Tabletki antykoncepcyjne podczas karmienia???

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #39099

  megan1976

  Dziewczyny mam pytanie w imieniu mojej karmiącej przyjaciółki – otóż dziecko ma 6 miesięcy i ciągle karmi ją piersią, i nie chce jej jeszcze odstawiać – ale problem polega na tym ze jeszcze jej nie wrócił okres – za to utrzymują się lub powracają stany zapalne pochwy (mama) – lekarka poradzila jej albo odstawienie od piersi i antybiotyk, albo tabletki Cirazette (albo jakos tak) antykoncepcyjne ktore mozna stosować w czasie laktacji. I jej pytanie jest takie – czy rzeczywiscie one sa bezpiecznie dla dziecka? Czy ktora brała z Was? Prosze o pomoc.

  Pozdrowienia z Zielonej Góry
  magiczny termin 13.06.2004 r.

  #511928

  duska

  Re: Tabletki antykoncepcyjne podczas karmienia???

  HEJ
  Odpowiedzi dostaniesz na pewno różne, były już dyskusje na temat cerazette, niektóre mamy są zadowolone, a inne uważają, że nie jest do końca zbadany wpływ leku na maluszka (bo hormon przenika do pokarmu).

  Ja biorę cerazette od trzech miesięcy – jestem zadowolona, uważam, że to lek bezpieczny, bo chociaż w Polsce jest od niedawna, to był już od dłuższego czasu używany w Europie.

  Duśka i Emila (09.10.2003)  #511929

  inti

  Re: Tabletki antykoncepcyjne podczas karmienia???

  najpierw brałam Cerazette a potem zastrzyk depo-provera. opinie są faktycznie różne, w czasie brania tabletek nie zauważyłam u niej żadnych zmian.
  ale to są jedyne mozliwe hormonalne środki antykoncepcyjne dopuszczalne w ciąży. ale na stany zapalne pochwy ?????? ciekawe, nie słyszałam o tym.

  sylwia i JUlka 20.01.2003

  #511930

  monikaapj

  Re: Tabletki antykoncepcyjne podczas karmienia???

  biorę cerazette, jest to jedna z 3 metod anty dostępna dla karmiacych(jeszcze depo-provera i spirala). Czuje sie ok, poza częstymi plamieniami, ale to ponoc normalne.

  Monika i Basia (22.09)

  #511931

  mala2

  Re: Tabletki antykoncepcyjne podczas karmienia???

  A moja kolezanka brala i …….zaszla w ciaze.

  malgoska, arturek(30.09.99) i ania(27.06.03)

  #511932

  alak

  Depo-provera

  Ja zdecydowałam się na zastrzyk raz na trzy miesiące „Depo proverę” i jestem zadowolona. Cerazette trzeba brać o kontkretnej godzinie i każda pomyłka nie daje 100% zabezpieczenia (z moim zapominalstwem to niemożliwe do upilnowania!). Za tydzień idę na drugi zastrzyk.
  Pozdrawiam

  Alicja,Maja (09.09.03)  #511933

  siwa

  Re: Tabletki antykoncepcyjne podczas karmienia???

  Hej! Ja biore cerazette,zaczelam brac krotko po porodzie,moja corcia ma teraz pol roku i nie ma zadnych wysypek ani uczulen.Pozdrawiam 🙂

  SIWA I ADA (7.08.03)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close