Ubezpieczenie za pobyt w szpitalu

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #59625

  Anonim

  cześć Kobietki,
  mam pytanko: jak to jest z ubezpieczeniem za pobyt w szpitalu? Ostatnio spędziłam tam 24 dni i jedna z pielęgniarek powiedziała, że dostanę spory zwrot z ubezpieczalni za pobyt w szpitalu. Czy któras z Was była w takiej sytuacji?
  Mój pracodawca twierdzi że jesteśmy grupowo ubezpieczeni tylko „za pobyt w szpitalu w razie NW – niebezpiecznych wypadków”. Ja spędziłam tam sporo czasu z powodu ciąży pozamacicznej.
  Czy w związku z tym nie należy mi się odszkodowanie?
  Czy moze powinnam sie udac do ZUS-u?

  Za cholere nie wiem czy mi się ten zwroy nalezy czy nie.

  Prosze pomóżcie…

  Olcia z dwoma Aniołkami…

  #761279

  bibitka

  Re: Ubezpieczenie za pobyt w szpitalu

  Cześć Olcia,
  Co do tego zwrotu to zależy jak jest spisana umowa z ubezpieczycielem. Mogę Ci powiedzieć jak to jest u mnie. W pracy mamy grupowe ubezpieczenie w PZU. Dobrowolnie każdy mógł się zdeklarować na podsatwową składkę lub rozszerzoną. I w tej rozszerzonej jest odszkodowanie za pobyt w szpitalu powyżej 3 dni. Za każdy następny dostaje się jakiś procent zwrotu, niezależnie z jakiego powodu znalazłaś się w szpitalu. Może to być wypadek a także nagła choroba. Tak, więc radzę Ci zajrzeć do umowy, gdzie będzie dokładnie spisane czy Ci się należy czy też nie. Ja na Twoim miejscu skorzystała bym z tego, bo jeśli odciągają Ci co miesiąc składkę z opcją odszkodowania za pobyt w szpitalu to nikt Ci łaski nie robi i muszą Ci wypłacić.
  Sprawdź w pracy i odbierz swoje pieniążki skoro Ci przysługują. Życzę aby szpital kojarzył Ci się tylko z narodzinami a nie z chorobami.
  Powodzenia.
  Małgosia

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close