Uzaleznienie?

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #22989

  ania-p

  To tak a propos odchudzania- przy okazji: Smoki, Katarzynka- jesteście WIELKIE. Gratuluję, nie mam pojęcia jak się to Wam udało!!!
  A poniżej przytoczę to, co przeczytałam w najnowszym „Dziecku”. Ciekawe co o tym myślicie, bo ja się boję, że coś w tym jest.
  „Niepohmowane jedzenie słodyczy ma czasami wszelkie znamiona nałogu: niemożność oparcia się pokusie zjedzenia kolejnej czekolady, coraz większe porcje, niepokój w razie braku używki. Okazuje się, że mózg reaguje na cukier podobnie jak na narkotyk- uwalniając neurohormony związane z doznawaniem przyjemności. Jeśli więc czujemy niepohamowaną skłonność do objadania się słodyczami, może to być sygnał, że jesteśmy w stresie lub mamy depresję”
  Ciekawe czemu napisali o tym właśnie w gazecie dla młodych mam??

  Ania i Martusia-Rudzielec (10.09.02)

  #313505

  wasia

  Re: Uzaleznienie?

  W pełni zgadzam sie,że jedzenie słodyczy to nałóg. Ja nie jem słodkości, bo nigdy za nimi nie przepadałam, ale mój mąż kocha słodycze. I obawiam się że jest już nałóg. Walczę z tym jak mogę, Marek też już stara się ograniczać ale przychodzi mu to z trudnością. Słodycze to taki sam nałóg jak papierosy i równie szkodliwy.

  Aga i Ania (27.03.03)  #313506

  Anonim

  Re: Uzaleznienie?

  Oj, ciężko było….. ALE WARTO!!!! Ale a propos słodyczy – ja po urodzeniu Natusi miałam taki właśnie niepohamowany apetyt na słodycze! Przez miesiąc – już po zakończeniu karmienia piersią – zaczęłam zażywać chrom. I przeszło!! Już mogłam obejść się bez słodyczy! Myślę, że to właśnie chodzi o niedobór chromu, a nie depresję

  Kaśka z Natusią (16 miesięcy 🙂

  #313507

  magdawroc

  Re: Uzaleznienie?

  Wiadomo dlaczego – a jak inaczej odreagować stres?
  Wszystkie inne sposoby o wiele mniej dostępne.
  Zaraz idę po czekoladę…

  Madzia z Igą ( 7 lat) i Filem (4)

  #313508

  Anonim

  Re: Uzaleznienie?

  wiem to już od dawna….niestety….
  wszystko sie zgadza
  chyba musze iśc na odwyk…..

  Gaba i Marysia (1 ROK!!!!)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close