UWAGA

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #83410

  vanessa

  Wyrzuć te leki!

  Białystok. Polopiryna C, cholinex, bebilon pepti – te leki i preparaty zostały ostatnio wycofane z obrotu w całym kraju.

  Decyzję podjął Główny Inspektor Farmaceutyczny do czasu zakończenia badań jakościowych tych produktów. Ale warto sprawdzić, czy nie mamy felernych serii w domowych apteczkach.
  Tylko w tym roku GIF podjął decyzję o wstrzymaniu w obrocie kilkudziesięciu leków. Jedna z najnowszych decyzji dotyczy też jednej z serii preparatu bebilon pepti 2. W województwie mazowieckim stwierdzono bowiem po jego zażyciu przez 16-miesięczne dziecko zatrucie pokarmowe. Kilka dni temu GIF wstrzymał też w obrocie na terenie całego kraju jedną serię polopiryny C, w związku z podejrzeniem wystąpienia wady jakościowej, polegającej na zmianie wyglądu tabletki. Z obrotu wycofano również kilka serii tabletek na gardło cholinex – głównie ze względu na zmiany w wyglądzie i kształcie pastylek.

  – Gdy tylko otrzymujemy informację o wstrzymaniu w obrocie jakiejś partii leku, informujemy o tym hurtownie farmaceutyczne, a te swoich odbiorców, do których trafiły leki – mówi dr Jan Chlabicz, podlaski inspektor farmaceutyczny. – Apteki mają obowiązek natychmiastowego wycofania z obrotu takich preparatów.
  Dlatego w sprzedaży takich zakwestionowanych serii nie ma. Mogą jednak być w domowych apteczkach. Dla bezpieczeństwa najlepiej je wyrzucić do kosza.

  (2006-11-21)

  _____

  #1205595

  dididi

  Re: UWAGA

  Dzieki vanessa!

  Ben & Mimi Co.

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close