Toksoplazmoza

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #9288

  nan

  Cześć jestem w 12 tyg. ciąży i mam problem ponieważ badanie na toksoplazmozę wyszło mi dodatnio. Mój lekarz kazał mi odczekać trzy tygodnie i powtórzyć badanie, ale ja ciągle sie zastanawiam czy nie powinnam już tego leczyć i czy za trzy tygodnie, jeżeli wynik sie powtórzy, to nie będzie za późno na leczenie. Czy któraś z Was miała podobny problem a mimo to urodziła zdrowe dziecko. Bardzo się tym denerwuję także proszę o jakieś wsparcie.

  Nan

  #153530

  Anonim

  Re: Toksoplazmoza

  Ja bym powtórzyła badanie w szpitalu zakaźnym, bo laboratoria często się mylą (wiem, bo mi pomylili wyniki, więc troszkę nerwów tez było). A poza tym wyniki są szybko.

  Ewa  #153531

  mysia

  Re: Toksoplazmoza

  Witam :-))))
  Uważam, że twój strach jest nie potrzebny bo z tego co wiem jeżeli masz już tokso… to dobrze ( oczywiście w cudzysłowiu) . Z tego co mówiono nam w szkole zarażenie w czasie ciązy grozi wodogłowiem u dzieci, jeżelizaraźiłaś się wcześniej to nic groźnego się nie stanie. Ja jako przyszły weterynarz mam toksoplazmozę( ale badania robiłam przed ciążą ) ginekolog uważa , że to dobrze bo jednak kontakt ze zwierzakami będę mieć przez całe życie i raczej jak dotąd nie wspomina o leczeniu toksoplazmozy. Gorzej oczywiście gdy do zarażenia doszło w czasie ciąży to wtedy trzeba się leczyć i wykonywać badania do skutku aż bedziesz pewna , że to masz bo konsekwencje są fatalne.
  Pozdrawiam. EWA

  #153532

  kejt

  Re: Toksoplazmoza

  Właśnie przeczytałam pozytywny artykuł o tyt/ „Wygraliśmy z toksoplazmozą”. U młodej przyszej mama we wczesnym etapie ciąży wykryto aktywną fazę tej choroby, brała silne leki i udało jej się urodzić zupełnie zdrowe maleństwo!!!
  To na pocieszenie wszystkim przyszłym mamom, które walczą z tą chorobą. życzę zdrowia!!!!!! Wiara czyni cuda!!!!

  #153533

  emalka

  Re: Toksoplazmoza

  Witaj!
  Moaj znajoma zaraziła się toxo w połowie ciązy, dostała antybiotyki i mimo ogromnego strachu urodziła śliczną córeczkę. Fakt, że Ala jest bardzo mautka, ale nie wiem, czy to z powodu choroby. Więc uszy do góry i wszystko będzie ok. A badanie na wszelki wypadek powtórz!
  pozdrawiam
  emalka

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close