Uczulenie?

Czy da się rozpoznać rodzaj uczulenia czy jest to uczulenie od pokarmu czy od jakiś innych czynników zewnętrzych? Czy czymś się różni ta wysypka? Kamil od jakiś 2 tygodni ma wysypkę która jest coraz gorsza i nie wiem w końcu od czego ona jest. Jest strasznym niejadkiem a jedyne rzeczy dodatkowe jakie zjada oprócz mleka BEBILON3 są dość mocno uczulające bo pije kakao na mleku krowim, je budyń, czasem zje troszkę jajka, pomidory i mięso kurczaka w zupie. Często pojawiały mu się delikatne wysypki na pleckach ale dość szybko schodziły a teraz jest prawie cały wysypany oprócz buźki. Na poczatku były to pojedyncze krostki raczej duże, potem pojawiła się drobniejsza wysypka i wszystko prawie na jednej połowie ciała a teraz doszły jeszcze duże czerwone krosteczki. Nie wiem od czego zaczynać rezygnować bo je już tak mało, ze każde odstwienie czegokolwiek ograniczy go tylko do jedzenia mleka.Po za tym jest strasznym łasuchem na kakao więc pewnie odstawka na 2 dni to maksimum. Moze ta wsypka to od proszku albo płynu do płukania? Chociaż używam ten sam od dłuższego czasu i dodatkowo włączam jeszcze jedno płukanie. Żebym wiedziała chociaż czy jest to od pokarmu czy też od chemii.

Agus i Kamilek (24.03.2003)

3 odpowiedzi na pytanie: Uczulenie?

agusjot Dodane ponad rok temu,

Re: Uczulenie?

No to nie pozostaje Ci nic innego, jak odstawić płyny do płukania, proszki zamienić na płatki mydlane. Do jedzenia podawać przez trzy dni tylko to , czego jesteś pewna,m że nie uczula i powoli wprowadzać po kolei wszystko.
A może to jakaś choroba wysypkowa?
Przejdz się do pediatry.

Aga i Kuba (25.06.2003)

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

Re: Uczulenie?

a nie używałas do porządkowania przed świętami jakiegos nowego detergentu??jak czytam posty o wysypkach niewiadomego pochodzenia to zaraz przypomina mi sie pokrzywka marcina która swój zadziwiający przebieg zawdzięczała spryskiwaczowi do szyb clin (tydzień w szpitalu z opuchlizną całego ciała i przerzucającymi sie plamami z jednego miejsca na drugie brrrr coś okropnego).
długo nie mogłam dojśc do winowajcy ale w końcu okazało się że to ten nieszczęsny clin.wyrzuciłam,nie stosuje żadnych środków tylko szmatki z mikrofibry i uczulenie nie powróciło.
zwróć uwage na to czym myłas podłogi,meble,okna….
a jak to nic z chemii to spróbuj odstawic kakao i wszystkie inne “uczulacze”,wiem że to ciężkie (u nas długie miesiące była dieta eliminacyjna która do żadnych wniosków niestety nie doprowadziła)ale musisz spróbować znaleźć winowajce.

Monika i Marcinek (15.01.04)

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Re: Uczulenie?

Niestety, po wyglądzie zmian raczej nie możliwym jest stwierdzenie, na jakim są tle. Ostatnio sama nawet o to zapytałam naszą panią alergolog. Zastanawiałam się, jak mogę odróżnić pokarmówkę od wziewnej. Okazało się, że się nie da. Nie pozostaje Ci więc nic innego, jak wyeliminowanie potencialnych alergenów i ponowne, ostrożne i pojedyncze ich wprowadzanie.

Asia & Michaś 09.05.04

Znasz odpowiedź na pytanie: Uczulenie??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
czy ktoś brał może CYTOTEC w ciąży-pomóżcie
Jestem obecnie w 12 tygodniu w ciąży i na pocz atku chciałam usunąc tą ciąże,biorąc tabletki na poronienie o nazwie cytotec,dwa razy miałam obfite krwawienia trwajace po kilka dni z
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Spacerówka
Wiem, że podobnych pytań jak moje, czyli jaką spacerówkę polecacie? z jakich jesteście zadowolone było tu kilka, ale uwierzcie nikt (prawie nikt) nie napisał jaki warto kupić wózek? Mam problem-
Czytaj dalej