Tempka

Mam pytanko. Może ktoś zna odpowiedź. W sobotę byłam na weselu. Ubawiłam się nieźle. A wracając do pytania. Położyłam się spać dopiero przed 7.00 rano. Tempkę mierzę zawsze o 5.30, ale w niedzielę przespałam się do 10.00 i zmierzyłam. Było 37,0. Wiem, że ta temperaturka jest za wysoka i nie wiem jak ją zinterpretować. W piątek rano było 36,7, a w poniedziałek 36,8. W tych dniach powinna wystąpić ovu. Dzisiaj było 37 więc pewnie ovu była. Najgorsze, że muszę z wykresikami stawić się u swojego gina, żeby mu pokazać kiedy występowała ovu. Więc sama nie wiem, w który dzień to było. Jajniki bolały mnie od czwartku, aż do wczoraj włącznie. Ze śluzikiem gorzej bo zawsze było go jak na lekarstwo.
Poradźcie coś.

Ela

4 odpowiedzi na pytanie: Tempka

ninka Dodane ponad rok temu,

Re: Tempka

myślę, że poprostu nie powinnaś brać tej temperatury pod uwagę. Brak jednego wyniku nie powinien rzutować na cały wykres a poza tym temperatura była zmierzona o innej porze dnia i pewnie po pewnej dawce alkoholu wiec temp. może być zawyżona.

pozdrawiam

Ninka
[Zobacz stronę]

mause Dodane ponad rok temu,

Re: Tempka

Z tym alkoholem to cienko, bo pełniłam obowiązki kierowcy :o) Ale masz rację ta temp ma się nijak do całości. Tylko gdzieś czytałam, ale nie pamiętam gdzie, że jeśli się mierzy temp. później niż zwykle powinno się odjąć za każdą godzinę (tylko nie wiem ile) 0,5 czy 1 kreskę od tej temperatury z pomiaru. A jak się mierzy wcześniej to powinno się coś tam dodać.
Jestem ciekawa czy ktoś też to czytał, albo wie. A tak poza tym to obstawiam na ovu w poniedziałek, bo w niedzielę było przytulanko

Ela

kathrin78 Dodane ponad rok temu,

Re: Tempka

Też cosik takiego czytałam, ale nie wiem czy nie dot. to przypadkiem dłuższego spanka. Ale wydaje mi się, że możnaby było to zastosować dopiero wtedy, gdy już znamy swoje ciało i robiliśmy pomiary temp. o różnych godzinach wcześniej, a w związku z tym wiemy o ile średnio podnosi się nam tempka. Ja robiłam coś takiego tylko raz i gdy zmierzyłam tempkę dwie godziny później niż zawsze – była ona o dwie kreski wyższa (czyli faktycznie wyszło jakaś jedna kreska na godzinę).

Ja jednak nie wziełabym tej temparaturki pod uwagę przy wyznaczaniu owu

[Zobacz stronę]

kiki25 Dodane ponad rok temu,

Re: Tempka

Ja cztałam, ze jak sie mierzy temp później niż powinno to za każdą godz powinno się odjąć 0,5 a jak wcześniej to dodać 0,5. Trzymam kciuki oby sie udało !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kasiek
[Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: Tempka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Co zamiast Materny??
Jestem w 14 tygodniu - czas na witaminki (do tej pory brałam tylko Folik). Lekarz wspomniał o Maternie. Podobno najlepsza, ale to ogromne tabletki trudne do przełknięcia a słyszałam też
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
styczniówki jaka waga 18 tydzień!!!
ile przybrałyście na wadze ja 3 kg! brzuszek rośnie!!
Czytaj dalej