uczulenie od marchewki?

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #52593

  wiolkucha

  Od jakiegoś czasu usiłuję wprowadzić do diety synka jabłuszko. Niestety po każdym podaniu Mati cały jest w czerwone plamki i takie malutkie krosteczki. Po marchewce i po zupce jarzynowej jest tak samo. Jestem zaskoczona, bo nie spodziewałam się ,że po jabłku czy po marchwi jest mozliwe uczulenie? Czy wasze dzieci też są uczulone? Pomóżcie
  Dodam jeszcze ,że podawałam mu produkty wyłącznie ze słoiczków( Gerber)

  #674656

  kalcz

  Re: uczulenie od marchewki?

  Niestety z tego co wiem marchewka tak jak i jabłko potrafią uczulać tak samo jak inne produkty….wprawdzie nie są tymi najczęstszymi alergenami, ale zdarza się. Musisz poobserwować swoje maleństwo, ale z tego co piszesz to wydaje mi się, że niestety jest to uczulenie i wtedy niestety chyba będziesz musiała odstawić słoiczki bo z tego co wiem to większość jest na bazie marchewki (przynajmniej większość zupek) są wprawdzie same warzywa typu dynia i brokuł z serii naturalnie proste – może się nad nimi zastanów.
  A na pocieszenie dodam, że gdzieś słyszałam, że dzieci czasami reagują wysypką na nowości w diecie…może to nie uczulenie, a taka reakcja organizmu twojego maleństwa.
  Sama nie jestem niestety ekspertem w sprawach żywieniowych, bo dopiero zaczynam i podobnie okazało się, że Jasiek jest na coś uczulony, jeszcze nie wiem na co…ale mam nadzieję, że wkrótce się dowiem.

  Janek 13 luty 2004  #674657

  grazyna-z

  Re: uczulenie od marchewki?

  Ja też to przerabiałam, do tego niezliczoną ilość kupek. Okazało się że moja córcia jest uczulona na jedzenie słoiczkowe, jabłka i marchew przygotowane przeze mnie nie uczulają, ale aby do tego dojść zjadłam dużo nerwów i minęło sporo czasu.
  Super lekarka podała mi taki sposób, założyć zeszyt i tam zapisywać co się dziecku NOWEGO podaje i reakcje.
  podać 2-3 łyżeczki nowego produktu, jeśli wysypie 2 dni przerwy i znów spróbować , jeśli wysypie znów 2 dni przerwy i kolejna próba. Jeśli wysypie po 3 próbach, odstawić uczula. Oczywiście wprowadzać wolno i po 1 produkcie, dopiero gdy jesteśmy pewni że nie uczula dodawać kolejny.
  Życze powodzenia.

  Grażyna i Ulcia (01.08.03)

  #674658

  anulawawa

  Re: uczulenie od marchewki?

  Jakieś dwa miesiące temu “zanęciłam” podobny wątek bo mój Kubek też miał delikatnie zaczerwienione miejsca na policzkach. Ja swojego małego do tej pory testuję…i nie znalazłam tej rzeczy, która go uczula!! Ale pamiętam, że przy okazji tamtego wątku sprzed 2 miesięcy dowiedziałam się od forumowych mam, że sporo dzieciaczków ma uczulenie właśnie na marchewkę lub jabłko. Niektóre nawet pisały o uczuleniu na ziemniaczka…..to nie są pewnie częste przypadki, ale jak widać zdarza się!

  Pozdrawiamy,

  Ania& Jakub (5-12-2003)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close