“tiko i tylko” -wasze dzieciaczki tez tak mówią?

Juz od miesiąca Dawid często i po kilka razy mówi “tiko, tiko, tiko” albo “tylko, tylko,tylko”.Brzmi to przezabawnie i rozśmiesza nie tylko nas :))
Ostatnio “zgadałam”się z koleżanka, że jej córka w wieku Dawida też tak mówiła.

Milva i Dawidek (9,5 m-ca)

5 odpowiedzi na pytanie: “tiko i tylko” -wasze dzieciaczki tez tak mówią?

lea Dodane ponad rok temu,

Re: “tiko i tylko” -wasze dzieciaczki tez tak mówią?

ale to jest jego jedyne slówko?

Lea i Mateuszek (14.03.03)

olenka-p Dodane ponad rok temu,

Re: “tiko i tylko” -wasze dzieciaczki tez tak mówią?

no to masz bardzo elokwentne dziecko!
adaśko z uporem maniaka mówi wyłącznie “tata” i “pa-pa” (machając przy tym łapką), no i blebla coś niekonkretnego po swojemu, nawet nie da się tego napisać ;-)))
a czy inne grudniaki mówią już “mama”?
pzdr,

olenka & adaś (23.12.02)

kura-plemienna Dodane ponad rok temu,

Re: “tiko i tylko” -wasze dzieciaczki tez tak mówią?

Basiulec mówi “ma-ma”, ale tylko jak jest śpiący i wyciąga łapki, albo jak płacze po zaliczeniu głową podłogi. “Ta-ta” to ulubione co gada, na co oczywiście pęka z dumy Jarek! Gada po swojemu całymi godzinami, teraz przeważnie jego kompanem do słuchania jest stojak na CD i rączka przy szufladzie. Gada i gada, co, tego to ja nie wiem, ale jaka intonacja, hohohoho :)))) Ostatnio jak się ją zapyta gdzie coś jest to tam patrzy. A odkąd wiszą jej zdjęcia na ścianie, na pytanie “gdzie jest Basia?” patrzy na fotografie. Reaguje na, gdzie jest: mama, tata, babcia, dziadzio, piesek-hał-hał-rita (jako jeden wyraz, Rita to nasza suka), kotek, światło, moniura (smoczek), woda i inne takie tam.Ale jestem dumna z mojego inteligenta :))

Anka i Basiulec (9 M-CY!!!))

milva Dodane ponad rok temu,

Re: “tiko i tylko” -wasze dzieciaczki tez tak mówią?

Nooo;))) Dawidzio też patrzyjaksię spyta gdzie coś jest (tata, obrazek, lala, misio, dzidzia-odbicie w lustrze, itp.itd).
A wiesz, że w jeden wieczór nauczyłam goschodzić prawidłowo z fotela??? Sadzam go nafotelu i mówię-Dawidek zejdz tutaj- pokazuję podłogę- jak zaczyna główką to mówię-nie, najpierwbrzuszek noi się obraca na brzuszeki zsuwa nóżki na podłogę:)))))) Codziennie nas czymś zaskakuje:))
Boję się, że pierwsze samodzielne kroczki będą u niani :(( Chyba jej powiem, że jak się tak zdarzyto ja nie chce o tym wiedziec ;-P

Kiedy mój synek będzie miał takie cudneczupiradełko jak Basiulec ?? :)) Pzdr.

Milva i Dawidek (9,5 m-ca)

milva Dodane ponad rok temu,

Re: “tiko i tylko” -wasze dzieciaczki tez tak mówią?

Nie :)) Bez zrozumienia mówi “baba, baba”, “tata, tata”, czasem wyrwie mu się “mama” jak jest śpiący, marudny. Jakwidzi jedzenie a nie dammuodrazuto mówi “mmmmmm”albo wręcz “ammmm”, ale najlepsze : odchyla mi bluzkę, widzi cycy i mówi “cc” ciesząc sie niesamowicie :)) Albo jak wstaje z nocnika to czasemmówi “si”.
Baba było już w 6 miesiącu! 🙂

Pozdrówka:)

Milva i Dawidek (9,5 m-ca)

Znasz odpowiedź na pytanie: “tiko i tylko” -wasze dzieciaczki tez tak mówią??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
czekanie na malpe
Witam wszystkie dziewczynki czekajace w tym miesiacu na malpe u mnie 22 dzien cyklu cykle mam 26 dniowe wykres na ff nie wykazal owulacji temperatura nie podwyzszona
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Papierosy czyli toksyny-temat rzeka
Zainteresowala mnie burza jaka wzbudzil post Moniki z dn.24.09.2003 pt.Jak z papierosami? Na wstepie chce ZAZNACZYC ze nie chodzi mi o nastepna burze na ten temat.Nikogo nie broniac a tym bardziej
Czytaj dalej