URLOP WYCHOWAWCZY

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #53439

  maminka

  JAK WYGŁADA ZAŁATWIANIE UROPU WYCHOWAWCZEGO GDY SIE PRACUJE I CHCE SIE SKORZYSTAĆ Z NIEGO. JAK TO SIĘ ZAŁATWIA OD STRONY FORMALNEJ W PRACY DZIECKO MA SKOŃCZONY ROK. DO KIEDY MOZNA GO WZIĄĆ. I CZY JEST JAKAŚ KASA WIEM ,ŻE TO ZALEŻY OD ZAROBKÓW. CZY BEDĄC NA TAKIM UROPIE TRZEBA GDZIEŚ CHODZIĆ I PODPISYWAĆ PAPIERKI? JAK Z UBEZPIECZENIEM?
  MAMINKA I MATEUSZ ( 11 06 03)

  #684348

  aga1971

  Re: URLOP WYCHOWAWCZY

  Wiesz co, jestem w podobnej sytuacji do twojej, tylko Tosia jest troche młodsza. Myśle o wzięciu urlopu wychowawczego, jakoś nie czytałam przepisów, ale z tego co mi tak ogólnie wiadomo, to chyba trzeba zawiadomic pracodawce na pismie na 2 tyg. przed urlopem. Urlop mozna chyba brać do 4 roku zycia dziecka, chyba w 3 ratach, ale nie więcej niz 3 lata jeżeli to pierwsze dziecko. Cos takiego mi się obiło o uszy moge sie mylić. Dałas mi troche do myslenia więc pogrzebie w przepisach, ale wydaje mi sie, że w obydu naszych przypadkach prawnie nie ma problemu. Trzeba tylko dokładnie sprawdzic termin ile wcześniej trzeba zawiadomić pracodawce.
  Zasiłek sie nalezy jezeli dochody z 2002 rodziny nie przekraczały zdaje sie 548 na osobę. dodam ze moge się mylic , bo jestem na razie na etapie myslenia nad wychowawczym. Wkrótce planuje sie wybrać do urzedu gminy zapytać co i jak, ale że pracuje, to mi wcale nie łatwo do tego urzedu sie wybrac.
  Chyba nie wiele pomogłam, jak bys sie cos lepiej dowiedziała to napisz prosze.
  Pozdrawiam
  Agnieszka.

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close