trzydniówka czy inna cholera … poradzcie…

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #49164

  ellenka25

  Natalka w nocy dostała temp 38 do39 wszystko byłoby dobrze gdyby dała sobie obniżyć tą temperaturę… czopek nie bo wrzask syrop nie bo wrzask [na łyżeczce , w piciu, strzykawką NIE….] walka zeby zmierzyć temp… [w nocy walczyliśmy z nią oboje próbując wcisnąć czopka a potem syrop] …
  teraz na spiąco mi się udałozmierzyć temp jest 39 no chciałabym obnizyc ALE JAK???? na razie chłodne okłady, pić ani jesć NIC tylko cyca ciągnie ale czy to wystarczy???
  poza temperaturą jest nawet ok, o ile moze tak być…. jak przekonac dziecko do czopka lub zeby wypiło cokolwiek….????
  poradzcie bo juz nie wiem co robić…

  Ola z Natalią- 2.06.2003

  #634248

  lea

  Re: trzydniówka czy inna cholera … poradzcie…

  Przekonać dziecko do czopka? Jejku, nie wiem, czy Mateuszek był do czopka kiedykolwiek przekonany, a dostawał czopki sporo razy. I na pewno cieszył sie z ulgi, jaką przynosiły. Krzyk jest wyrazem ogólnego złego samopoczucie dziecka, cokolwiek z nią tereaz zrobisz, moze ją denerwowac. Ja bym nie patrzyla na to, czy czopek jej sie podoba, tylko jej go sprawnie podała, jednoczesnie zagadując ją. Przeciez pieluchy jej zmieniacie…

  To moze byc trzydniowka, moze byc i rotawirus, ktory sie u nas tak zaczął. Postaraj sie kupic Gastrolit, to są saszetki przeciw odwodnieniu, dobre tez w gorączce. mati pił to chętnie i uratowało go to przed szpitalem.

  Lea i Mateuszek (14.03.03)  #634249

  mamysz

  Re: trzydniówka czy inna cholera … poradzcie…

  U nas jest podobny problem z podawaniem lekarstw…my robimy tak (nie wiem czy tak można ale nie ma innego sposobu) nalewam określoną dawke lekarstwa do butelki i dodaję odrobinę soku. Weronika wypija bez problemu. Na pewno trochę lekarstwa zostaje na ścinkach butelki ale lepsze to niż wciskanie na siłe które kończy się przeważnie wypluciem i wtedy to już w ogóle nie wiemy ile dziecko wypiło antybiotyku. Temp. mierzę termomenterm elektr. wtedy jest trochę szybciej niż zwykłym.
  życzymy dużo zdrówka

  ewka i Weronika 06.10.02

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close