Usypianie malucha latem

Często się przeprowadzaliśmy i nasza Izunia zawsze miała problemy z zaśnięciem, ale w nowym domu mieszkamy od września i mała powinna się zaaklimatyzować………….
Jesienią i zimą wcześniej za oknem było ciemno i po godzinie bujania i usypiania potwornie zmęczone dziecko kapitulowała i usypiało. (Bujanie bujanie na poduszce, zestaw kołysanek, 500 książeczek z bajkami, wymyślane bajki, itp….)
Lato pod tym względem jest straszne ………… usypianie trwa 2-3 godz. Iza jest tak zmęczona że nie może ustać ale nie może zasnąć przekłada się po całym łóżku, a jak wyjdę w tym czasie pod prysznic potrafi przejść na czworakach pod drzwi od łazienki, bo ona chce spać tylko z mamusią………..
Czuję się już tym tak zmęczona……
Naprawdę nie wiem jak nauczyć Izunię kłaść się spać wieczorem, tak by zasnęła ja żebym mogła zjeść kolację umyć się czy popracować………….

Rene i Izunia(6.10.2002)

4 odpowiedzi na pytanie: Usypianie malucha latem

gosia Dodane ponad rok temu,

Re: Usypianie malucha latem

Artek ma problemy z zasypianiem w ciągu dnia i niestety nawet jak jest bardzo zmęczony, to najczęściej nie zaśnie. Wieczorem zasypia kładząc się do łóżka. Kilka dni temu – siedzę przy komputerze przekonana że tatuś położył się z synkiem, a tata był przekonany, że mama jest w pokoju dziecka. Zdziwiliśmy się, gdy zobaczyliśmy Artka śpiącego w swoim łóżeczku. Pewnie stwierdził, że wszyscy zajęci, to sam sobie poradzi

Gosia i Artek

asiulek Dodane ponad rok temu,

Re: Usypianie malucha latem

No coz rady niestety nie mam- to juz mi sie wydaje nawet nie etap do nauki samodzielnego zasypiania.
U nas tez sie poknocilo- Jerema dostawal butle od tatu i byl ukladany w lozeczku i tam sobie zasypial. Teraz tylko ja mu moge dac butle, tylko na naszym lozku i pozniej jest walkonienie – czasem do 1 h. 3 h nie wyobrazam sobie- chyba bym po prostu wstala – u nas raz to pomoglo- widac bylo ze synek spiacy bardzo ale zasnac nie moze, wstalismy, spacerek po mieszkaniu i z raraz usna:)

Asia,Jeremi i fasolcia 5.11

Dodane ponad rok temu,

Re: Usypianie malucha latem

Moja corcia zasypia przy czytaniu wierszyków, ale wczesniej, prawie do samej wieczornej kąpieli, tj. do ok.20- 20.30 jest na dworze, gdzie “męczę” ją intensywnie (ostatnio szalejemy z piłeczką).
Pozdrowienia
Karolina i Tereska

pluto Dodane ponad rok temu,

Re: Usypianie malucha latem

Wieczorami Karol po prostu pada ze zmęczenia…..oczywiście z butlą mleczka……jeżeli jednak ma wyjątkowo zły dzień, czytam Mu ksiązeczki,……jezeli po godzinie nadal nie zasypia włączam tv i zaczynam oglądać program…zarówno jego jak i mnie tv usypia…….po kilku minutach dziecko słodko śpi………
Problemy sa natomaist z usypianiem w ciągu dnia…kiedyś czytałam książeczki..wybierałam te, które miału dużo tekstu na stronie..po przeczytaniu kilku bajek, czytałam jedną strobę w kółko, co go usypialo…….
Kiedyś huśtałam Lolka w domowej hustwace……tez dawało niezłe rezultaty………..
Ostatnio kładłam się koło Lolka i opowiadałam mu bajkę własnej produkcji……
Teraz nie chce ani bajek ani hustania…chce zasypiać sam…….

Julka i dwuletni Karolek

Znasz odpowiedź na pytanie: Usypianie malucha latem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedno- i dwulatki
Czy któraś z Was jest psychologiem lub dietetykiem
Potrzebuję od zaraz...........prosze o kontakt na priva......... Julka i dwuletni Karolek
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
czy nie robimy jej czasem krzywdy??
Od jakiegoś czasu zwątpiliśmy z mężem.... A chodzi to, czy można trzymiesięczne dziecko nosić w pozycji siedzącej (przodem do świata z ręka pod pupcią) lub sadzać sobie na kolanie? Ostatnio
Czytaj dalej