Urlop wychowawczy a praca

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #66605

  natalia2

  Chciałam się Was zapytać, czy nie wiecie jak to jest z pracą na umowę – zlecenie podczas urlopu wychowawczego. Z tego co wiem jeszcze kilka lat temu można było sobie dorabiać w ten sposób. A jak jest teraz? Będę wdzięczna za odpowiedź, bo mi to spokoju nie daje, a nie wiem gdzie mogę się tego dowiedzieć :/

  #849324

  asta

  Re: Urlop wychowawczy a praca

  Najlepiej zadzwonic do zusu i poprosic o polaczenie z informacja o zasilkach. Tam Ci na pewno odpowiedza. Wg moich informacji to nie mozna zarobkowac w czasie urlopu wychowawczego. Urlop jest po to zeby opiekowac sie dzieckiem i nie stracic zatrudnienia a jesli chcesz zarobic to powinnas wrocic do pracy. Ale 100% pewnosci nie mam bo przepisy sie zmieniaja wiec lepiej zadzwon.

  Pozdrawiam,
  asta i wystrzalowy 31.12.2005  #849325

  talka

  Re: Urlop wychowawczy a praca

  Można pracować na zlecenie. Trzeba tylko móc udowodnić, że wymiar tej pracy nie uniemożliwia opieki nad dzieckiem (coś takiego mógłby chcieć sprawdzić “główny” pracodawca który udzielił url. wychowawczego).
  Pozdrawiam. Talka

  #849326

  natalia2

  Re: Urlop wychowawczy a praca

  Acha, to byłoby super! To bardzo łatwe do udowodnienia bo praca jest w weekendy i po max. 3 godziny dziennie. Wtedy dzidzią zajmowałby się mąż.

  Fakt, zadzwonię do ZUSu i się zaraz zapytam.

  Bardzo dziękuję za odpowiedź!!! Pozdrawiam sedecznie :)))) Natalia

  #849327

  natalia2

  Re: Urlop wychowawczy a praca

  Po wielu telefonach udało mi się dowiedzieć jak to w końcu jest. Miałaś rację, można sobie dorabiać na umowę zlecenie, ale tylko wtedy gdy nie pobierasz zasiłku z MOPSu. Ufff… ulżyło mi!

  #849328

  asta

  a jest jakies ograniczenie?

  A czy jest jakas na gorna kwota do ktorej mozna sobie miesiecznie lub rocznie dorobic? Czy tez nie ma ograniczen kwotowych? Mowili cos na ten temat?

  Pozdrawiam,
  asta i wystrzalowy 31.12.2005  #849329

  natalia2

  Re: a jest jakies ograniczenie?

  Nie, nic mi pani o tym nie wspominała. Najpierw upierała się, że w ogóle nie można, więc ją poprosiłam o podanie ustwy bądź jakieś uzasadnienie i w końcu wydusiła z siebie, że wtedy po prostu nie przysługuje Ci zasiłek. Wyjaśniłam, że i tak nie będę dostawać żadnego zasiłku (bo trzeba mieć mniej niż 504 zł dochodu na 1 osobę w rodzinie) i wtedy tylko usłyszałam “Aaaaaa, to wtedy to można, oczywiście, że można”. To była rozmowa z panią z MOPSu bo to oni od niedawna wypłacają zasiłki, już nie ZUS.

  A czy któraś z Was nie wie przypadkiem czy na takim urlopie mam płacony ZUS (dokładnie chodzi mi o składkę zdrowotną) i jeśli tak to kto ją płaci?

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close