Vita K- witamina K dla niemowląt

Hej. Kilka dni temu wyszłam z moim 2 malenstwem ze szpitala i zdziwiło mnie gdy wśród kwitów zobaczyłam receptę dla małej na witaminę K, którą należy podawać do ukońzcenia 3 miesiąca życia. Poprzedniemu dziecku (3 lata) tego dawać nie musiałam, podobno teraz są nowe zalecenia. Wit K z tego co mi się wydaje jest na krzepliwość krwi a nikt mnie nie poinformował zeby mała coś miała z nią nie tak…Czy któraś z was musiała też tą wit podawać??

Kasia, Kinga 2,5 i Majowe maleństwo

8 odpowiedzi na pytanie: Vita K- witamina K dla niemowląt

kama28 Dodane ponad rok temu,

Re: Vita K- witamina K dla niemowląt

nie musiałam i nikt ze znajomych też nie, ale z filmu dla młodych rodziców dowiedziałam się, że podaje się tą wit nowonarodzonym dzieciom. niestety nie wiem dlaczego dostałaś taką receptę. pewnie dziewczyny powiedzą ci coś więcej. może masz możliwośc zapytac o to jakiejś dziewczyny, która rodzila w twoim szpitalu?

kaśka i tośka 13.11.2006

gzymula Dodane ponad rok temu,

Re: Vita K- witamina K dla niemowląt

Hubuś dostał wtaminę K w pierwszej dobie po urodzeniu …. dostaje ją każde dziecko jako ” postępowanie i leczenie zachowawcze ” w razie krwotoku ! ( zobacz w książeczce zdrowia twojego dziecka powinno być to odnotowane)
a dlaczego masz podawać przez trzy miesiące ??? nie mam pojęcia ! może u was niepodają tej w szpitalu zaraz po urodzeniu ? ja bym zapytała lekarza albo chociaż siostrę środowiskową !

pozdrawiamy 🙂

Lidka&Hubi

Edited by gzymula on 2007/05/02 09:01.

denonka Dodane ponad rok temu,

Re: Vita K- witamina K dla niemowląt

no właśnie mam zamiar się dopytać, może w piątek przyjdzie do nas położna. Po urodzeniu dostała dawkę i też się zdziwiłam tą recepta, tym bardziej że nikt mi nic na temat dawania tej wit nie powiedział. Dlatego też narazie nie daje.

Kasia, Kinga 3, Dagmara 12 dni

gzymula Dodane ponad rok temu,

Re: Vita K- witamina K dla niemowląt

skoro nikt nic Ci niepowiedział na temat dawaniatej wit. to skąd wiesz że masz ją podawać przez trzy miesiące ??? czy na tej recepcie było napisane ile i jak dlugo ?

Lidka&Hubi

denonka Dodane ponad rok temu,

Re: Vita K- witamina K dla niemowląt

ze na 3 mies to wyczytalam w necie a ile to na recepcie pisze

Kasia, Kinga 3, Dagmara 12 dni

jane Dodane ponad rok temu,

Re: Vita K- witamina K dla niemowląt

W Czechach sie podaje standardowo przez pol roku.

Marti 22m & Malgos 3,5

denonka Dodane ponad rok temu,

Re: Vita K- witamina K dla niemowląt

Okazało się że nasza pani pediatra była na jakimś szkoleniu i tam zaleceniem jest dawać wszystkim dzieciom karmionym piersią i wcześniakom do ukońzcenia 3-4 mies życia tą wit K w celu zapobiegania krwotokom wewnętrznym u maluchów. Nie wiem czy to aż tak potrzebne, receptę wykupiłam ale czy następną kupię to nie wiem, zaznaczam że buteleczka starcza na mies i kosztuje to prawie 40zł i produkuje ją tylko 1 firma. Nie chodzi mi o oszczędność tylko czy ktoś nie robi na tym niezłego biznesu, bo np. wit D jest niezbędna i ja to rozumiem a co do tej wit K to wiele lekarzy nie uważa zeby byla konieczna tym bardziej że nasze maluszki dostają ją tuż po urodzeniu. Ciekawe co wymyślą za kilka lat… 😉

Kasia, Kinga 27.04.2004, Dagmara 19.04.2007

mi-amp-ma Dodane ponad rok temu,

Re: Vita K- witamina K dla niemowląt

no wlasnie moja siostra mieszka we Francji i tam tez sie podajee wit. K dzieciom karmionym piersia (raz w tyg. przez pol roku )

Miki 2l

Znasz odpowiedź na pytanie: Vita K- witamina K dla niemowląt?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Imiona dzieci
Drogi tomo
Zastanawiam się o jakim Ty mówisz poziomie? Zgadzam się z tym, że masz prawo (jak każdy) do własnego zdania i masz prawo by je wyrażać. Jednak, kto dał Ci prawo
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
zaginiony dowod rejestracyjny za granica
kochane, chyba zgubilam dowod rejestracyjny samochodu samochod zarejestrowany w polsce, polski dowod, polskie tablice a mieszkam za granica i co ja mam teraz zrobic? macie jakies pomysly? a moze ktoras z was pracuje w
Czytaj dalej