Tabletki antykoncepcyjne

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #73441

  aha

  Cześć mam na imię Ania.
  Czytała teraz blog o spirali i powie ze nie wiedziała o tak strasznych skutkach ubocznych – jestem przerażona.

  Stosuję tabletki antkoncepcyjne od wielu lat, i na pewno do końca nie wiem jakie są skutk uboczne, ponieważ nikt nie poda wyczerpującch wiadomości na tem temat.
  Coraz czesciej mysle o zaprzestaniu brania ich.

  Bardzo prosze o fachową rade, z gory dziekuje.pa

  #960286

  Anonim

  Re: Tabletki antykoncepcyjne

  tam chyba szybciej uzyskasz odpowiedz:)

  Bruni [starająca sie od XI’05]
  z Filipkiem ur.24-04-2003  #960287

  kasiejka

  Re: Tabletki antykoncepcyjne

  Fizyczna szkodliwość antykoncepcji
  – wyjątki z artykułu internetowego:
  „Przy rozważaniach dotyczących działań antykoncepcyjnych, nie można pominąć szkodliwości dla zdrowia fizycznego potwierdzonych analizami i badaniami medycznymi. Nie wdając się w szczegółowe rozważania, poniżej wymieniono zasadnicze fizyczne szkodliwości wynikające ze stosowania antykoncepcji.
  Istnieje domniemanie, że antykoncepcja hormonalna jest najbardziej szkodliwa dla zdrowia fizycznego. Szkodliwość ta została przez medycynę udowodniona już w latach 70.
  Niefizjologiczny, nadmierny poziom sztucznych hormonów wprowadzonych do organizmu kobiety wywołuje różnorodne (najczęściej szkodliwe) działania uboczne; przede wszystkim w układzie naczyniowym, krzepliwości krwi i w systemie przemiany materii. Na przykład opublikowane w angielskiej literaturze fachowej wyniki badań wykazały, że ryzyko przypadków śmiertelnych wśród użytkowniczek i byłych użytkowniczek antykoncepcji hormonalnej z powodu zawałów serca i krwotoków mózgowych jest o 40% większe od przeciętnej. Badania potwierdziły również związek przyczynowo-skutkowy antykoncepcji hormonalnej z zakrzepicą układu żylnego. Niektóre gestagenne środki hormonalne powodują nasilenie zmian wątrobowych a także są przyczyną nadciśnienia i powikłań zakrzepowo- zatorowych. Dr Rudolf Ehmann [1] wymienia sześć pozycji literatury fachowej wykazującej istnienie związku między antykoncepcją doustną hormonalną a rakiem szyjki macicy i sześć innych pozycji wykazujących związek z rakiem endometrium.
  Wyniki badań przeprowadzonych w latach osiemdziesiątych przez kilka niezależnych zespołów wykazują, że niuniknioną konsekwencją stosowania antykoncepcji hormonalnej jest wzmożone ryzyko raka wątrobowokomórkowego. Ponadto wątroba na antykoncepcję hormonalną reaguje tworzeniem się gruczolaków, które – pomimo łagodnego charakteru – w przypadku pęknięcia powodują znaczne zagrożenie trudnym do opanowania krwotokiem wątrobowym.
  Dla ścisłości trzeba przyznać, że temat działań ubocznych antykoncepcji hormonalnej jest kontrowersyjny chociaż zdecydowanie przeważają opinie negatywne. Smutne jest także to, że nawet lekarze (których obowiązuje maksyma: „przede wszystkim nie szkodzić”), lekceważąc uboczne skutki „pigułki”, sami propagują stosowanie tego rodzaju antykoncepcji.
  Nigdy dotąd środki o tak silnym działaniu i ciągle nieznanych do końca właściwościach nie były podawane zdrowym ludziom bez ważnych wskazań medycznych. Teraz tak się dzieje. Ale też nigdy dotąd żaden preparat farmakologiczny nie był tak świetnym źródłem zysku dla produkującej go firmy, jak dobrze rozreklamowane doustne środki antykoncepcyjne. Tym należy tłumaczyć brak rzetelności w informacji na temat szkodliwości hormonalnych środków antykoncepcyjnych.(…)

  ****************************************************
  Zdaje sobie sprawę, że nie jest to wyczerpująca wiedza jakiej szukasz na ten temat, zetknęłam się w literaturze z dużo większą ilością skutków ubocznych ale nie mam akurat tej książki pod ręką by podać bardziej szczegółowe, konkretniej brzmiące informacje. .

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close