toksoplazma

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #57311

  andziula24

  witam
  czy któraś z was może mi powiedzieć na czym tak naprawdę polega ta choroba( wirus) i czym się objawia?
  czy lekarz powinien zlecić to badanie?
  pozdrawiam
  andziulka

  #733040

  olinja

  Re: toksoplazma

  Możesz znależć duuuzo info kiedy klikniesz hasło w wyszukiwarce.
  A tak w skrócie to jest to choroba odzwierzęca, groźna dla płodu. Badania robi sie zazwyczaj raz w kazdym trymestrze. Chyba, że masz przeciwciała. Ale ponieważ choroba ta nie objawia ise u dorosłych to możesz nie wiedziec, że mialaś ją. Zarazić można isę w bardzo wiele sposobów. Głownie od zadrapania od zwierząt najczęściej podwórkowychm jedząc surowe mięso, wądzone ryby, i grzebiąc w ogródku w ziemi. Nie istotne. Wazne, by zrobić badania. Toxo jest całkowicie wyleczalna a antybiotyk bezpieczny.

  Pozdrawiam,
  Olinka
  <><  #733041

  betti

  Re: toksoplazma

  Tutaj możesz trochę poczytać o toxo . Albo porozmawiaj z doświadczonym lekarzem. Pozdrawiam.

  #733042

  biedroneczka

  Re: toksoplazma

  Cześć. W pierwszym trymestrze ciąży lekarz powinien zlecić badania na toksoplazmozę i cytomegalię ( bo są to bardzo groźne choroby dla płodu). Badania możesz też zrobić sama, ale wtedy będziesz musiała za nie zapłacić za każde ok. 60 zł, a ze skierowaniem od lekarza są bezpłatne. Dobrze jest jeśli wynik wyjdzie pozytywny tzn., że przechorowałaś je i posiadasz przeciwciała odpornościowe i nic nie groźi twojemu dziecku. Najgroźniejsze jest zetknąć się z tymi chorobami dopiero w ciąży bo mogą uszkodzić płód. Jeśli na nie nie chorowałaś wynik badań będziesz musiała powtórzyć przynajmniej jeszcze w trzecim trymestrze. Sama zagadnij lekarza o te badania, czy nie byłoby dobrze gdybyś je zrobiła. Pozdrawiam. Ania

  #733043

  ania132

  Re: toksoplazma

  powinien zlecic ja robiłam jak byłam na I wizytce mialam zlecona..jest to dośc istotne…bo w razie czego można kobitke leczyć..
  Polecam zrb..bierz pod uwagę miana Igm i Iga..one Ci powiedza czy przechodziłas toxo i czy ewentualnie nie chorujesz..(jest to choroba tzw. odzwierzeca-kotki, pieski generlanie te „bezdomne”,ale tez tzreba uważac (jeżeli nie ma sie p/ciał) na surowe jaja, miesko ,warzywa..czyli wszystko dobrze myc zwłaszcza rączki po obróbce mięsa surowego, mięsko smazyć porządnie, nie jeśc serów plesniowych, tatara i surowych jaj..to tak po krótce a tu jeden z linków
  POZDRAWIAM

  #733044

  olinja

  Re: toksoplazma

  To może dokładniej to ujmiemy. Zarówno przy Toxo jak i CMV mierzy siezazwyczaj maina IgG i IgM. Można oznaczyć też miano IgA mówiące o tym kiedy siezaraziłaś i czy jest to zakażenie pierwotne czy wtórne.
  IgM mówi o aktualnym zakażeniu a IgG o przeciwciałach, które oznaczają przebytą chorobę.
  Badania zarówno na Toxo jak i na CMV robi się raz w każdym trymestrze.

  Olinka
  <><

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close