test obciążenia glukozą

Postów wyświetlanych: 13 - od 1 do 13 (wszystkich: 13)
 • Autor
  Wpisy
 • #14190

  gosik12

  Cześć ! Za miesiąc mam mieć robiony taki teścik obciążenia glukozą , czy moze ktoraś z Was wie co to jest , jak to sie robi , jak dlugo trwa taki test i czy trzeba byc na czczo ,,bo różne opinie na ten temat słyszałam. Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam serdecznie.

  07-09-2003

  #212322

  gwiazda

  Re: test obciążenia glukozą

  cześć. Badanie to ja miałam przeprowadzane w szpitalu. Najpierw pobierali mi krew nadczo, później dali do wypicia glukozę (bardzo słodkie) i przez godzinę musiałam tam siedzieć w labolatorium. Po godzinie pobrali mi znowu krew. Oni w ten sposób sprawdzają czy się nie ma za dużo cukru we krwi i czy organizm potrafi ten cukier zwalczyć.

  Pozdrawiam

  Marta i Anastazja (04.01.2003)  #212323

  anulkas

  Re: test obciążenia glukozą

  Czy taki test przechodzi każda z kobiet będąca w ciąży?

  AnulkaS
  przyszła mama – 09.08.03

  #212324

  gwiazda

  Re: test obciążenia glukozą

  tak, badanie to zaleca ginekolog. Sprawdzane jest też w ten sposób, czy się nie ma cukrzycy.

  Marta i Anastazja (04.01.2003)

  #212325

  monikavi

  Re: test obciążenia glukozą

  Zapraszam na stronkę
  Tu znajdziesz pełną informacje na ten temat.
  Trzeba byc na czczo i jeśli to jest test obciążenia 50 g to godzinkę spędzisz wl aboratorium
  Pozdrawiam

  Monika (29.06.2003)

  #212326

  lea

  Re: test obciążenia glukozą

  Polecam zadzwonić do labu, gdzi ebedziesz miala to badanie, bo robi sie je RÓŻNIE. Np u mnie nie pobiera sie krwi przed wypiciem glukozy, a niektore dziewczyny mialy tak, ze pobierano im 3 razy, czyli jeszcze tez po 2 godzinach. Poza tym w wiekscosci miejsc nie trzeba ze sobą tej glukozy przynosic, ale teoretycznie mogą Ci tez kazac ją kupic w aptece. Stanowczo jednak do kazdego badania krwi idzie sie na czczo i poprzedniego dnia nie jedz za dzuo słodyczy, bo moze to ciut wypaczyc wynik badania.
  Do tego badania czasami pobiera sie krew z palca, ale u mnie akurat tak nie było. Opowiada sie tez wiele rzeczy o tym, jaka ta glukoza jest niedobra, ale da sie to przeżyć, nie bój sie.

  Lea i Mati tańczący z pępowinami (14.03.03)  #212327

  roma

  Re: test obciążenia glukozą

  Lea podwójnie krew się pobiera na 75gr glukozy nie 50gr. Mi wyszedł duży wynik przy 50gr (pobierali mi tylko po obciążeniu raz) i musiałam zrobić 75gr-na szczęście wynik już był dobry. I wtedy pobierają nadczo, po wypiciu glukozy po godzinie i potem po dwóch godzinach.

  #212328

  lea

  Re: test obciążenia glukozą

  Osoba zadająca pytanie nie podała dokładnie jaki to test… Poza tym niektóre osoby tu pisały że miały podwójnie już za pierwszym razem, pisałam w oparciu o ich słowa. U mnie pobierano raz. Natomiast niektórzy lekarze twierdzą, ze wcale nie trzeba na czczo, a potem w labie i tak każą być na czczo… więc lepiej słuchać labu 🙂
  Co do dużego wyniku i różnych podejrzeń, mi np. drugi raz robiono badańia bez glukozy, po prostu z czystej krwi, więc nie ma reguły. Komuś nawet pobierano 3 razy.

  Lea i Mati tańczący z pępowinami (14.03.03)

  #212329

  anulkas

  Re: test obciążenia glukozą

  A dokładnie w którym tygodniu, czy powinnien robic to co miesiac?

  AnulkaS
  przyszła mama – 09.08.03

  #212330

  lea

  Re: test obciążenia glukozą

  Robi sie je raz i nie trzeba powtarzac, chyba ze wynik nasuwa wątpliwości. Tak m/w okolice 22-25 tygodnia, a małymi odchyleniami.

  Lea i Mati tańczący z pępowinami (14.03.03)  #212331

  roma

  Re: test obciążenia glukozą

  Lea badanie bez glukozy to po prostu sprawdzenie poziomu cukru, ponieważ przed ciążą miałam problemy z insulinoodpornością kilka razy w ciąży zrobiłam sam poziom cukru. Ale to nie jest test obciążenia glukozą.
  Jeżeli komuś 50gr robią 3 krotnie jak piszesz, to chyba lepiej omijać takie labo bo sami nie wiedzą co robić. W zaleceniach przy diagnozowaniu cukrzycy ciężarnej są wyraźne zalecenia : 50 gr-po godzinie jeden raz, 75gr.-po godzinie i po dwóch. Przerobiłam ten temat bardzo dokładnie, bo zanim wyszedł mi dobry 75gr. już zdążyłam wpaść w panikę, że mam cukrzycę i przeczytać na ten temat wszystko co się da.

  #212332

  lea

  Re: test obciążenia glukozą

  No jasne, ze kiedy sie nie pije glukozy, to nie jest to test obciążenia glukozą ;-P Napisałam tylko, ze po wątpliwościahc u mnie nie zrobili mi już tego 75, tylko zwyczajnie zbadali poziom cukru we krwi. I muszę powiedziec, ze byl identyczny jak po tym tescie… tyle ze poprzedniego dnia zjadłam dosc duzo słodkiego 🙁
  A o potrójnych badaniach wspominały tu dziewczyny. Tez byłam zaskoczona…

  Lea i Mati tańczący z pępowinami (14.03.03)  #212333

  anitka

  Re: test obciążenia glukozą

  Cześć, ja mam ten test za 2 tygodnie. Moja gin powiedziała mi, ze wygląda to w ten sposób idę na czczo (tak jak co miesiąc) na badanie krwi, pobierają krew, po czym dają do wypicia 50 g glukozy, po godzinie jest kolejne pobranie krwi.
  Jeżeli nie chcesz być 2 x kłuta i czekać godziny, to w aptece można kupić gotową saszetkę z 50 gramami glukozy, rozpuścić ją w wodzie, wypić a po godzinie pobrać w laboratorium krew. Tylko musisz wcześniej uprzedzić lekarza, że jest to już wynik po glukozie. Tak radziła moja lekarka, bo ja mam cieniutkie żyły i każde pobranie krwi kończy się dla mnie siniakami.

  Anitka i Bajbusek
  10.08.2003

Postów wyświetlanych: 13 - od 1 do 13 (wszystkich: 13)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close