Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 34)
 • Autor
  Wpisy
 • #34272

  timbo

  Do wszytskich dziewczyn, które leczą się w Łodzi w Gamecie i nie tylko zresztą, bo wszędzie jest tak samo!
  Z mężem trafiliśmy do gamety półtora roku temu. Po kolei wykrywali u mnie coraz to nowsze schorzenia, począwszy od wrogiego śluzu po endometriozę. W końcu zabili mnie stwierdzeniem, że z takimi wynikami jak ja to tylko in vitro i to natychmiast, nie wolno mi czekać. Po kilku inseminacjach, które chcieli ciągnąć w nieskończoność byłam tak załamana, że chciałam iść na in-vitro. Wtedy trafiłam do wspaniałego cżłowieka, to był krok, którego nigdy nie pożałuję!!! (bardzo znany profesor, przewodniczący Towarzystwa Andrologicznego w Polsce – tak, ja kobieta poszłam do androloga z mężem, ale w swojej sprawie)Powiedział, że każda kobieta, któa trafia do gamety kończy na invitro bo oni z tego żyją. U mojego profesora(nie podaję nazwiska, bo chyba nie można) wystarczył misiąc – a właściwie już w pierwszym cyklu po 14 dniach zaszłam w ciążę – naturalnie!!! Aktualnie 14 tydzień, wszystkim zainteresowanym udzielam szczegółowych informacji, bo z pewnoscią wiele dziewczyn przeżyło tyle udręki co ja przechodząc laparoskpię, HSG i inne zabiegi. Nie zawsze jest tak, jak mówią lekarze, szczególnie ci, którzy na nas zarabiają grube pieniądze, bo wiedzą, że nie mamy dokąd się zwrócić. Czasem jednak wystarczy trafić na uczciwego człowieka i …dzidzia w drodze!!!!!

  #449272

  hubcio

  Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

  Cześć nazywam się Dorota i w 2000r. przeszłam zabieg in vitro w Łodzi” Gameta” Udała się za pierwszm razem. Niestety mój synek urodził się ciężko chory. Ma tyle wad, że chyba żadna go nie omineła począszy od rozszczepu wargi i podniebienia a skończywszy na ciężkiej wadzie serca. Teraz ta klinika nie przyznaje się ,że tam miałam zagieg. Nie mam też żadnej odpowiedzi od nich jaka jest przyczyna tego, że nasz synek urodził się taki chory. Wiem też , że nie jestem jedyną kobietą która urodziła tak chore dziecko. Zdecydowanie odradzam tą klinikę!!!!!!  #449273

  sliczna24

  Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

  Strasznie czyta sie takie rzeczy czy dla ludzi juz tylko najwazniejsza jest kasa i nic innego sie nieliczy ?? WIedza ze jestescie w stanie kazde pieniadze dacaby miec dziecko i oni to wykorzystuja maxymalnie wstyd drodzy lekarze!!!

  Dorota i Zosia <16.07.2003.>

  #449274

  aggulka

  Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

  O rety, coś w tym jest… Mój mąż robił badanie nasienia po moim pierwszym poronieniu w szalenie renomowanej warszawskiej klinice N…. Wyszło, że jest praktycznie bezpłodny (niecałe 5 mln, bardzo mało prawidłowo ruchliwych). Byłam przerażona… Ale i zdezorientowana – przecież byłam w ciąży – od pierwszego podejścia! Kiedy zaczęliśmy starania drugi raz – znowu zaszłam w ciążę od razu (niestety też poroniłam, ale to inna historia). Z takimi wynikami??? Matko, do głowy mi nie przyszło! Oni chyba nie fałszują wyników, na litośc boską
  Pozdrawiam, Agata

  #449275

  z-kasia1

  Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

  Agato, nie sądzę by komukolwiek zależało na fałszowaniu wyników. Istnieje oczywiście coś takiego, jak „margines błędu laboratoryjnego” lub zwykłe ludzkie pomyłki (to się zdarza i dlatego ważne jest powtórzenie badania, nawet w innym laboratorium). Z tego co wiem (mój mąż też kiedyś przechodził badanie nasienia), to jednorazowe badania nasienia nie wnoszą wiele (zwłaszcza jeśli problem niepłodności – proszę nie mylić z bezpłodnością – w rodzionie jest już od jakiegoś czasu). Takie badania (zwłaszcza jeśli są nieprawiodłowe, słabe itp.) należy powtarzać i porównywać ze sobą. Z doświadczenia wiem, że wystarczy głupia niedyspozycja organizmu: przebyte przeziębienie, stres, przemęczenie, przegrzanie organizmu i wiele innych, by parametry nasienia były dużo słabsze.

  To, że zachodzi się w ciążę mimo np. małej ilości nasienia itp. to jedno; ważne jest by ta ciąża się utrzymała, a faktem jest (to nie wymysł polskich klinik, które w jakimś stopniu na pewno potrafią wykorzystać każdą okazję by zarobić) to, że jakość nasienia ma jednak spory wpływ na to, czy ciąża będzie się rozwijać, czy też nie…..dokładnych danych nie jestem w stanie przytoczyć, ale część tzw. wczesnych poronień, a zwłaszcza pustych jaj – to wg naukowców (dodam, z całego świata) powód, by zbadać partnera i jego nasienie.
  Nikt nie mówi tu oczywiście o czyjejś winie, itp…..tak to już jest, że dzidzie rozwijają się w najdogodniejszych dla siebie warunkach i aby takie warunki stworzyć, potrzeby jest tata i mama.

  Doskonale wiem, że istnieje cała masa klinik, ludzi, którzy wykorzystują okazę do zarobienia kasy…..tak było i będzie – chyba już na całym świecie. Jeśli jednak istnieją takie fora jak to, to dobrze, bo można tu wymienić informacje, podzielić się wiadomościami. Dzięki temu, że mamy możliwość wymiany informacji, może ktoś inny nie będzie „królikiem doświadczalnym” dla niekompetentnych i nieuczciwych ludzi.

  Tym optymistycznym akcentem, z nadzieją na lepsze jutro, składam Wam życzenia: wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2004.
  pozdrawiamy gorąco,

  Kasia

  #449276

  anita200

  Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

  Timbo,
  jeśli pytanie wyda Ci się zbyt osobiste,to nie odpowiadaj…W jaki sposób w tak krótkim czasie ,ten Profesor doprowadził do ciąży,czy wpadł na „coś” czego nie widzieli lekarze wykonujący ins,czy może jakieś leki,a może było to coś innego? Pytam, bo mam ten sam problem,II nie udane ins i „grozba” in vitro..
  Pozdrawiam  #449277

  mradwan

  Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

  Pani Doroto,
  Czuję sie w obowiązku wyjasnic nieścisłości wyrażone w Pani wiadomości.
  Po pierwsze:
  Była pani w ciązy pod kontrolą lekarza (niestety nie z naszego ośrodka). Miała Pani wykonywane badania USG które powinny wykryć wady płodu.
  Po drugie
  Napisana przez Panią niepochlebna opinia dotyczaca naszego osrodka datowana jest na 15 grudnia 2003. natoniast informację o tym, że urodziła Pani dziecko obarczone wadami przekazała nam pani poczta elektroniczną w dniu 18 STYCZNIA 2004. Dlaczego nie poinformowała nas Pani wcześniej o tym, że urodziło się dziecko obarczone wadami? Niezwłocznie po otrzymaniu Pani wiadomości ( 18 stycznia 2004) rozpoczeliśmy konsultacjie z genetykami. Dokładnej odpowiedzi udzielimy Pani osobiście po zakończeniu konsultacji. Prosze o cierpliwość upłynęło dopiero 4 dni od otrzymania wiadomości od Pani.
  Po trzecie:
  w 2000 roku zaszly w ciaże w naszym osrodku tylko w wyniku procedury IVF ICSI 124 pacjentki z czego informacje o szczęsliwych porodach mieliśmy od 111 par. Niestety dopiero 2 i pół roku po porodzie przekazała nam Pani tą informacje, wcześniej krytykujac nas na forum publicznym.
  Jeszcze raz proszę o cierpilwość staramy się pomóc Pani w zaistniałej sytuacji.

  z wyrazami szacunku
  Michał Radwan

  #449278

  hubcio

  Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

  To nieprqwda, że nie informowałam Gamety o urodzeniu mojego synka. Były wysyłane do Gamety listy, ale żadnej odpowiedzi na nie naie dostałam. Dzwoniłam i przekazałam informację o chorobach naszego synka. Nie przekazywałam wiadomości osobiście doktorowi ale pielęgniarce tam pracującej, która twierdziła, że pana doktora nie ma w tej chwili. Więć proszę nie pisać, że nic w tej sprawie nie robiłam.Wysłałam wiadomość e-mail ponieważ dostałam wasz adres od jednej z forumowiczek. Nie dysponuję zbyt dużo ilością wolnego czasu ponieważ prawie przez cały czas [rzebywamy z synkiem w szpitalach. Jeśli chodzi o niepochlebne opinie to nie jestem jedyną niezadowoloną pacjętką i nie tylko ja mam niepochlebne opinie o Waszej klinice. Zjednego jestem zadowolona, że jednak wiadomość o chorobie mojego synka dotarła do Was i mam nadzieję, że się to wszystko wyjaśni.

  #449279

  spioch

  Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

  To fakt co napisała Hubcio. Jest więcej niezadowolonych osób z usług Gamety. Sposób w jaki traktują tam pacjentki jest karygodny. Biorą pieniądze (70,00) za 10 min wizyty to po pierwsze. Po drugie na żadne pytanie nie uzyskacie odpowiedzi, bo lekarze są tam bardzo zajęci – z tym że nie nami pacjentkami. To jest reguła, nie odpowiadać na pytania. A dr Pawlicki przechodzi już samego siebie. Wziął pieniądze za inseminację którą zrobił mi 46 godzin po zastrzyku z Pregnylu. To 10 godzin za późno. Po inseminacji stwierdził że spotkamy się następnym razem, bo z tej inseminacji to napewno nic nie będzie. No jasne że nic nie było !!! Skoro 10 godzin za późno była zrobiona. Tylko pytam po co ta szopka??????
  Reguła jest jedna : w Gamecie zachodzi się w ciążę za pierwszym razem albo wcale!!! Przykre ale prawdziwe.
  Stanowczo odradzam tą klinikę. Jeśli ktoś ma ochotę zadać pytanie z chęcią udzielę odpowiedzi.
  Pozdrawiam

  ciągle czekam

  #449280

  hubcio

  Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

  Ja osobiście nie miałam do czynienia z Pawlickim tylko z Radwanem ale moje odczucia są takie same. Powiem jeszcze raz jest dużo osób niezadowolonych z Gamety, ale dlaczego boją się o tym mówić nie wiem? Ale jednego jestem pewna nigdy więcej Gamety.  #449281

  beatkac

  Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

  Witam wszystkich
  Wlasnie czytam sobie wasze posty i jestem w szoku .. Ja mam podobny problem … po wizycie u paru lekarzy wyszlo na to ze moj maz ma mniejsze mozliwosci na dziecko.. ze mna ponoc jest ok .. w kazdym razie po wielu nieudanych probach zdecydowalismy sie nad InVitro .. jestem z Lodzi i chcielismy wlasnie udac sie do Gamety zeby zrobic taki zabieg .. moj ginekolog poleacal nam ta klinike .. i z reszta wczesniej wspomnianego dr Pawlickiego – jako super lekarza .. takze teraz mam juz taki metlik w glowie , ze nie wiem co robic .. Bardzo prosze o wasze opinie na ten temat ..moze znacie w takim razie jakies bardziej wiarygodne kliniki ..z grory dziekuje
  BeaC

  #449282

  lidus

  Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

  No to sie mocno naraziłaś tym co chodza do klinik. Mnie się mocno oberwało jak napisała parę słó krytyki pod adresem Novum. Nikomu nie przeszkadzało, że tam /jak chyba w każdej klinice/ nie myśli się o naturalnym poczęciu, dość szybko namawia na inseminację czy invitro.
  Ja sama ominęłam Novum /po opowieściach znajonych/ wielkim łukiem i znalazłam w Warszawie wspaniłałą lekarke, która ma trudne przypadki w swojej praktyce, dzieki niej mam dziś dziecko. A w Novum byłam z konieczności bo badania robią szybko i to był mój pierwszy i istatni raz.
  ONI podaja wyniki przez telefon!!!. Dzwonisz podajesz się za pana X czy Y i wszystko wiesz o obcych ludziach. Jak dla mnie rewelacja. /Sama dzwoniła i podali mi wyniki/
  pozdrawiam i życzę sukcesów w znajdowaniu lekarzy.

  Lidek mama Maćka ur.08/06/2001
  aniołek IX 1996
  aniołek XI 1997  #449283

  lidus

  Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

  Beatko,
  a może Wam potrzebny dobry lekarz a nie koniecznie od razu klinika. Nas a konkretnie mnie lekarze spisali na straty, nawet invitro nie proponowali bo zdrowia i kasy szkoda. Znalazłam wspaniała lekarkę /w Warszawie/ i dzieki niej mam dzis wspaniałego synka. Inni lekarze /u których byłam/ twierdzą, że to cud i zasługa tej kobiety.
  pozdrawiam

  Lidek mama Maćka ur.08/06/2001
  aniołek IX 1996
  aniołek XI 1997

  #449284

  bozenadula

  PROŚBA

  Jestem pacjentką Gamety. Miałam robione różne badania: HSG, laparoskopię itp. Wszystkie wyniki są prawidłowe. Czeka mnie jeszcze histeroskopia i badania immunologiczne. W zeszłym roku leczyłam sie u lekarza, który zrobił nam 10 inseminacji (po dwie w każdym miesiącu) Już proponowano nam in vitro. Mój mąż ma słabe wyniki, ale przepisują mu tylko witaminy a mnie maltretuja z każdej strony. Byłabym wdzięczna za namiary na lekarza, który Ci pomógł. Jakoś trudno mi uwierzyć, że mężczyzn się nie leczy. Niecierpliwie czekam na odpowiedź. Bożena

  #449285

  timbo

  Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

  Jestem autorką tej wiadomosci. chciałam tylko dodać na pocieszenie dla wszystkich dziewczyn, które nadal się starają, ze już 5 miesiecy temu (równo dzisiaj mija) urodziłam piękną, zdrową córeczkę, którą kocham najbardziejn na swiecie. nie pomogła mi w tym żadna prywatna klinika leczenia niepłodnosci, ani zaden lekarz w niej rpacujący. Pomimo długiego leczenia, straconych pieniedzy i złudnych nadzieju, zasżłam w ciążę bez niczyjej pomocy (nie licząc oczywiście męża…). ciążę donosiłam, a o gamecie nie chcę nawet pamietać. Uważam, iż kobieta, która mnie tam leczyła wyrządziła mi wiele krzywdy, tym bardziej, ze na koniec powiedziała mi, ze nie ejstem w stanie zajsć samodzielnie w ciążę, bo mam zbyt silne zrosty w macicy. A jednak… Pomimo tylu gorzkich i raniacych słów, straconych złudzeń i wylanych łez, nadeszła dla mnie ta chwila, w której zobaczyłam „dwie kreseczki” a po 9 miesiacach mogłam ujrzeć piękne oczy mojego dziecka. Dla takich chwil warto żyć, pamietajcie o tym zawsze, gdy wydaje się wam, ze już nie macie sił i że wszystko już stracone. Ja też już pogodziłam się z ta myślą, dlatego tak bardzo bałam się bedąc w ciaży, ze coś pójdzie nie tak… Trzymam za was wszystkie kciuki i wierzę, ze jeszcze wielu z was uda się bez niczyjej pomocy. Nie dajcie się!!!

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 34)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close