trzeba leżeć (w domu). Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i ominie cię szew. Pozdrawiam.  #565575

  gosiag

  Re: szew na szyjkę,czy to boli?

  Mam założony szew na szyjce – mimo, że jest to XXIw. i nie gdzieś na prowincji tylko w szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku mi go zakładali….
  Nie musisz się nic martwić – zkładają to w pełnej narkozie, która trwa króciutko (kilkanaście minut) i naprawdę nic nie boli. Potem jeden dzień trzeba leżeć plackiem i chyba jeszcze drugi ale tego drugiego już mogłam sama wstać do toalety…
  Po zabiegu też nic nie boli!
  Potem miałam zalecenie 2 tyg. leżenia plackiem, a potem można już w miarę normalnie funkcjonować – zależy indywidualnie jak się szyjka dalej zachowuje. Ja potem normalnie chodziłam – nawet na małe spacerki. Później znowu musiałam troszkę poleżeć bo robiło się rozwarcie… a teraz to już 36 t.c. więc chyba będzie dobrze!
  Na dwa tyg. przed planowany terminem ten szew się ściąga (już bez zabiegu – normalnie na fotelu)… no chyba że zaczniesz wcześniej rodzić, albo wody Ci odejdą… no to już ściągają w ostatniej chwili.
  Jeszcze raz powtarzam – to nic nie boli! najgorsze było to leżenie plackiem… ale to da się przeżyć!
  pozdrawiam i życzę dużo pozytywnych myśli – stres nie sprzyja Maluszkowi! ;o)
  Jak masz jeszcze jakieś pytania – chętnie odpowiem.

  Edited by GosiaG on 2004/03/27 22:08.

  #565576

  Anonim

  Re: szew na szyjkę,czy to boli?

  Mnie po zalozeniu szwu przez moze 2, 3 godzinki jeszcze coś tam „ciągło” ale nie można tego okreslic jako bólu raczej pewien dyskomfort.

  Oszczędzałam sie tydzień po zabiegu i lezałam duzo, ale potem juz w miare normalnie.

  Teraz juz jestem w 37 tygodniu.
  Odpoczywam w ciagu dnia, nie chodze na dlugie spacery, nie dzwigam no a ze sprzatania tylko ścieram kurze :- )

  Termin 20 04 2004 r.

  #565577

  truskawka25

  Re: szew na szyjkę,czy to boli?

  Nic nie boli, pełna narkoza, nawet póżniej nic nie ciągnie. Gin kazała się oszczędzać, ale jakos wszystko robię i nic sie nie dzieje. Wszystko grożnie brzmi, ale w rzeczywistości jest ok.
  Drobna ciekawostka – byłam golona do tego zabiegu w szpitalu, więc jeśli w twoim też to stosują, to możesz to wcześniej w domku delikatniej zrobić.
  pozdrowieńka
  truskawka

  #565578

  moniska

  Re: szew na szyjkę,czy to boli?

  dzięki bardzo za rady.Mam nadzięję że ten szew nie będzie konieczny ale już się nie boję.Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrowionka

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close