Tantum rosa i zapalenie bakteryjne

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #83020

  dofita

  Cześć
  Czy w ciąży można stosować Tantum rosa i czy jest to bezpieczne? Mam jeszcze jedno pytanko, czy przy zapaleniu bakteryjnym wystarczy stosować tylko ten preparat????
  Pozdrawiam

  #1192614

  kamelia

  Re: Tantum rosa i zapalenie bakteryjne

  1) Tak, tantum Rosa można stosować w ciąży, nawet w I trymestrze.
  2) Nie!!! Nie wystarczy! Wogóle skąd pewność, że zakażenie jest pochodzenia bakteryjnego? To można stwierdzić tylko wykonując posiew z pochwy (czeka się zwykle 3 dni na wynik). Należy zrobić posiew z antybiogramem i w przypadku zakażenia bakteryjnego należy przyjmować antybiotyk. Prawda jest taka, że przy zakażeniu w pochwie należy zrobić jednocześnie i posiew z antybiogramem i hodowlę grzybów z mykogramem (wrażliwość na leki), żeby wiedzieć co tak naprawdę tam dolega… A żeby jeszcze uściślić, to jednocześnie należałoby zrobić jeszcze wymaz z szyjki macicy pod kątem chlamydii, żeby mieć pewność, że to nie one (inne badania ich nie wykażą)… Pierwsze dwa badania to koszt ok. 30zł każde, a chlamydie ok. 80-100zł.
  Zakażenie w obrębie pochwy jest niebezpieczne, grozi poronieniem lub porodem przedwczesnym…

  Borykam się z tym problemem od początku ciąży, prawie non stop. Ciągle na lekach… Niestety muszę walczyć, żeby nie doszło do tego o czym pisałam…

  Moja rada – jeśli odczuwasz, że jest jakieś zapalenie w pochwie, to spróbuj Tantum rosa i ewentulanie globulki dopochwowe homeopatyczne Vagical (bez recepty), ale nie dłużej niż kilka dni, jeśli nie minie, to leć do lekarza i się zacznij porządnie leczyć…

  Kamelia z Michałkiem 14.08.2003 i marcową pijawką  #1192615

  fresz

  Re: Tantum rosa i zapalenie bakteryjne

  Ja w pierwszej ciąży stosowałam tantum rosa, jest bezpieczyny nawet w pierwszym trymestrze ciąży, ale sam praparat nie wystarczy. O ile dobrze pamiętam brałam jeszcze dodatkowo jakieś tabletki. Ale jakie to juz niestety nie pamiętam,bo było to prawie 5 lat temu.

  & ANIA

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close