usg głowy i torbiele

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #57056

  Anonim

  podczas usg przezciemiaczkowego wykryto u mojej corci torbiele. czy ktos sie z tym spotkał???

  #729946

  inti

  Re: usg głowy i torbiele

  a z jakiego powodu było to usg?
  Julka ma 3 torbielki w głowie, a moze miała? torbiele były pozostałoscia zapalenia mózgu. lekarze twierdzą, że to sie wchłania…
  a radiolog dzieciecy powiedział wręcz, ze mózg człowieka jest niezbadany, ze gdyby każdy człowiek miał zrobione takie badanie to pewnie co drugi miałby gdzieś jakąś torbiel albo coś w tym stylu.
  także ogólnie kazał się nie martwić, nie przejmować, bo od samego „mania” torbieli nic się nie dzieje. jeszcze podobno zalezy, gdzie one są i czy w niczym nie przeszkadzają.
  Julce w ciagu 2 miesiecy miedzy badaniami torbielki minimalnie sie zmniejszyły, moze wiec będzie potrzebne powtórzenia badania u twojej córci za jakiś czas.
  napewno potrzebna ci będzie konsultacja ze specjalistą, tylko on moze faktycznie wyjaśnić ci całą sytuację.

  sylwia i JUlka 20.01.2003  #729947

  kamelia

  Re: usg głowy i torbiele

  Mój syn jest wcześniakiem (nie wiem czy akurat pamiętasz). Jako noworodek miał wylew I stopnia. „Pamiątką” po tym wylewie były (sa?) torbielki. USG przezciemiączkowe miał wykonywane chyba z 9 razy. Usg wykazało także inne zmiany w mózgu, jednak synek rozwija się bardzo ładnie, jest kontaktowy. Lekarze nie mają zastrzeżeń. Przepiszę Ci fragment wyniku badania usg gdzie jest mowa o torbielkach. To jest akurat badanie wykonane w wieku niecałych 3 miesięcy…

  Pod dnem rogów przednich komór bocznych widoczne obustronnie wielokomorowe torbielowate twory, po stronie lewej o wym. ok. 9x5mm, po prawej 13x6mm.

  Ostatni wynik został przypadkiem w poradni, ale w przedostatnim badaniu (Michał miał 10 miesięcy) lekarz napisał tak (fragment):

  Drobna torbielka o śr. ok. 2,4mm podściółkowo po str. prawej.

  Reszta torbielek się wchłonęła…

  Jesteśmy pod opieką neurologa. Zawsze mi powtarzał, że to co wyjdzie w badaniu to jedno, ale najważniejsze jak dziecko się rozwija, zachowuje…
  Mózg jest ciągle bardzo mało zbadanym narządem…

  Nie martw się. Idź do neurologa.
  Pozdrawiam

  Kamelia i Michałek 14.08.2003

  #729948

  shibaa

  Re: usg głowy i torbiele

  Moja Ania też ma torbiel – średnicy 3 mm – stwierdzono podczas USG jeszcze w szpitalu robione w związku z moim nadciśnieniem w ciąży – teraz niedawno mieliśmy badanie kontrolne – torbiel jest jak była.
  Taka trobiel to podobno częsta sprawa, NIC nie oznacza i nie jest groźna – po prostu sobie jest i nie ma się nią co przejmować.
  Nawet już nam żadnych kontroli nie zalecono bo mimo torbieli lekarka powiedziała że jest wszystko w porządku a o torbieli mamy zapomnieć że jest.

  Agata + Ania 7.09.2004

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close