uciekające oko

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #7959

  czarna

  czeć mam pytanie czy nie wiecie jakie badania robi dziecku okulista na kontroli?mojej ewce ucieka oko i musze to sprawdzić,ja mam silną któtkowzroczność wiec to może pomnie czy te badania są bolesne?

  #138327

  ankalenka

  Re: uciekające oko

  z tego co wiem, do 18 m-ca życia dziecku może uciekać oczko.. skąd jesteś? mam fajnego pediatrę który zna się na wszystkim …
  A.  #138328

  inna2002

  Re: uciekające oko

  No niezupełnie do 18 m-ca. Uciekać w widoczny sposób moż oczko do 6 mż, potem powinien dziecko zbadać okulista, gdyż takie uciekanie może być spowodowane wieloma chorobami oczka (ale nie musi!!!). W moim przypadku pani doktor zakropiła oczka dziecku, po 15 min zbadała (te krople szybko rozszerzają źrenice, ale trochę szczypią). Małe dzieco nie da sobie zbadać „normalnie” oczka, więc musiała wraz ze mną na siłę rozszerzyć powieki. Potem z daleka sprawdzała jeszcze ewentualną wadę +/- i astygmatyzm – w sumie poświęciła tym wszystkim zabiegom ok. 15min. Potem przez kilka dni kazała zakrapiać dziecku oczka atropiną ( prawie za każdym razem okulista tak robi!) i jeszcze raz przyjść na badanie.
  Powodzenia, Inka

  #138329

  czarna

  Re: uciekające oko

  jestem z Gliwic

  #138330

  chester

  Re: uciekające oko

  Jest to standardowe badanie okulistyczne, takie jak w przypadku dorosłego – badanie dna oka, sprawdzanie ruchomości oczu (przesuwanie zabawki przed oczami). Nie miej żadnych obaw.

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close