toksoplazmoza

Postów wyświetlanych: 12 - od 1 do 12 (wszystkich: 12)
 • Autor
  Wpisy
 • #10214

  kama23

  Może będziecie wiedziały… Czy badanie na obecność przeciwciał przeciwko toksoplazmozie jest na skierowanie czy odpłatne ??? mam kontakt z kotami (które zresztą bardzo lubię i chyba zrobię te badania) Pozdrawiam
  kamila i 9 tyg. fasolka

  Kamila

  #165555

  agnet

  Re: toksoplazmoza

  BADANIA NA TOKSOPLAZMOZĘ SA BEZPŁATNE. TWÓJ LEKARZ GINEKOLOG POWINIEN CI DAĆ SKIEROWANIE DO LABOLATORIUM W PRZYCHODNI, DO KTÓREJ NALEŻYSZ. W CIĄGU TYGODNIA ZNASZ WYNIK. NAJLEPIEJ, JAKBYS MIAŁA PRZECIWCIALA. JA ZROBILAM BADANIE WCZORAJ – CZEKAM NA WYNIKI…

  STARAJĄCA SIĘ AGA  #165556

  Anonim

  Re: toksoplazmoza

  można wykonac bez skierowania, jest odplatne (ja za IgG i IgM płaciłam 120 zł)

  Pozdrawiam

  Ewa i synuś
  termin 2.12.2002

  #165557

  ritka

  Re: toksoplazmoza

  ja niestety musiałam zapłacić za badania, bo w mojej przychodni takich nie robią i w ogóle w mojej mieścinie robią te badania tylko prywatne laboratoria. A kosztowało mnie to 85 zł !!! Okazało się, że mimo tego, że mam kota i zawsze odkąd pamiętam zawsze w domu był kot, z badań wyszło, że nie mam i nigdy nie miałam toksoplazmozy.

  Pozdrawiam cieplutko

  Ritka uparcie starająca się

  #165558

  Anonim

  Re: toksoplazmoza

  Ja robiłam takie badanie odpłatnie w szpitalu położniczym (do gina chodzę prywatnie) i zapłaciłam za nie 25 zł (razem ze wszystkimi badaniami „początkowymi” w sumie zapłaciłam ok. 50 zł). Od zawsze mam w domu psy i byłam pewna, że wynik będzie pozytywny, a okazało się, że wynik był 0. Ale nawet jeśli wyjdzie ci wynik pozytywny, to nie znaczy, że jesteś chora, ale że mogłaś mieć po prostu kontakt z toksoplazmozą i się uodporniłaś. Nie panikuj zatem tylko z wynikiem idź do swojego gina.
  Ja osobiście po zrobieniu testu czuję się pewniej – i nie żałuję, że go zrobiłam!

  Z pozdrowieniami Ewelina i Nikola (01.04.03)

  #165559

  Anonim

  Re: toksoplazmoza

  Ja też płaciłam za tokso ok 90zł robiłam w spółdzielni 🙂

  Andzia (starająca się)  #165560

  kika210

  Re: toksoplazmoza

  Ja dostałam skierowanie od ginekologa i zrobiłam za darmo ale to lekarz państwowy, od prywatnycvh trzeba płacić.

  KIKA210
  10 czerwiec 2003

  #165561

  breskva

  Re: toksoplazmoza

  Polecam robic toxe w sanepidzie (najtaniej, IGG i IGM ok 50zł).
  Ja mam dwa koty (polujące na myszki na działce tak więc mogą sie w każdej chwili zarazić) i nie mam toxy. Robiłam badanie po poronieniu i pani doktor mówiła że tylko w ciązy można zrobic nieodpłatnie, ale to chyba zależy też od trymestru.
  Pozdrawiam
  Gosia

  #165562

  agus-25

  Re: toksoplazmoza

  Idż do ginekolog po skierowanie, nawet jak Ci nie da to przecież nic się nie stanie. Zawsze warto spróbować. Mi jakoś tak się spieszyło z tymi badaniami,że nawet nie pomyślałam o tym,że można poprosić o skierowanie. Ale nie było jeszcze tak źle, bo w naszym szpitalu dla kobiet w ciąży była zniżka (40 zł). Po za tym wyniki były już następnego dnia. I pomimo tego,że wychowałam się prawie z kotami to mój wynik jest nadal ujemny. Jednak teraz staram się bardziej uważać przy oczyszczaniu kuwety kotka i przy kontakcie z surowym mięsem.

  Agus

  #165563

  alicja25

  Re: toksoplazmoza

  Podobno zalezy to od kasy.. ja od niedawna ejstem w mazowieckiej i przy pierwszej mojej wizycie dostalam skierowanie na toxo… i jest to bezplatne jesli idziesz ze skierowania z przychodni..
  Alicja25 i majowe malenstwo  #165564

  magia

  Re: toksoplazmoza

  Ja to badanie robiłam przed ciążą (kwiecień tego roku) razem z badaniem poziomu przeciwciał na różyczykę – zapłaciłam 90 zł. Jestem w Śląskiej Kasie. Nie pamiętam czy któreś z nich było bezpłatne.

  Magia – kwietnióweczka

  #165565

  shiva

  Re: toksoplazmoza

  Ja jestem z Łódzkiej kasy ch. i u nas też za to badanie się płaci.Ja je robiłam przed ciążą luty tego roku i płaciłam 70,-
  Też mam kocura i bardzo go uwielbiam ale na szczęście on nie ma toxo.

  Dominika(20.12.2002)

Postów wyświetlanych: 12 - od 1 do 12 (wszystkich: 12)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close