Test obciążenia

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #14835

  orlika

  Dziewczyny, co to za badanie: „test obciążenia 50 g glukozy”?Prosze o odpowiedź, to dla mnie ważne.

  #219224

  monikavi

  Re: Test obciążenia

  Robi się go między 24-28 tygodniem aby wykluczyć nietolerancje gluzgozy u ciężarnej. Polega on na wypiciu roztworu glukozy i po 1h mierzy sie stężenie cukru we krwi.
  Więcej szczegółów znajdziesz na stronie . Jak wciśniesz pół cytryny do rotworu to lepiej zniesiesz jego smak. Pozdrawiam

  Monika (29.06.2003)  #219225

  lea

  Re: Test obciążenia

  Standardowe badanie, przechodzi je kazda ciężarna, można tochę szybciej niż w 24 tygodniu. Po szczegółyzglos sie do laboratorium, gdzie bedziesz je miala, bo roznie je robia, ale na ogol musisz isc na czczo, dostajesz kubeczek slodkiego plynu, wypijasz a po godzinie czekania (raczej nie pozwalaja wychodzic, choć sa wyjątki) pobierają Ci krew, ma to wykluczyc tzw. cukrzyce ciezarnych, ktora oczywiscie nie jest taką prawdziwą cukrzycą.

  Lea i Mateuszek

  #219226

  dorota27

  Re: Test obciążenia

  nic strasznego..przechodzi je kazda ciezarna…
  pijesz kubeczek plynu..jak dla mnie przypominajacy smak pepsi…i godzinke czekasz
  pozd

  dorota…termin…1 czerwca!

  #219227

  aga1

  Re: Test obciążenia

  I wcześniej zapytaj czy dostaniesz glukozę, czy musisz ją przynieść ze sobą (ja musiałam ja kupić – ok.3 zł. – niewielki wydatek ale śmieszne, że tego nie mają).
  I jeszcze jedno, ja nie mogłam dodać cytryny. Kobietki zrobiły wielkie oczy kiedy o to zapytałam. A poza tym spędziłam w laboratorium 3 godziny. Bo najpierw pobrano mi krew z żyły, przy okazji do morfologii, potem po wypiciu glukozy odczekałam pół godziny i pobrano mi krew z palca 1 raz, po nastepnej pół godzinie 2 raz, potem jeszcze raz po godzinie i po nastepnej godzinie. Nazwali to „krzywą cukrową” i stwierdzili, że to badanie tak wygląda. Byłam zaskoczona, bo na forum o takim przypadku nikt nie pisał.
  Pozdrawiam i życzę aby u Ciebie odbyło się to normalnie.

  Agnieszka i Żyrafka 09.06.2003

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close