UBEZPIECZENIE DLA DZIECKA

Dziewczyny, czy ubezpieczacie swoje pociechy. Mnie ostatnio nawiedzają firmy ubezpieczeniowe. Mam dylemat: którą wybrać, na ile ubezpieczyć dzieciaka lat i pieniędzy? Odwiedzili mnie z Compensy i z PBK Rojal. Czy któraś z Was ubezpieczyła swoje dziecko? Gdzie i na jakich warunkach?
Ola.

4 odpowiedzi na pytanie: UBEZPIECZENIE DLA DZIECKA

o-d Dodane ponad rok temu,

Re: UBEZPIECZENIE DLA DZIECKA

Moim dzieciakom polisy wykupili dziadkowie w Comercial Union. Ja słyszałam, że jakieś dwa lata temu najlepszy w ubiezpieczeniach dzieci był Wintertur (nie wiem, jak oni się piszą), pozytywne opinie słyszałam też o Compensie. Nie wiem, jak to wygląda w tej chwili, ale na pewno dobrą firmą jest Prumerica (amerykańska).
Musisz zwrócić uwagę, żeby nie była to tylko polisa ochronna na życie, ale żeby miala opcję posagową. No i chyba lepiej zacząć od nieco niższej kwoty i co roku indeksować. A na pewno nie daj się nabrać na dodatkowe opcje typu pobyt w szpitalu itd. (chyba, że przewidujesz pobyt w szpitalu – tylko dowiedz się, jak długi musi być).

Ola i maluchy: Staś (9.12.98), Tadzio (15.01.01) i Basia (11.01.03)

pluto Dodane ponad rok temu,

Re: UBEZPIECZENIE DLA DZIECKA

Polsia ochronna na życie dla dziecka mija się z celem..ja mam Skandię……….dla męża….upoważnionym jest Karol………..wydaje się to być najlepszym rozwiązaniem………..ponieważ ochrona życia jest na syboliczną kwotę, czyli wszystko jest odkładane na później……są to jak najbardziej realne pieniądze……….dostajesz kod pin i w każdej chwili możesz sparawdzić ile pieniędzy masz na koncie…………a uwierz mi, że będzie ich sporo………….wybór nalezy do Ciebie……….
Jeżeli jednak będziesz wolała ubezpieczyć się gdzie indziej zapytaj się przede wszystkim, czy w każdej chwili będziesz mogła wyjąć pieniądze i ile na tym stracisz, czy będziesz mogła sprawdzać na bieżąco ile masz pieniędzy w polisie……ile mniej więcej pieniędzy zostanie zgromadzone na koncie Twojego dziecka………..jak część wpłacaych przez Ciebie pieniędzy idzie na ochronę życia…….czy jest opcja niepłacenia składek przez jakiś okres czasu np rok , itd, itd..jesli chcesz możesz przesłać mi OWU firmy na jaką się zdecydujesz, przejrzę je i prtzeszukam, czy nie ma tam jakiś “haczyków”……………….

Julka kulka i 8 miesięczny Karolek

pati68 Dodane ponad rok temu,

Re: UBEZPIECZENIE DLA DZIECKA

Hmmm…to oczywiście decyzja osobista, ale ja nie oddaję nikomu swoich pieniędzy, bo uważam, ze Polska wciąż nie dorosła do tego. Książeczki mieszkaniowe, indywidualne konta w filarach – to przykłady robienia z napalonego człowieka idioty. Skąd wiecie ile Wam później oddadzą??? Policzcie ile z Waszych składek pobierają prowizji na swoje utrzymanie (niekoniecznie to niezbędne). Moim zdaniem wsadzicie fortunę a odbierzecie grosze.

Pati i 4,5 m. [Zobacz stronę]

renia Dodane ponad rok temu,

Re: UBEZPIECZENIE DLA DZIECKA

Tez sie tego obawiam. Pamietam, jak moi rodzice kiedys oszczedzali, a potem poszlismy sobie za 5-letnie oszczednosci na lody. Moze troche przesadzam, ale majac w pamieci oszczedzanie moich rodzicow, ja zadnym ubezpieczycielom nie wierze.

Renia
mama Asi (listopad 1999) i Ani (listopad 2001)

Znasz odpowiedź na pytanie: UBEZPIECZENIE DLA DZIECKA?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
nareszcie !!!!!!!!!
siedze sobie u brata na internecie i w koncu moglam zobaczyc wasze dzieciaczki, mam wprawdzie jakis klopot z czcionkami, nie moge uzyc polskich znakow, ale zdjecia sa boskie, sliczne dzieciaczki,
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
UBEZPIECZENIE DLA MALUCHA
Dziewczyny, czy ubezpieczacie swoje pociechy. Mnie ostatnio nawiedzają firmy ubezpieczeniowe. Mam dylemat: którą wybrać, na ile ubezpieczyć dzieciaka lat i pieniędzy? Odwiedzili mnie z Compensy i z PBK Rojal. Czy
Czytaj dalej