Uczulenie na Gripe Water?

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #13002

  dolores

  Od ponad tygodnia Mateusz ma krostki na buzi. Od ubiegłej soboty się nasiliły. Są czerwone, niektóre nawet jakby takie ropne. Pojawiły się dwa dni po tym, jak zaczęliśmy mu podawać Gripe Water. Czy może mieć uczulenie na ten środek? Wiem, że mnóstwo dzieci go pije i nic się nie dzieje. W ubiegłym tygodniu pediatra nam powiedziała, że to nie wygląda na skazę białkową, ale teraz ma tych krostek więcej. Ja cały czas jestem na diecie mamy karmiącej. Pojutrze idziemy na szczepienie, więc zobaczymy, co lekarz powie tym razem. Zaczęliśmy też używać szamponu do włosków Nivea (synek ma bujną czuprynę). Może to od niego? Co o tym sądzicie?

  Dorota i Mateuszek (14.01.2003)

  #199140

  patrycjad

  Re: Uczulenie na Gripe Water?

  Witaj
  Nie podejrzewam żeby Twoje dzieciątko miało uczulenie na gripe water, zastanawiam się nad tym, ale może ten szampon? Mój synek tez miał takie krostki ale to od płynu do kąpieli Nivea bo go kąpały w nim w szpitalu, a ten płyn jest od 1 m-ca życia do stosowania, kiedy wróciłam do domu ze szpitala wykąpałam malucha w normalnym mydle, potem 2 razy w nadmanganianie potasu (leciutko rózowa woda żeby nie za dużo bo to wysusza strasznie skórę i można ją nawet popażyć), ale po 2 razach pomogło, potem tylko 2 dni z rzędu po kąpieli przecieraliśmy go rumiankiem, zaparzony rumianek i namoczony w nim wacik i tak całe ciało. Teraz synek ma piękną skórkę. Wiesz co może jeszcze wywoływac takie krostki? Ser żółty. Jeśli go jesz to odstaw. Sery są b. tłuste, a przez to są alergenami silnymi.
  Spróbuj z tym rumiankiem, u nas zdziałał cuda.

  Pozdrawiam
  Patrycjad i 3 tygodniowy Kamilek (01.02.03r.)  #199141

  pinia

  Ma kolki?

  A czy Mati ma kolki? Jest na piersi i jeszcze w dodatku jesteś na diecie?
  A czy czasem nie jest to reakcja poszczepienna? Kiedy Mati był szczepiny?
  Czy te krostki są na nosie i czole też czy tylko na polikach i na brodzie?
  Jeśli przypuszczasz, że to po Gripe Water to lepiej odstaw a a sama pij koper i anyż.
  Pozdrówki i całuchi?

  Pinia i Leon(08.08.2002.)

  #199142

  dolores

  Re: Ma kolki?

  Nie ma typowych kolek – takich z kilkugodzinnym płaczem. Ale się pręży, czerwienieje na buźce i widać, że ma problemy z odgazowywaniem się. Ja piję koperek kilka razy dziennie, nie jem nic smażonego, tylko gotowane potrawy, z warzyw – marchew i buraki. Na szczepienie idziemy w czwartek, więc nie jest to reakcja poszczepienna. Krostki ma na policzkach, brodzie, czole i szyjce – w okolicach włosków. Na nosie ich nie ma. GW wczoraj odstawiliśmy. Cmokaski!

  Dorota i Mateuszek (14.01.2003)

  #199143

  dolores

  Re: Uczulenie na Gripe Water?

  GW odstawiliśmy wczoraj. Rzeczywiście – jem żółty ser. Wczoraj i dzisiaj też jadłam… Spróbuję odstawić. I umyjemy Mateusza rumiankiem. Tego płynu Nivea użyliśmy tylko jeden raz – Mateusz miał wtedy już skończony 1-szy m-c życia. Ale rzeczywiscie zaraz następnego dnia pokazały się te krostki. Czy to możliwe, aby od jednorazowego mycia tak się nasilały? Znajomi polecali nam emulsję Oilatum (bo jest i płyn, ale przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6-go m-ca życia). Pozdrawiamy.

  Dorota i Mateuszek (14.01.2003)

  #199144

  pinia

  Szampon

  No więc to chyba szampon, mój Leon też się na niego uczulił jak był taki Maluszek – Kłębuszek.

  Pinia i Leon(08.08.2002.)  #199145

  izab

  Re: Oilatum

  Oilatum jest ekstra. Już kiedyś pisałam, Julka się potwornie łuszczyła zaraz po porodzie, pediatra kazał odstawić mydło i smarować emulsją oilatum, potem wypłukać w wanience. Rewelacja, przestała się łuszczyć i ma piękną skórkę!
  pozdrawiam

  Iza mama żarłocznej Julki 24.01.03

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close