Toksoplazmowa

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #9574

  nan

  dziewczyny mam już powtórzone badania na toxo i niestety wyszły mi znowu pozytywnie, idę dzisiaj do lekarza i pewnie dostanę antybiotyki. mam do was pytanie czy jak sie bierze antybiotyki to siedzi się na zwolnieniu czy mozna chodzić do pracy?

  Pozdrowionka

  Ewa z Okruszkiem
  termin 02 maj 2003

  #156853

  annar

  Re: Toksoplazmowa

  A jak byś wolała? Bo myślę, że jeżeli dobrze się czujesz i nie masz żadnych dolegliwości – to chyba można chodzić do pracy, ale wiem też, że możesz śmiało poprosić swojego lekarza o zwolnienie – i on Ci powinien je dać bez jednego słówka. Wiem z doświadczenia, że lekarze chętnie dają zwolnienia ciężarnym – bo zawsze taki wypoczynek i leżenie dobrze robi i mamie i brzuszkowi. Tylko z drugiej strony – pracodawcy mają na ten temat zupełnie odmienne zdanie .
  Pozdrawiam Ciebie i Twoje brzusio

  AnnaR + Picasek (03.05.2003)  #156854

  ejva

  Re: Toksoplazmowa

  NAN powiesz coś więcej na temat tych badań?
  Bo ja też się wybieram dla świętego spokoju a one kosztują u nas koło 70 zł. i to na dodatek w innym mieście.
  swoją drogą życze powrotu do zdrowia:)
  trzymam kciuki

  Ewa
  termin: 29.03.03

  #156855

  nan

  Re: Toksoplazmowa

  nie wiem co bys chciała wiedzieć, te badania mają na celu sprawdzenie czy będąc w ciązy nie chorujesz własnie na toxo, jeżeli okaże się że tak to trzeba podjąć leczenie antybiotykami ponieważ przeciwciała toxo moga miec wpływ na rozwój dziecka(przenikają do płodu). ale nie martw sie wiekszość kobiet przeszła to wcześniej i jest uodporniona (ma przeciwciała IGG) albo w ogóle nie przechodziło i wtedy musi uważać. W każdym razie poto się bada żeby w razie czego leczyć także się nie bój, bedzie ok.

  Pozdrawiam

  Ewa z Okruszkiem
  termin 02 maj 2003

  #156856

  ejva

  Re: Toksoplazmowa

  wielkie dzięki bo ten temat w sumie to co chwilka jest poruszany ale i tak wolę się upewnić bo z 5 lat przed ciązą mialam robione badania i wyniki były dobre.. masz rację nie ma co się przejmować na zapas
  dam znać jak już zrobię wyniki i wrócę od lekarza

  Ewa
  termin: 29.03.03

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close