USG

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #14851

  paulinac

  w piątek idę do lekarza i napewno będę miała robione USG (jak przy każdej wizycie). Jednak nie wiem co lekarz powinien w jego trakcie zbadać. Dodam, ze jestem w 14 tygodniu.
  Bardzo proszę dajcie zanć co lekarz oglądał w tym terminie u waszych maluszków.

  NIECH JUŻ PRZYJDZIE WIOSNA

  Paulina i Kropeczka – 9 pażdzierika :-))))

  #219543

  rudasek

  Re: USG

  witaj !
  U mnie w 14 tygodniu lekarz dokonał pomiary fadu karkowego, który wskazuje na możliwość wystąpienia zespołu Downa.Oczywiście robi to przez usg.
  Dodatkowo może wyeliminować bezmózgowie, bezczaszkowie, usadowienia narządów wewnętrznych.

  Życzę powodzenia i miłego podglądania ….
  Pozdrowienia

  Rudasek i Mróweczka [ 01.09.2003]



  #219544

  Anonim

  Re: USG

  w tym czasie można ocenić rozwój narządów wewnętrznych :serca, żołądka, mózgu. układu kostnego..można zbadać przepływ krwi pępowinowej… poza tym ocenia sie położenie łożyska ułożenie dziecka oraz jego wymiary (to standardowo przy każdym badaniu)… nie wiem czy lekarz wykona wszelkie pomiary i czy sprawdzi wszystko…zależy od jego chęci i sprzętu..ja miałam to badanie bardzo szczegółowe, ale byłam w szpitalu i sprzęt tam był poprostu super..w mojej przychodni takich badan na pewno nie miałabym zrobionych… najdokładniej robi się badania w połowie ciąży więc około 20 tygodnia… przynajmniej w większości przypadków… ja jednak najbardzie dokładne badanie miałam właśnie w 14 tyg. przez zupełny przypadek…

  Weronka (termin 6.06.03)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close