Szkoła rodzenia- Poznań

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 20)
 • Autor
  Wpisy
 • #101387

  mamadzika

  Witam

  Czy któraś z was może uczestniczyła w zajęciach w szkole rodzenia w Poznaniu? Czy jesteście zadowolone??I jaką szkołę możecie polecić.

  #2933363

  agatom

  gdzieś już na forum czytałam o tym, a dokładniej o szkole rodzenia przy Polnej.
  poszukaj na forum, może coś znajdziesz.. ja jeszcze mam trochę czasu 😉  #2933364

  agie

  polna

  Ja uczestniczyłam w zajęciach szkoły rodzenia właśnie przy szpitalu przy Polnej w 2006r.
  Nie narzekałam, poznałam szpital, oswoiłam się z klimatem itd., choć z dzisiejszej perspektywy widzę, że można było ten czas spędzić ciekawiej.
  Pozdrawiam

  #2933365

  marysia

  ja chodziłam
  polecam 🙂

  #2933366

  agatom

  Zamieszczone przez agie
  Ja uczestniczyłam w zajęciach szkoły rodzenia właśnie przy szpitalu przy Polnej w 2006r.
  Nie narzekałam, poznałam szpital, oswoiłam się z klimatem itd., choć z dzisiejszej perspektywy widzę, że można było ten czas spędzić ciekawiej.
  Pozdrawiam

  czyli ogólnie nie polecasz tej szkoły rodzenia?

  #2933367

  agie

  HM

  To było 4 lata temu. Wtedy dla mnie ważne było, żeby rodzić na polnej i mieć pewną znajomość szpitala i względną pewność, że kiedy zacznę rodzić, to mnie z tamtąd nie odeślą dalej. Jeśli chodzi o program zajęć – to nie był on już wtedy dla mnie bardzo odkrywczy. Zajęcia fizyczne ok. Generalnie krzywdy mi tam nie zrobili, ale potężnego sentymentu do tej szkoły nie czuję. Nie wiem co prezentują inne szkoły rodzenia.  #2933368

  agatom

  Zamieszczone przez agie
  To było 4 lata temu. Wtedy dla mnie ważne było, żeby rodzić na polnej i mieć pewną znajomość szpitala i względną pewność, że kiedy zacznę rodzić, to mnie z tamtąd nie odeślą dalej. Jeśli chodzi o program zajęć – to nie był on już wtedy dla mnie bardzo odkrywczy. Zajęcia fizyczne ok. Generalnie krzywdy mi tam nie zrobili, ale potężnego sentymentu do tej szkoły nie czuję. Nie wiem co prezentują inne szkoły rodzenia.

  ja zamierzam rodzić na polnej, ale do szkoły rodzenia napewno tam nie idę 🙂
  tym bardziej jak mowisz, że nic specjalnego 😉

  #2933369

  mamadzika

  Ja w końcu podjęłam decyzję i wybieramy sie do szkoły rodzenia Dobry Początek. Zobaczymy jak będzie.

  #2933370

  med

  Drogie Panie

  Poród dziecka to szczególne wydarzenie w naszym życiu. Dlatego warto przygotować się do niego wcześniej i z rozwagą wybrać odpowiednią szkołę rodzenia. Jeśli zawczasu dowiemy się jak powinny wyglądać narodziny, co należy robić, jakie rzeczy ze sobą zabrać do szpitala oraz jak opiekować się noworodkiem, to będziemy spokojniejsze i lepiej przygotowane do przyjścia na świat naszego maleństwa.

  Warto, wiec wybrać się na zajęcia do dobrej szkoły rodzenia. Czyli takiej, która organizuje kurs specjalnie z myślą o kompleksowej opiece dla całej rodziny, zarówno przed jak i po porodzie. Dziś istnieje wiele szkół rodzenia, które posiadają różnorodne oferty. Najlepiej jeśli warsztaty w takiej szkole prowadzone są w aktywny sposób. Ćwiczenia nie ograniczają się tylko do oddychania i pokazów przewijania dziecka. Podczas kursu lekcje powinny być prowadzone tak, aby przyszli rodzice mogli swobodnie porozmawiać o tym, co myślą i czują. Prowadzący powinien pomóc nazwać im swoje emocje, pokazać jak radzić sobie z lękiem oraz nauczyć opieki nad noworodkiem. Przyszłe mamy, poza wiedzą teoretyczną powinny również mieć okazję przygotować się do porodu i szybkiego powrotu do formy fizycznej, dzięki odpowiednim ćwiczeniom oraz możliwości przeprowadzenia rehabilitacji ginekologicznej po narodzinach dziecka. Dlatego najlepiej zapisać się do szkoły rodzenia w placówce, w której znajdują się również poradnie lekarskie i ginekologiczne.
  Pamiętajmy o tym, że poród jest ogromnym wydarzeniem także dla Taty. Dlatego zajęcia w szkole rodzenia powinny być przygotowane również z myślą o panach. To one pomagają przystosować się im do nowej roli. Podczas warsztatów młodzi rodzice powinni mieć możliwość konsultowania swoich obawy i wątpliwości z grupą specjalistów takich jak: położna, rehabilitantka, ginekolog, dietetyk czy psycholog. Dodatkowym wyznacznikiem dobrej szkoły rodzenia są również specjalnie utworzone małe grupy, które sprzyjają kameralnej atmosferze i wymianie doświadczeń.

  W trosce o kompleksową opiekę, najlepsze placówki oferują również po porodzie program zdrowotny skierowany do najmłodszych pacjentów. Obejmujący badaniami i profilaktyką dziecko już od dnia jego narodzin.

  #2933371

  lidka79

  Polecam Uniwersytet Rodzenia

  Ja polecam Uniwersytet Rodzenia na Uniwersytecie Maluszka.

  Zajęcia w sali żłobkowej, co już pozytywnie nastraja.
  Fajny program, ja akurat byłam na przyspieszonym – 2 weekendy, 9 h.
  Sala śliczna- bo dziecięca, prowadząca bardzo fajna – praktyka a nie sucha teoria. A czy warto – warto, bo poruszają zagadnienia takie jak karmienie, pielęgnacja maluszka, przewijanie, kąpanie itd, nie tylko ćwiczenia oddechowe.  #2933372

  klejunia28

  Szkoła rodzenia Alma MAtter

  Hej mamuśki,

  wiem, że ostatnie wpisy były w październiku 2011, ale chcę się z wami podzielić moją opinią o szkole rodzenia 🙂 Ja wraz z mężem chodziłam do szkoły rodzenia[wymoderowano]i naprawdę sobie bardzo chwalę te zajęcia, z resztą mojemu mężowi również się podobały (o dziwo 😉 ). Zajęcia odbywały się w małych grupach max 5 par, co sprawia, że atmosfera jest bardziej przyjacielska. Położna, która prowadziła zajęcia przekazała nam dużo wiedzy o ciąży, porodzie, połogu i macierzyństwie. Mieliśmy również zajęcia praktyczne, czyli uczyliśmy się między innymi kąpać dzieciątko (oczywiście były to lalki), ubierać itp.
  Jestem bardzo zadowolona, ze zapisałam się do tej szkoły tym bardziej, że jest ona darmowa 🙂

  Mam nadzieję, że przyda się przyszłym mamą moja opinia 🙂

  Pozdrawiam 🙂

  #2933373

  helena80

  moje przyjaciółki polecają szkołę rodzenia DzieciOk na ul. Katowickiej. Świetna położna-fizjoterapeutka, oferują masaże, ćwiczenia, pierwszą pomoc noworodkowi, chustonoszenie itp. więc fajny pakiet a wszystko jest bezpłatnie. Myślę, że za dwa miesiące zapiszę się właśnie do tej szkoły 🙂  #2933374

  adamtomas

  A chodzą z Wami mężowie, partnerzy ? Chciałbym się poradzić, albowiem moja partnerka nie chce żebym z nią chodził do szkoły rodzenia, czym to może byc spowodowane ?

  #2933375

  helena80

  hmm musisz zapytać o to Partnerkę. U mnie w grupie wszystkie Panie są z mężami czy też partnerami i jest to niesamowite. Bardzo fajnie wygląda jak starają się umyć bądź przewinąć dziecko 🙂 dzięki temu, że chodzimy razem na te zajęcia mam poczucie wsparcia i że jesteśmy w ciąży razem 🙂 namów ją przynajmniej na jedne współne zajęcia, aby mogła się przekonać jak bardzo jesteś jej potrzebny. Pozdrawiam

  #2933376

  karpacka39

  Uczęszczałam do szkoły rodzenia Alma Matter na Szczepanowskiego i bardzo sobie chwalę tę szkołę, tym bardziej że zajecia które się w niej odbywają są bezpłatne. Nie sądzę aby szkoła rodzenia była stratą ani czasu ani pieniędzy, położnictwo to prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny i na takich zajęciach można zawsze się czegoś nowego dowiedzieć. Sądzę że gdybym nie uczęszczała na te zajęcia pewnie bardzo przeżyłambym poród i bardzo bym się stresowała, a tak to miałam świadomość co po kolei będzie po sobie następować. Jestem bardzo zadowlona z zajęć w tej szkole, panuje tam sympatyczna i miła atmosfera.

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 20)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close