Usypianie trzylatka

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 27)
 • Autor
  Wpisy
 • #121674

  megik-a

  Mój trzyletni synek nie chce ze mną zasypiać gdy jest w domu moja siostra. Jak jej nie ma albo się schowa synek zasypia ze mną w 15 minut ale gdy siostra jest Kubuś nie zaśnie ze mną tylko przychodzi do niej i mówi: ciociu uśpij mnie, bo z mamą nie chcę spać. Jeśli ciocia go usypia to gdy obudzi się w nocy od razu chce do niej iść a gdy go nie puszczę jest histeryczny płacz i nie uspokoi się do czasu aż go nie puszcze albo siostra nie przyjdzie. Jak reagować na takie jego nocne płacze, histerie i wymuszanie? Co mam zrobić żeby zasypiał ze mną, gdy siostra jest w pokoju obok?

  #5770261

  animama

  Może spróbuj niech siostrę zastąpi miś. Najpierw musisz tylko sprawić, by dziecko pokochało misia 🙂



  #5770262

  megik-a

  Niestety ulubiona przytulanka nie pomaga 🙁 Poprostu jak zobaczy siostrę to tylko ona się liczy

  #5770263

  klucha

  Fasynacja ciocią
  też byłam taką fascynacją, słyszałam nawet że dziecko by wolało by mieć mnie za mamę.
  Dziwnie się czułam tym bardziej że takie deklaracje padały przy matce :).
  Matka cierpliwie przeczekała, samo mineło.

  #5770264

  megik-a

  Zamieszczone przez Klucha
  Matka cierpliwie przeczekała, samo mineło.

  Po jakim czasie to minęło?

  #5770265

  klucha

  nie powiem ci dokładnie, bo to było dawno, a ta mała panienka dziś ma 21 lat 🙂
  ale troche to trwało.
  pewne jest tylko że im starsza była tym była bardziej świadoma i nie mówiła że chciałaby abym była jej mamą 🙂



  #5770266

  megik-a

  u nas trwa to już ok. 1,5 roku i to nie tylko zasypianie najlepiej żeby ciocia robiła wszystko dawała mu jeść itp. Ciągle za nią wszędzie chodzi. Widzę, że siostra ma tego też już czasami dość. Nawet do łazienki z nią chodzi.

  #5770267

  varnis

  Najlepiej przyzwyczaić dziecko do jakieś zabawki (pluszak), jak przyzwyczaisz go do zasypania z jakimś miskiem, pozniej nie powinno byc problemu 🙂

  #5770268

  megik-a

  Od początku śpi za swoją ulubioną przytulanką sówką a ze mną dalej usypiał nie będzie chyba, że siostry nie ma w domu to wtedy bez problemu zasypia ze mną

  #5770269

  doma87

  siostra pewnie kojarzy mu się z czymś przyjemnym, zabawą i fajnym spędzaniem czasu. Usypianie przez ciocię jest dla niego miłą odmianą. Nie ma się czym martwić, jednak trzeba być konsekwentnym i nie ulegać jego histeriom.



  #5770270

  problemywychowawcze931

  Zamieszczone przez megik-a
  Od początku śpi za swoją ulubioną przytulanką sówką a ze mną dalej usypiał nie będzie chyba, że siostry nie ma w domu to wtedy bez problemu zasypia ze mną

  Witam,

  Uważam że najważniejsze to porozmawiać z dzieckiem. Nawet jeśli siostra jest w pokoju obok a dziecko chce iść z nią spać, trzeba mu wytłumaczyć że ciocia przyszła w odwiedziny do mamusi i poczeka obok w pokoju aż zaśniesz. Nawet jeśli początkowo będzie płakać to w końcu zrozumie że nikt mu nie odpuści. Musi wiedzieć że zawsze usypia go mama albo tata. Jeśli raz ustąpimy jego wymuszaniu i żądaniom, będzie wiedziało że zadziała to za każdym razem, a chyba dla Pani dobra lepiej żeby nie skończyło się na tym że ciocia będzie musiała zamieszkać z Panią bo inaczej dziecko nie zaśnie. Najważniejsze to być konsekwentnym. My wyznaczamy dziecku granice, a nie ono nam.

  #5770271

  megik-a

  Właśnie siostra mieszka z nami i nie mogę powiedzieć dziecku, że przyszła w odwiedziny. To nie tylko o spanie chodzi. Synek nie chce ze mną jeść, wychodzić na spacer, zasypiać, bawić się itp. gdy jest w domu moja siostra. Wszędzie za nią chodzi nawet do łazienki. Jak jej nie ma albo się schowa synek robi wszystko ze mną ale gdy siostra jest ja się dla niego nie liczę.



  #5770272

  animama

  No właśnie. Ja miałam tak, że powstaje taki niepisany podział członków rodziny jedni są do zabawy a drudzy do obowiązków. Może tu jest klucz do całej zagadki.

  #5770273

  problemywychowawcze931

  A czy siostra często zostaje z dzieckiem sam na sam? Może trzeba zacząć odsuwać siostrę od życia codziennego dziecka. Wiadomo nie da się jej uniknąć, ale niech nie będzie bardzo zaangażowana. Warto było by porozmawiać z Panią w przedszkolu, może zorganizowała by zajęcia dla dzieci o podobnej tematyce, co nie trafiałoby bezpośrednio w Pani dziecko, ale uczestnicząc w takich zajęciach mogłoby dać mu sporo do myślenia.

  #5770274

  problemywychowawcze993

  Zalecam zdecydowanie konsekwencję. Może siostra podczas zasypia robi coś, co synek bardzo lubi? Ja proponuję jednak nauczenie synka samodzielnego zasypiania, jest już dużym chłopcem więc może warto zmienić zasady. Na pewno wymaga to czasu i poświęcenia, czy synek śpi razem z Panią w nocy ?

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 27)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close