Uzaleznienie?

To tak a propos odchudzania- przy okazji: Smoki, Katarzynka- jesteście WIELKIE. Gratuluję, nie mam pojęcia jak się to Wam udało!!!
A poniżej przytoczę to, co przeczytałam w najnowszym “Dziecku”. Ciekawe co o tym myślicie, bo ja się boję, że coś w tym jest.
“Niepohmowane jedzenie słodyczy ma czasami wszelkie znamiona nałogu: niemożność oparcia się pokusie zjedzenia kolejnej czekolady, coraz większe porcje, niepokój w razie braku używki. Okazuje się, że mózg reaguje na cukier podobnie jak na narkotyk- uwalniając neurohormony związane z doznawaniem przyjemności. Jeśli więc czujemy niepohamowaną skłonność do objadania się słodyczami, może to być sygnał, że jesteśmy w stresie lub mamy depresję”
Ciekawe czemu napisali o tym właśnie w gazecie dla młodych mam??

Ania i Martusia-Rudzielec (10.09.02)

4 odpowiedzi na pytanie: Uzaleznienie?

wasia Dodane ponad rok temu,

Re: Uzaleznienie?

W pełni zgadzam sie,że jedzenie słodyczy to nałóg. Ja nie jem słodkości, bo nigdy za nimi nie przepadałam, ale mój mąż kocha słodycze. I obawiam się że jest już nałóg. Walczę z tym jak mogę, Marek też już stara się ograniczać ale przychodzi mu to z trudnością. Słodycze to taki sam nałóg jak papierosy i równie szkodliwy.

Aga i Ania (27.03.03)

Dodane ponad rok temu,

Re: Uzaleznienie?

Oj, ciężko było….. ALE WARTO!!!! Ale a propos słodyczy – ja po urodzeniu Natusi miałam taki właśnie niepohamowany apetyt na słodycze! Przez miesiąc – już po zakończeniu karmienia piersią – zaczęłam zażywać chrom. I przeszło!! Już mogłam obejść się bez słodyczy! Myślę, że to właśnie chodzi o niedobór chromu, a nie depresję

Kaśka z Natusią (16 miesięcy 🙂

magdawroc Dodane ponad rok temu,

Re: Uzaleznienie?

Wiadomo dlaczego – a jak inaczej odreagować stres?
Wszystkie inne sposoby o wiele mniej dostępne.
Zaraz idę po czekoladę…

Madzia z Igą ( 7 lat) i Filem (4)

Dodane ponad rok temu,

Re: Uzaleznienie?

wiem to już od dawna….niestety….
wszystko sie zgadza
chyba musze iśc na odwyk…..

Gaba i Marysia (1 ROK!!!!)

Znasz odpowiedź na pytanie: Uzaleznienie??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecam
wkładki laktacyjne
Polecam wkładki firmy Jonhson&Jonhson. Są najlepsze!!! Gosia
Czytaj dalej
Dla starających się
Ide do lekarza
Tak więc wizyta już jest umówiona. Środa, godzina 16, numerek 3. Mam nadzieję, że nie zostanę sprowadzona brutalnie na ziemię, tylko wszystko będzie dobrze i jak najszybciej uda mi doczekać
Czytaj dalej