Uszkodzenie (wciśnięcie) ząbka przy upadku

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #77904

  momisia

  Mój półtoraroczny synek uległ dziś upadkowi. Uderzył buzią o stolik. Leciała mu krew z dziąsła, a kiedy pozwolił zaglądnąć do ust zauważyłam,że ząbek (górna jedynka)wcisnął mu się dość mocno do wewnątrz. Czy któraś z Was miała podobny problem?


  Momisia

  #1044715

  pasiasta

  Re: Uszkodzenie (wciśnięcie) ząbka przy upadku

  Sugeruję wizytę u dentysty…
  Kuzynki syn miał podobny wypadek, jest starszy od Twojego o 5,5 roku, jedynkę ma czarną, szcęśliwie mleczak, teraz mają czekać aż wypadnie sam i będą obserwować co się dzieje.

  Dora 08.08.04
  tinyurl.com/czufo  #1044716

  ewe

  Re: Uszkodzenie (wciśnięcie) ząbka przy upadku

  nie wiem czy jest mozliwe wcisniecie sie zabka.moze sie zlamal???dentysta naturalnie wskazany.pozdrawiam

  #1044717

  kra

  Re: Uszkodzenie (wciśnięcie) ząbka przy upadku

  U nas było podobnie. Wiktor maił niecały rok, jak walnął twarzą w podłogę na tyle mocno, ze jeden ząbek (jedynka) się trochę „wcisnął”. Zaznaczam: trochę – w sumei jak ktoś nie wie, to nie zauważy, ale ja to widzę. Przez pierwsze kilka dni starałam się nie dawać mu do jedzenai nic twardego, na wypadek, gdyby ten ząb się ruszał. I to tyle. Z pół roku temi (czyli rok po wypadku) byliśmy u dentystki i ona powiedziała, że „to nic”. Nie wiem, co znaczy w Twojej wypowiedzi „dość mocno”, ale jesli bardzo Cię to niepokoi, to lepiej pójdź do dentysty.


  Kra+Wiktorek(2.5l)+Marcelek(9m)

  #1044718

  kachnaa

  Re: Uszkodzenie (wciśnięcie) ząbka przy upadku

  Mój syn uległ podobnemu wypadkowi. Z tym że on uderzył o koło od rowerka treningowego. Jedynka weszła mu cała w dziąsło. Strasznie go bolało. Udaliśmy się do znajomej dentystki, by zobaczyła co się stało. Ona (jako że to był pierwszy przypadek z jakim się spotkała) konsultowała się z innym dentystą dziecięcym. Usłyszeliśmy wtedy że musimy obserwować ząbki. Jest kilka możliwości: wyjdzie z powrotem, wypadnie, zostaną uszkodzone zawiązki zębów stałych. U nas zakończyło się na tym że po kilku miesiącach nie było już widać różnicy pomiędzy ząbkami. Jednak mamy zalecony RTG jedynek, by ostatecznie sprawdzić jak zawiązki.
  Proponuję Ci wizytę u dentysty. To najlepsze co mozesz w tej sytuacji zrobić dla dziecka. On pokieruje dalej. Warto sprawdzić czy nie będzie to miało wpływu na zęby stałe…

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close