Uczulenie

Hej dziewczyny wczoraj mialam cieżki dzień z moja Martynka 🙁 Opsypało ja jakies uczulenie była cała w czerwonych plamkach i strasznie nie spokojna nie chciała jeść ani spać ciagle tylko płakała 🙁 Wiec o godzinie 21 postanowiliśmy jechać z nia do lekarza na nocny dyżur i okazało sie że to jednak jest uczulenie. Pani doktor powiedziała że to uczulenie napewno jest z Oliwki bambino. Jak myślicie czy ona napewno wie dokładnie ze to Oliwka bambino ?? a może jednak to uczulenie ejst na coś innego ? Juz sama nie wiem co mam robic 🙁 Czy wasze dzieci miewały też uczulenia ? a jak tak to po ilu dniach takie uczulenie zniknie ? albo bynajmniej po ilu dniach takie uczulenie nie ebdzie juz dokuczało Martynce chodzi mi o swedzenie ? dzieki z góry za wszystkie odpowiedzi

1 odpowiedzi na pytanie: Uczulenie

mata-hari2005-10-27 23:17:25

Re: Uczulenie

Tak na pewno, to w przypadku uczuleń nic nie można powiedzieć. Natomiast dużo można wywnioskować na podst. umiejscowienia i charakteru zmian.

Oliwka, jak każdy inny kosmetyk jak najbardziej może uczulać. Zmiany pojawiają się najczęściej w miejscach które miały styczność z alergenem. (W przypadku alergii pokarmowej, zaatakowane mogą być przypadkowe partie ciała.)
Zmianom alergicznym bardzo często towarzyszy świąd, który można próbować niwelować np. za pomocą Fenistilu, bądź środków na bazie Hydroxyzyny. (Poza działaniem przeciwświądowym, Hydroxyzyna wywiera wyciszający i uspokajający wpływ na organizm. Łatwo się jednak można do niej przyzwyczaić, dlatego też nie jest zalecane podawanie dłujżej, niż 5/7 dni – a potem przerwa.) Podczas świądu dzieci bywają rozdrażnione i często mają problemy ze spaniem.

Najprostszym sposobem na przekonanie się o tym, czy to oliwka uczuliła, będzie odstawienie jej i sprawdzenie, czy zmiany będą schodzić, czy nie. Pamiętaj tylko, aby poza wyeliminowaniem kosmetyku, jednocześni nie zmieniać nic więcej, bo nie będziesz znała sprawcy.

Co do okresu w jakim zmiany znikają, to bywa różnie. Wszystko zależy od rodzaju alergii oraz stopnia jej nasilenia. Mogą zejść po 1 dniu, ale mogą i po kilku m-cach. Najczęściej zmiany stają się widoczne po ok 2 tyg.

Gdybyś chciała dowiedzieć się jeszcze czegoś więcej, to pytaj. Chętnie odpowiem (o ile będę potrafiła).

Pozdrawiam

(mama dziecka z nasilonym AZSem, alergią pokarmową i wziewną)

Michaś 16m-cy

Znasz odpowiedź na pytanie: Uczulenie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wiek przedszkolny
Ropka w oczku ...
Chyba przez te ostatnie wiatry [img]/images/forum/icons/frown.gif[/img] u Radka zauważyłam dziś rano zaschnietą ropkę na rzęsach a przed wyjściem do przedszkola znowu oko było załazawione i zebrała sie w
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
zabawki dla dwulatki
Dziewczyny, mam do Was prosbe. Napiszcie prosze jakimi zabawkami bawia sie chetnie Wasze corki (2-latki i starsze). Jakis czas temu zrobilismy generalny remanent w zabawkach Emilki - zostalo tego niewiele.
Czytaj dalej