tretozoospermia

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #110744

  beata-helena

  Jestem tutaj nowa, w zeszłym tygodniu odebrałam wyniki mojego męża- wynik brzmiał tretozoospermia, staramy się o dziecko od roku i nic, ja mam synka z poprzedniego małżeństwa… Proszę o pomoc opiszcie swoje przeżycia z tą chorobą, czy są jakiekolwiek sznse, jak się leczycie i gdzie???? Po tym co wyczytałam jest wiele sprzecznych informacj. Mój mąż cóż nie chce o tym rozmawiać, a ja nie potrafię sobie dąć z tym radę, dlatego tu jestem…proszę o pomoc, do lekarza idziemy dopiero za tydzień…bedę wdzięczna za kążdą informację….:(

  #4945484

  zozo

  Witaj,

  teratozoospermia to jeszcze nie wyrok.
  Zależy jakie dokładnie są wyniki, jaka ilość plemników, itd.

  Dla facetów to ciężki temat, bo w ich głowach ich męskość poddawana jest takim wynikiem pod wątpliwość. Generalnie to nie ma się co na razie załamywać, bo jeden wynik badania nasienia nie daje ostatecznej diagnozy.

  Najlepiej by było gdybyś przepisała nam tutaj wynik, to coś mogłybyśmy powiedzieć…  #4945485

  beata-helena

  teratozoospermia

  W morfologii prawidłowych około 9%? Wyczytałam również, że jesli dojdzie do zapłodnienia przez plemnik o nieprawidłowej budowie, to jest prawdopodobne, że może dojść do upośledzenie płodu? Czy to prawda?…..

  #4945486

  beata-helena

  teratozoospermia

  Dodam jeszcze, że reszta wyników jest w normie…..

  #4945487

  madziorex

  No to wcale nie jest źle, jeżeli tylko morfologia jest 9%, a reszta w normie. To na tyle nie duże odchylenie, że pewnie i naturalna ciąża jest możliwa nie mówiąc już o jakiejś kuracji, czy nawet inseminacji. A może kolejny już wynik będzie dobry?

  #4945488

  beata-helena

  teratozoospermia

  Słyszałam, że w takich przypadkach może zdarzyć się zapłodnienie przez plemnika o nieprawidłowej budowie co w konsekwencji grozi uszkodzeniem płodu i, że lepiej nie próbować naturalnie….dlatego też zaprzestaliśmy starań  #4945489

  choinka

  Zamieszczone przez Beata Helena
  Słyszałam, że w takich przypadkach może zdarzyć się zapłodnienie przez plemnika o nieprawidłowej budowie co w konsekwencji grozi uszkodzeniem płodu i, że lepiej nie próbować naturalnie….dlatego też zaprzestaliśmy starań

  Różnie może to być. My z mężem mamy dwuletniego synka i poronienie na koncie. Po nieudanych 9 cyklu starań po poronieniu zrobiliśmy badania m i też wyszło mu teratozoospermia, przy czym m miał 7,7% plemników o prawidłowej budowie, czyli mniej niż Twój mąż. Pewnie tak było cały czas, bo tryb życia prowadzi mąż od kilku lat taki sam. Po wyniku ja psychicznie się poddałam i to było potrzebne mojemu organizmowi, bo w następnym cyklu zaszłam w ciążę:) Nie wiem jeszcze jak to będzie, bo to dopiero 7my tydzień, ale wierzę, że będzie ok, zwłaszcza, że mamy już zdrowego dwulatka w domu.

  Jeśli reszta parametrów jest ok, to nie łam się jeszcze. Poza tym, nie wiem, gdzie robiliście badaia, ale w tym roku WHO wydało nowe normy, według których dopuszczalny poziom do naturalnego rozrodu to 4% prawidłowych plemników. Według niektórych ginekologów z którymi rozmawiałam istnieje opinia, że nieprawidłowe plemniki nie biorą udziału w zapłodnieniu.

  Głowa do góry. Trzymam :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close