uczulenie na laktozę

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #38714

  teo

  mam pytanie do mam dzieci uczulonych na laktozę – czylu cukier w mleku
  jakie objawy mają wasze dzieci??
  jak doszłyście do tego że to laktoza a nie białko mleka??
  jakie produkty – tzn jogurty, kefiry nie mają laktozy?? jakich firm….
  proszę odpowiedzcie – bo może być tak żeto co bralam przez cały czas za uczulenie kubka na białko mleka krowiego to uczulenie na lakoze:-))) i dużo na to wskazuje….
  pozdrawiam

  ILONA I KUBEK(21.02.02)

  #505933

  fame

  Re: uczulenie na laktozę

  no właśnie też bym chciała wiedzieć jak odróżnić uczulenie na laktozę i uczulenie na białko.

  fame i Krzysio 20.07.03  #505934

  fab

  Re: uczulenie na laktozę

  w naszym przypadku to było bulgotanie w brzuszku, kupki ze śluzem i krwia o zapachu kwasu, ulewania no i oczywiście wrzask przy jedzeniu i niechęć do cyca. u nas na poczatku wszystko było ok do momentu kiedy trafiliśmy do szpitala’; tam małego naszprycowali antybiotykami nie czekajac na wyniki badań, potem zapalenie ucha i znowu antybiotyki……
  chociaż w jakiejś gazecie przeczytałam że może być to dziedziczne- a właśnie mojego męża bratanica też ma nietolerancje laktozy. więc trzymamy się tej wersji. aha żadnej wysypki nie ma.
  to tyle. to były objawy u mojego Filipka, może jakis lekarz powinien sie tu wypowiedzieć co do faktycznych objawów.
  Pozdrowienia Anita i Filip ur.25.09.03

  #505935

  figa

  Re: uczulenie na laktozę

  To, czy mam coś do powiedzenia na ten temat, zależy od tego, czy pytasz o UCZULENIE na laktozę, czy o NIETOLERANCJĘ laktozy.
  Uczulenie to reakcja alergiczna, a nietolerancja to niemożność strawienia mleka z powodu braku lub niedoboru enzymu laktazy.

  Beata i Ptysia ROK!!!!!

  #505936

  teo

  Re: uczulenie na laktozę

  właściwie to nie wiem…bo chodzi o to że kubek ma stwoerdzoną alergię na mleko…..ale mi się wydaje dziwne….bo omówiłam to z jedną z mam – ona jest biochemikiem i jej to bardziej wyglada na coś związanego z laktozą….
  ponieważ z testów krwi wyszło że ma alegię na mleko – ogólnie – ale nie jest wyszczególnione co w tym mleku – białko czy cukier własnie
  kubkowi objawia się do że od razu jak do jego przewodu pokarmowego dostanie się powiedzmy mleko – puchnie i zaczyna sie dusić i wlaśnie ta mama mi powiedziała ze alergia pokarmowa – to musi dojść do krwi – a u kubka reakcja jest natychmiastowa…..
  i ona mi własnie sugeruje że to własnie kubek moze nie mieć laktazy która trawi laktozę….dlatego nie wiem czy to nietolerancja czy alergia….:-(

  i pytanie: czy dziecku z brakiem laktazy można dawać jogurty – które podobno nie mają laktozy tylko bakterie….bo jest poddany fermentacji….
  ot takie wyjaśnienie….
  jesli możesz sie wypowiedzieć to będe wdzięczna:-)

  ILONA I KUBEK(21.02.02)

  #505937

  figa

  Re: uczulenie na laktozę

  Co do jednego Twoja koleżanka myli się na pewno – alergia pokarmowa może się tak objawiać. Podobno często tak objawia się oczulenie na jabłko czy na selery. Czytałam o tym jakieś opracoiwanie w sieci, kiedy podejrzewaliśmy u Ptyśki alergię na jabłka.
  Ale te objawy raczej nie są zgodnie z objawami nietolerancji laktozy (bóle brzuszka, strzelające, intensywnie i kwaśno zalatujące kupy z takim farfoclami lub wodniste ze śluzem). Myślę, że to raczej jest jakaś alergia.

  Dzieciom z nietolerancją laktozy można podawać jogurty, ponieważ:
  (teoria1) w jogurtach laktoza jest już rozłożona na cukry proste
  (teoria 2) jogurty zawierają żywe kultury bakterii i te bakterie rozkłądają laktozę na cukry proste

  Obie te teorie słyszałam z ust tzw. ekspertów w “kawie czy herbacie” lub “Pytaniu na śniadanie” – nie pamiętam

  Beata i Ptysia ROK!!!!!  #505938

  Anonim

  Re: uczulenie na laktozę

  Uczulenie na białka mleka krowiego a nietolerancja laktozy to dwie różne sprawy (alergii na laktozę nie ma). Objawy nietolerancji laktozy dobrze opisały Ci dziewczyny, należy również do nich to, że często dziedziczy się zwłaszcza w linii męskiej. Natomiast z tego co piszesz to Twój synek ma objawy alergii na białka mleka krowiego o typie I (reakcja natychmiastowa), potwierdzoną testem z krwi i jest to właściwie bezwzględnym wskazaniem do diety bezmlecznej i wymaga opieki alergologa.
  pozdr

  kasia i jerzyk 6.12.03

  #505939

  teo

  Re: uczulenie na laktozę

  kasia – skoro to piszesz to znaczy że cos się na tym znasz,….powiedz mi w takim razie – bo kubek nie ma problemów z kupkami – teraz – jak odstawiliśmy pierś to i owszem- były zielone, śmierdzace, strzelające….ale się unormowały i wiązałam to z odstawieniem piersi i wprowadzeniem tylko nutramigenu – bo już wcześniej jadł nutramigen…..
  teraz kupy sa ok
  objawy ma tylko oprócz notorycznego swedzenia i wysuszenia skóry – po wprowadzeniu mleka krowiego – zaczyna puchnąć i sie dusi…więc według ciebie świadczy to o alergii na białko mleka – i nie nic wspólnego z laktozą…..
  i mam jutro nie próbowac mu dawać ociupinki jogurtu???
  rany – ale mam mieszane uczucia….już nic nie wiem!!! 🙁

  ILONA I KUBEK(21.02.02)

  #505940

  Anonim

  Re: uczulenie na laktozę

  jak chcesz możemy się spotkać na gg7742643

  kasia i jerzyk 6.12.03

  #505941

  lwica

  Re: uczulenie na laktozę

  U natusi nigdy nie było wysypki, ani suchej skóry.Natomiast były : bóle brzuszka po każdym karmieniu, “strzelające” , wodniste kupki z dużą ilością śluzu, płacz przy karmieniu . I do tych objawów dwóch lekarzy stwierdziło, że to skaza białkowa !!!!!. Czytałam dużo starszych postów i przyszło mi do głowy, ze u Natusi może być nietolerancja laktozy. Podaję jej raz dziennie Nutramigen. Kupki zgęstniały i jest troszkę lepiej z brzuszkiem. Oczywiście nadal nie jem nic “krowiego”.
  I ciągle nie wiem, co tak naprawdę jest Natusi.
  U Ciebie jest stwierdzona i pewna alergia, a więc wszystko jasne.
  Z lektury na forum wynika, że przy nietolerancji laktozy, nie ma objawów skórnych.

  lwica z Natalką (05.11.2003r)

Postów wyświetlanych: 10 - od 1 do 10 (wszystkich: 10)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close