urlop-opieka

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #28692

    zabka

    Może ktoś wie coś na ten temat. Jeżeli ja jestem na macierzyńskim, czy mojemu mężowi przysługują te dwa dni opieki na dziecko? Tzn, czy może je teraz wykorzystać, gdy ja siedzę z dzieckiem w domu. Chciałabym, żeby poszedł ze mną na szczepienie, a w pracy robią mu problemy. W KP nie znalazłam takiego zapisu, żeby nie można było. Proszę o radę.
    Pozdrawiam

    Martyna i Maja ur. 17.07.2003

    #380482

    anies

    Re: urlop-opieka

    Art. 188. Pracownicy wychowującej przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

    Agnieszka i Wojtuś (23.07.2003)



    #380483

    przem

    Re: urlop-opieka

    Nie zgadzam się z anies pracownik może wziąć 2 dni opieki w roku jak żonka jest na macierzyńskim (sam brałem) ale po ew powrocie żony do pracy nie może ona wziąć tych dwóch dni bo wykorzystał je mąż (w tym samym roku) .Więc albo albo.
    W rozporządzeniach na ten temat stosuje się nomenklaturę per pracownica ale jak ktoś dokładnie czyta do samego końca mówi się o możliwości jak wyżej. pozdrawiam

    Indianiec@indianiątko

    #380484

    anies

    Re: urlop-opieka

    Art. 1891. § 1. (36) Przepisy art. 1295 pkt 3, art. 178 § 2, art. 186 i 188 stosuje się także do pracownika, z tym że jeżeli oboje rodzice lub opiekunowie są zatrudnieni, z uprawnień określonych w tych przepisach może korzystać jedno z nich.

    Agnieszka i Wojtuś (23.07.2003)

    #380485

    przem

    Re: urlop-opieka

    nie ,nie wyjątkowo-należy się jak psu buda.
    Pracuję w dużej firmie ok 1500 osób i chocki klocki z ZUS-em byłyby niedopuszczalne…
    teraz już muszę lecieć ale jutro pogrzebie w Lex-ie (oprogramowanie prawnicze) i mogę podeprzeć moje posty dowodami-pozdrawiam Ciebie i Wojtusia

    Indianiec@indianiątko

    #380486

    zabka

    Re: urlop-opieka

    No właśnie, z tych dwóch art. wynika, że pracownikowi przysługują te dwa dni i nie ma zastrzeżenia co do tego gdzie jest żona w tym momencie. Mam nadzieję, że nie będą już robić problemów. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.

    Martyna i Maja ur. 17.07.2003

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close