toksoplazmoza

moja kolezanka wczoraj urodzila-przesliczna coreczke:)
przez cala ciaze brala leki bo ma toksoplazmoze.
Dziecku robia teraz badania.
Czy ktoras moze wie cosik na ten temat?kolezanka jest zdolowana, boi sie o mala.Jakie moga byc konsekwencje?
mala wazy 2700 i ma 52 cm
czy duze sa szanse by dziecko bylo zdrowe?a jak nie to co?
Napiszcie bo bardzo sie martwie i nie wiem jak ja pocieszyc!

Nelly i rajdowiec Hubi

5 odpowiedzi na pytanie: toksoplazmoza

shibaa Dodane ponad rok temu,

Re: toksoplazmoza

Mam klientkę która całą ciążę brała leki na toksoplazmozę – a właściwie pół bo dość późno ją zbadała na własna rękę bo lekarz nie zalecił – miała kilkutysięczne miana – i urodziła zdrowego synka 🙂

Agata i Ania (7.09.2004)

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

Re: toksoplazmoza

moja przyjaciołka przeszła w ciązy toksoplazmoze i brała leki -urodziła 4 miesiące temu śliczną zdrową córeczką .wiem tylko że w szpitalu po urodzeniu i kilkakrotnie później robiono małej jakieś badania właśnie za wzg.na tę chorobę.szczegółów nie znam.zapytam i jak sie dowiem to napisze.

Monika i Marcinek (15.01.04)

magdzik Dodane ponad rok temu,

Re: toksoplazmoza

Zona mego brata ciotecznego urodziła córkę, a była chora na toxo. Z tego co pamiętam (a było to z 12 lat temu) dziecko urodziło się zdrowe, za wyjątkiem jednego oka, gdzie zrenica przypomina kocie oko. Na nie słabo bardzo widzi. Jednakże to było dawno i matka nie była świadomo swej choroby, więc i nie leczyła się. Potem urodziła kolejne, gdzie podjeła wszelkie środki ostrożności i synek nie mial żadnej podobnej wady i jest zdrów.

Pozdrawiamy,

Magda i Albercik ur. 8.09.03

agus-25 Dodane ponad rok temu,

Re: toksoplazmoza

Moja koleżanka na początku ciąży miała wykrytą toksoplazmozę i cytomegalię, wszystko w stadium początkowym. Brała jakieś leki, miała nawet krwawienie i musiała przez jakiś czas leżeć ( to krwanienie raczej nie związane z toksoplazmozą). A teraz ma ślicznego, zdrowiutkiego synka, niedługo skończy on 5 miesięcy.

Agus i Kamilek (24.03.2003)

izus Dodane ponad rok temu,

Re: toksoplazmoza

Po przejściu toxo przez matkę nie ma zagrożenia dla dziecka. Twoja koleżanka miała już w 2 ciąży przeciwciała i nawet jeśli zetknęłaby się z drobnoustrojami,to nie rozwinęłaby się infekcja mogąca zagrozić dziecku. Niebezpieczna jest tylko sytuacja, gdy matka jeszcze nie chorowała i “łapie” toxo podczas ciąży.


Iza + Gusia + Sebuś

Znasz odpowiedź na pytanie: toksoplazmoza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
ilę za wizytę u gin?
Jestem w 8 tyg ciąży więc we wtorek wybrałam się w końcu do lekarza. Za wizytę zapłaciłam 70.00 zł +40.00 zł USG. Czy uważacie że to dużo? (mieszkam w Gdańsku).
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Listopadówki z Gdańska?
Przyszłe mamy skorpionków i strzelców , czy jest ktoś z Gdańska ? Polecacie szczególnie jakiegoś lekarza? Daria z Natalką 2000 i ?
Czytaj dalej