uzywanie spirytusu salicylowego

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #47866

  manka

  hej dziewczyny takie mam głupie pytanie .słyszałam ze uzywanie spirytusu salicylowego dla dzidziusiów jest niewskazane.ja zrobiłam taka głupote ze przed mierzeniem temperatury dzidzi w pupie odkaziłam termometr spirytusem salicylowym .dowiedziałams ię ze ze ni e powinno się tak postepowac i nalezy unikac spirytusu salicylowego .czy jest on tak szkodliwy .wiecie cos o tym czy mogło to zaszkodzic dziecku .moz e to głupie pytanie ale nurtuje mnie.wiem ze aspiryna jest podawan dzieciom dopiero po 12 latach zycia a ja skojarzyłam to dopiero pózniej jak mi lekarz zabronił uzywac tego srodka /czy taka ma la ilos c jakdo przemywania mogla zaszkodzic?

  #619661

  catty

  Re: uzywanie spirytusu salicylowego

  Hmm… Szczerze powiedziawszy ja też przemywałam temometr spirytusem salicylowym. Na pewno wszelkie spirytusy są szkodliwe dla niemowlaka, ale nie sądzę, żeby taka ilość wchłonięta przez śluzówkę mogła zaszkodzić…

  Jako ciekawostkę napisze, że wjednej amerykańskiej książce napisanej w l. 70 -tych przestrzegali, żeby nie smarować dziecku spirytusem dziąseł bo taka metoda była stosowana przez matki w czasie ząbkowania dziecka, jako środek znieczulający. To dopiero musiało szkodzić dziecku!

  Monika i Michałek 22.08.03  #619662

  aborka

  Re: uzywanie spirytusu salicylowego

  spirytus salicylowy ma działanie złuszczające (kwas salicylowy). no a do tego nie jest on tak czysty jak spozywczy. dlatego nie powinno sie nim odkazac ppempuszka. poprostu lepszy jest spozywczy bo jest czystszy niz salicylowy. ale do odkazania termometru moze byc. przeciez nie smarujesz nim skóry. a termomert wycierasz. a aspiryny sie nie stosuje z innego powodu. moze wywołac u dzieci z chorobą wirusową zespół reya. (rodzaj wstrząsu). kwas salicylowy napewno nie przejdzie ze spirytusu bo jest go bardzo malutko i sie orzez skóre nie wchłania. no ale moze uczulac i podrazniac

  AniaB i Bartus 13-12-2003

  #619663

  monikachorzow

  Re: uzywanie spirytusu salicylowego

  wszyscy mówią żeby nie używać spirytusu salicylowego do pępuszka a na oddziale noworodkowym tam gdzie rodziłam marcinka tylko tego spirytusu używali.jak zapytałam położną czemu nie używają czystego spirytusu to powiedziała że szpital nie ma pieniędzy i stać go tylko na salicylowy.w domu mam sobie używać spożywczego rozcieńczonego.jak widać chyba aż tak szkodliwy nie jest skoro noworodki są nim „raczone”.

  Monika i Marcinek (15.01.04)

  #619664

  kamelia

  Re: uzywanie spirytusu salicylowego

  Nie jestem pewna, ale wydaje mi się niemożliwe, żeby zespół Raya był chorobą wirusową… Skąd w aspirynie wirusy?

  Kamelia i Michałek 14.08.2003

  #619665

  manka

  Re: uzywanie spirytusu salicylowego

  dzieki dziewczyny

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close