tiki?

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #116084

  agakuba

  Kurcze nie wiem co mam o tym myśleć. Od 3 tygodni Adaś robi taki dziwny ruch głową. Podnosi ramiona lekko do góry i przechyla do tyłu głowę. Wygląda to tak na pierwszy rzut oka jakby coś mu na szyi przeszkadzało np metka w bluzce. Jednego dnia robi to po kilkanaście razy na dzień, drugiego prawie wcale tego nie widzę. Zauważyła to teściowa jak akurat byłam z Filipkiem w szpitalu i dzieci były u niej. Jak tylko mogłam poleciałam z nim do pediatry. Zauważyła tik głową a do tego Adaś zaczął się wstydzić, spuścił głowę i mrużył oczy. Zapytała się mnie czy on często tak mruży te oczy. Owszem zdarza mu się ale tylko w sytuacjach jak właśnie się wstydzi albo jak się obrazi, to się właśnie tak boczy. Nie przywiązywałam do tego wagi bo nigdy nie robił tego w innych sytuacjach.
  Dostałam skierowanie do neurologa na którym pisze „zespół tików”. Jak sobie to wbiłam w Google i poczytałam, tak szybko zamknęłam komputer.
  Ja chyba się wykończę nerwowo. W lipcu zauważyłam za uchem Adasia guza. Biorąc pod uwagę jakie mam problemy z Filipkiem to w momencie oświeca mi się w głowie czerwona lampka. Po oddziałowej znajomości, zaliczyliśmy hematologa. Potem było USG aż w końcu biopsja cienkoigłowa, która ponoć miała rozwiać wszelkie wątpliwości i chyba rozwiała bo wyszło, że to po wirusowy węzeł chłonny. Uspokoiłam się. Nie minęły 3 tyg i teraz to.
  Na jutro mam umówionego neurologa ale boję się.
  Czy ktoś spotkał się z czymś takim?
  Dodam, że jak się go zapytam czy coś go boli, to mówi, że tak i pokazuje na szyję z tyłu ale nic tam nie ma. Przy tym zachowuje się normalnie, nie marudzi, jest pogodny, nie zawiesza się.
  Jak rozmawiałam z lekarką Filipka na oddziale to wg niej to może być na tle nerwowym.

  #5401182

  nala

  Wiesz , córka mojej znajomej też miała „tiki”, zaczęły się nagle nie wiadomo skąd, miała wtedy 7 lat. Poszła z nią do apteki i kupiła witaminę C mówiąc jej,że to lekarstwo na jej „tiki”, brała codziennie i „tiki ” minęły;) Jeżeli to faktycznie na tle nerwowym to może i u Was podziała. A szyja może go boleć bo jak gwałtownie odchyla głowę do tyłu kilkadziesiąt razy dziennie to mógł sobie coś tam ponaciągać.

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close