Toxo-IgM dodatnie, IgA ujemne???

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #8014

  asiak

  Może ktoś się na tym zna – jestem w 13 tygodniu i 2 razy wyszło mi IgM dodatnie (0,85 i 0,74), a IgA zrobione w Sanepidzie wyszło ujemne. Czy to oznacza, że nie choruję? Może to końcówka choroby, którą przechodziłam wcześniej? I jeszcze jedno – czy któraś z Was ma może namiary na jakiegoś specjalistę od chorób zakaźnych?
  Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam.

  #138862

  ankalenka

  Re: Toxo-IgM dodatnie, IgA ujemne???

  Cześć,
  czy te wyniki widział już Twój ginekolog, i to on skierował Cię do specjalisty od chorób zakaźnych? po mojemu, to oznaczją one że nie jesteś chora (IgA – ujemne), ale przeciwciał masz mało – albo przechodziłaś przez toxo baaardzo dawno temu, albo jest to dopuszczalny błąd w pomiarze. Twój ginekolog powinien potrafić zinterpretować te wyniki. Poza tym może masz encyklopedię zdrowia albo poszukaj w internecie. O ile dobrze pamiętam IgA to białka ostrej fazy, czyli ich obecność świadczy o trwającej chorobie, ale na 100% nie jestem pewna, bo już dawno się tym nie interesowałam… poza tym mam wrażenie że któraś z dziewczyn pisała ostatnio (z miesiąc temu) o tym na forum. może skorzystaj z opcji wyszukiwania.
  A.  #138863

  ankalenka

  Re: Toxo-IgM dodatnie, IgA ujemne???

  jest post od Groszka z 14 czerwca o interpretacji wyników. a nie robili Ci IgG?

  #138864

  asiak

  Re: Toxo-IgM dodatnie, IgA ujemne???

  Mam też wyniki IgG – 107, ale nie podawałam bo to świadczy tylko że przechodziłam, natomiast IgM oznacza, że teraz choruję. Tak, ginekolog skierował mnie na konsultacje, chociaż sam nie bardzo wiedział o co chodzi z tymi wynikami, nie był pewien, czy zakwalifikują mnie do leczenia. Ale martwię się, bo mimo wszystko to IgM jest dodatnie!

  #138865

  ankalenka

  Re: Toxo-IgM dodatnie, IgA ujemne???

  właśnie sprawdziłam moje wyniki z poprzedniej ciąży. miałam IgG 70 a IgM „wątpliwe” (między 0 a 1) (w lutym 2001 – trzeci m-c ciąży), a w styczniu 2000 czyli rok wcześniej miałam zakażenie w toku. pamiętam że dla wyjaśnienia tego „wątpliwe” byłam na dodatkowym badaniu krwi w szpitalu zakaźnym (mają jakieś inne odczynniki i normy) i wyszło IgM ujemne, ale nie podali wartości, tylko wpisali „ujemne”. Ale zobacz jak to potwierdza konieczność robienia takich badań przed ciążą. ostatnio była na forum dyskusja czy warto robić badania na toxo. Masz kontakt z kotami, czy tak jak ja lubisz tatara i inne surowe mięsa?
  nie martw się.
  A.

  #138866

  bernard

  Re: Toxo-IgM dodatnie, IgA ujemne???

  Ja sprawdzam wlsnie notatki z wykladow prof.Wlasiuka z zakaznego z Gdanska i sa dwie kombinacje IgM(+),IgG(+),IgA(+)-swieza zakazenie,zagrozenie plodu.IgM(+),IgG(+),IgA (-),-tak jak u Ciebie i pisza kontrola za trzy tygodnie przy pomocy tzw.avidnosci-jest to rodzaj b.czulej metody do odroznienia czy przeciwciala pochdza ze starego zakazenia czy z nowego.Powiedz skad jestes to moze ktoras z nas poda Ci adres dobrego specjalisty.
  trzymam kciuki ania  #138867

  nata

  Re: Toxo-IgM dodatnie, IgA ujemne???

  nie martw sie nawet jesli bylo by cos nie tak z tymi wynikami ,to jest jeszcze wczesna ciaza,moja kuzynka chorowala tez na toxo w czasie ciazy i prawie przez cala brala jakies antybiotyki i zastrzyki i urodzila zdrowego chlopaczka ,bedzie ok
  pozdrowienia

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close