torbiel w ciąży

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #8103

  123

  jestem w dziale „Oczekując na dziecko” nowa, a przyszłam z Forum niepłodność. Jestem w początku 4 tygodnia ciąży i lekarz wykrył na USG, jak się wyraził „torbielkę”. Czy to groźne w ciąży, co z tym zrobić. On nic nie zalecił, nie wiem czy zapomniał, czy uznał to za mały problem. Zażywam tylko luteinę 4x po 2 tabletki. Jeżeli miałyście podobne problemy, napiszcie.

  #139935

  ksantia

  Re: torbiel w ciąży

  Mi tez lekarz wykrył w 6tyg. ciąży na USG cyste 3.5cm, lekarz powiedział że zdarza się to u kobiet we wczesnej ciąży i powinna sama się wchłonąć i dokładnie tak było za 3tyg. na kolejnym USG nie było śladu po torbieli na jajniku sama się wchłoneła 🙂 i nie przejmuj się tym bardzo, ja też brałam Luteine w takich końskich dawkach 🙂 bo pierwszą ciąże poroniłam a progesteron niezbędny jest do jej utrzymania. Główka i brzusio do góry wszystko będzie OK.
  Całuski
  Ksantia
  ps. I witamy w gronie mamusiek 🙂  #139936

  alicja

  Re: torbiel w ciąży

  Ja tez mam torbiel na lewym jajniku, o wielkośći 4 na 9 cm. Lekarz stwierdził, że może to byc spowodowane zwiększoną czynnością jajników czy produkcją hormonów (nie wiem dokładnie), ale on sie tym kompletnie nie przejmuje (a mam do niego pełne zaufanie) więc ja też. Oznacza to chyba, że taka torbiel jest niegroźna.
  Też biorę luteinę (3 X 1)
  Pozdrowienia

  Alicja

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close