torbiel retecyjna

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #106999

  agnieszka83

  Moja siedmiomiesięczna córeczka ma niewielką torbiel retencyjną na języczku podniebienia miękkiego. Byłam u laryngologa i pani powiedziała że mam ją obserwować czy się zbyt szybko nie powiększa a za dwa miesiące do kontroli, wtedy też zadecyduje co dalej. Jest niewielka szansa że sama zniknie, ale kazała mi się nastawić że będzie miała zabieg usunięcia jej. Mam pytanie czy ktoś miał styczność z takim przypadkiem i jak przebiega zabieg i leczenie bo trochę mnie to martwi że mała będzie pod narkozą.

  #4255162

  anna-i-nikola

  Witaj

  Moja córka ma cos podobnego ale one ma podchodzace pod raka.

  Powiem ci że moja córka ma 6 miesiecy i nawet dobrze zniosła usypianie wiec sie nie masz czym martwic wszystko bedzie dobrze 🙂

  Pozdrawiam
  Ania I Nikola  #4255163

  agnieszka83

  torbiel retencyjna

  Dziękuje za odpowiedź. Ja jeszcze nie wiem co to za odmiana wygląda jak afta nawet pediatra z przychodni myślała że to afta i przepisała mi nystatynę ale oczywiście nie pomogła. Na razie ją obserwuję i dowiem się więcej dopiero w połowie marca, mam jednak nadzieję że sama zniknie i wszystko będzie dobrze:Kciuki:

  #4255164

  anna-i-nikola

  napewno bedzie wszystko dobrze :Kciuki:

  #4255165

  agnieszka83

  No tak byłam u laryngologa okazało się że ta torbiel nic nie urosła(ani nie zmalała) powiedziała że można ją zoperować, ale skoro jej to nie przeszkadza to możemy się jeszcze wstrzymać i mam przyjść za pół roku do kontroli.

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close