Testy – refundowane?

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #91012

  kura-plemienna

  Testy skórne mogę zrobic bez problemu.
  Testy z krwi tylko jajo, roztocza kurzu i mleko. Innych juz nie!
  W Luxmedzie w Lublinie mozna zrobić testy z krwi, ale biorąc pod uwage, że jeden alergen to 20 zł, a na liście jest ponad 200…… dałam sobie spokój.

  Kiedy i w jakich przypadkach refundowane są testy z krwi????

  #1641042

  klucha

  ja zrobiłam tak: najpierw skórne, a jak w skórnych wszystkie się nie ujawniły z tych co podejrzewałam to poleciałam z surowicy.
  Basia jest w takim wieku że skórne powinny cosik wykazać. Skórne robiliśmy na nfz

  niestety testy z krwi podobno są drogie jako badania laboratoryjne  #1641043

  mata-hari

  Pierwsze słyszę, że tylko jakieś wybiórcze alergeny można robić z krwi nieodpłatnie. U nas, jak masz skierowanie od alergologa, to możesz nieodpłatnie zrobić każde (oczywiście, o ile w danej chwili lab dysponuje danymi odczynnikami – niektóre baaardzo ciężko zrobić, bo są raczej niespotykane).
  Problemem może być co najwyżej to, że lekarz dla starszego dziecka może nie chcieć zlecić tych z krwi, a jedynie skórne, bo one zdaje się są tańsze, a jak dziecko jest starsze, to na skórze też już jest sens badać (oczywiście nie w przypadku każdego organizmu, te ze schorzeniami skórnymi nie powinny mieć robionych skórnych).

  #1641044

  klucha

  o ile alergolog da ci takie skierowanie
  u dzieci starszych powyżej 5 roku życia wolą skórne bo dużo tańsze i nie obciązaja ich budżetów.

  #1641045

  mata-hari

  Toż to właśnie napisałam 😉 Nie dziwię się lekarzom, o ile oczywiście zalecają testy skórne tym, u których maja rację bytu 😉

  #1641046

  klucha

  Zamieszczone przez Mata_Hari
  Toż to właśnie napisałam 😉 Nie dziwię się lekarzom, o ile oczywiście zalecają testy skórne tym, u których maja rację bytu 😉

  szkoda że w diagnistyce nie robią tych i tych 🙁  #1641047

  mata-hari

  Zamieszczone przez Klucha
  szkoda że w diagnistyce nie robią tych i tych 🙁

  No, szkoda. To by dawało najpewniejszy i najpełniejszy obraz. Dla mnie to cała ta nasza służba zdrowia jest do kitu. Ja bym już chyba wolała, by to wszystko prywatne było, wtedy przynajmniej wiedziałabym za co płacę. A tak, to kasa ściągana jest stale na składki, a jak człowiek potrzebuje z czegoś skorzystać, to albo słyszy, że to niemożliwe, bo ośrodek czy nasza służba zdrowia czymś nie dysponuje, a jak coś jest osiągalne, to przeważnie i tak trzeba do tego dopłacić.
  Ja akurat w kwestii testów nie mogę narzekać, ale za wiele innych rzeczy niestety musiałam już dopłacać (i to słono) pomimo, że składki stale mi zabierają.

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close