Test obciążenia

Dziewczyny, co to za badanie: “test obciążenia 50 g glukozy”?Prosze o odpowiedź, to dla mnie ważne.

4 odpowiedzi na pytanie: Test obciążenia

monikavi2003-04-06 10:00:30

Re: Test obciążenia

Robi się go między 24-28 tygodniem aby wykluczyć nietolerancje gluzgozy u ciężarnej. Polega on na wypiciu roztworu glukozy i po 1h mierzy sie stężenie cukru we krwi.
Więcej szczegółów znajdziesz na stronie [Zobacz stronę]. Jak wciśniesz pół cytryny do rotworu to lepiej zniesiesz jego smak. Pozdrawiam

Monika (29.06.2003)

lea2003-04-06 10:31:30

Re: Test obciążenia

Standardowe badanie, przechodzi je kazda ciężarna, można tochę szybciej niż w 24 tygodniu. Po szczegółyzglos sie do laboratorium, gdzie bedziesz je miala, bo roznie je robia, ale na ogol musisz isc na czczo, dostajesz kubeczek slodkiego plynu, wypijasz a po godzinie czekania (raczej nie pozwalaja wychodzic, choć sa wyjątki) pobierają Ci krew, ma to wykluczyc tzw. cukrzyce ciezarnych, ktora oczywiscie nie jest taką prawdziwą cukrzycą.

Lea i Mateuszek

dorota272003-04-07 03:55:48

Re: Test obciążenia

nic strasznego..przechodzi je kazda ciezarna…
pijesz kubeczek plynu..jak dla mnie przypominajacy smak pepsi…i godzinke czekasz
pozd

dorota…termin…1 czerwca!

aga12003-04-07 07:39:42

Re: Test obciążenia

I wcześniej zapytaj czy dostaniesz glukozę, czy musisz ją przynieść ze sobą (ja musiałam ja kupić – ok.3 zł. – niewielki wydatek ale śmieszne, że tego nie mają).
I jeszcze jedno, ja nie mogłam dodać cytryny. Kobietki zrobiły wielkie oczy kiedy o to zapytałam. A poza tym spędziłam w laboratorium 3 godziny. Bo najpierw pobrano mi krew z żyły, przy okazji do morfologii, potem po wypiciu glukozy odczekałam pół godziny i pobrano mi krew z palca 1 raz, po nastepnej pół godzinie 2 raz, potem jeszcze raz po godzinie i po nastepnej godzinie. Nazwali to “krzywą cukrową” i stwierdzili, że to badanie tak wygląda. Byłam zaskoczona, bo na forum o takim przypadku nikt nie pisał.
Pozdrawiam i życzę aby u Ciebie odbyło się to normalnie.

Agnieszka i Żyrafka 09.06.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: Test obciążenia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
położenie płodu
Witam. Jestem w 22 tygodniu ciąży.Z badania USG wynika,że płód jest ułożony poprzecznie, czy to naturalne?Słyszałam,że taka pozycja dziecka jest niebezpieczna...
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
skracanie się szyjki macicy...
I kolejne moje pytanie.22 tydzień ciąży, lekarka stwierdziła,że szyjka macicy się skraca, niestety nic więcej nie powiedziała, czy tak ma być?Czy ma się skracać w 22 tygodniu??
Czytaj dalej