w jaki sposób mężowie okazują Wam szacunek

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #80673

  kasiejka

  Jestem ciekawa czy Wasi mężowie są nadal nawet kilka, kilkanaście lat po ślubie wobec Was gentelmenami, czy byli nimi kiedyś,czy też zarzucają z czasem te “niepotrzebne konwenanse”? W jaki sposób okazują Wam szacunek-co robią, że czujecie się ważne. A może też przytoczycie jakieś grubiańskie zachowania Waszych mężów.Jak sobie z tym radzicie, jak reagujecie. Mój mężuś ostatnio wciąż się śpiesząc przestaje mnie przepuszczać w drzwiach a tylko je trzyma dla mnie idąc pierwszy- to może głupstwo ale właśnie dzisiaj do mnie to dotarło i zrobiło mi się przykro z tego powodu, co raczyłam mu wypomnieć, że kiedyś było inaczej. Nie mógł zrozumieć, że oznacza to dla mnie stopień jego szacunku, miłości tymbardziej, że naprawdę poza tymi niektórymi niezrozumiałymi konwenansami naprawdę jest kochającym i nigdy nie obrażającym mnie mężem.K.

  #1113779

  qr-chuck

  Re: w jaki sposób mężowie okazują Wam szacunek

  Właśnie ostatnio jak chodziliśmy po górach to wypomniałam mężowi, że kiedyś to szedł ze mną za rękę i rozmawiał po drodze, a teraz to prze parę metrów przede mną i tylko co jakiś czas przystaje i czeka. O rozmowie nie wspomnę…
  Wyśmiał mnie, że za rękę to mnie prowadził jedynie przy schodzeniu (mam uszkodzone kolano więc instynktownie schodzę wolniej niż jest to możliwe i optymalne, więc “musi” mnie ciągnąć) i jak była szeroka droga i było to możliwe, ew. jak schodziliśmy z góry po ciemku i on niósł latarkę…
  Pomarudziłam, pomarudziłam i… przyznałam mu rację, że faktycznie zawsze trochę inaczej wchodziliśmy… A za parę godzin już schodziliśmy za rękę, gadając :DDD.
  Jakoś nic mi nie przychodzi do głowy, co mogłabym podać jako przykład zmiany traktowania. A może już tle czasu minęło, że nie pamiętam ;P.

  Pozdrawiam,
  Anka i Aśka (29.04.04)  #1113780

  kotagus

  Re: w jaki sposób mężowie okazują Wam szacunek

  Z niewiadomych dla mnie przyczyn otwiera mi drzwi do samochodu tylko jak jedziemy na jakąś okazję typu kolacja, wyjście czy coś. Na codzień mogę o tym pomarzyć 🙂 No ale w sumie się nie dziwię, każde z nas upycha po jednym dziecku do fotelika, gdzie tu miejsce na takie konwenanse…. Ale byłoby miło….

  Mati 01.04 Marta 04.05

  #1113781

  mamaala

  Re: w jaki sposób mężowie okazują Wam szacunek

  W odpowiedzi na:


  Mój mężuś ostatnio wciąż się śpiesząc przestaje mnie przepuszczać w drzwiach a tylko je trzyma dla mnie idąc pierwszy


  ja osobiście wolę, jak mój mąż idzie pierwszy i mi drzwi otwiera i przytrzymuję niż gdybym, ja kruszynka ;))), miała walczyc z nimi sama i otwierać je dla niego, bo opcja, że on stoi za mna i w jakis sposób jedną ręką, sięgając ponad moją głową czy też ramieniem, otwiera mi drzwi jest dla mnie równiez nie do przyjęcia ;), natomiast moja teściowa mojego małżonka nauczyła, ze kobietę zawsze się przepuszcza przodem :(, gdy pierwszy raz byliśmy w kinie i mieliśmy miejsca w środku rzędu, a mój pan z galanterią przepuścił mnie pierwszą to uznałam, że jest źle wychowany :(, teraz już takiego błędu nie popełnia ;))))

  Aga i Ala (10.02.2003)

  #1113782

  Anonim

  Re: w jaki sposób mężowie okazują Wam szacunek

  u nas wszystko gra:)
  nie jest słodko jak przed slubem, ale w kwestii kultury i pewnych dzentelmenskich zachowan nic sie nie zmieniło:)
  Przede wszystkim w 100% czuje się kochana i do tego mój mąż jest dobrym i czułym człowiekiem, jest wrażliwy – to wszystko załatwia;)

  POZDRAWIAM 🙂 bruni

  #1113783

  porky

  Re: w jaki sposób mężowie okazują Wam szacunek

  przepuszcza w drzwiach, prawi komplementy ;), bardzo liczy się z moim zdaniem

  Juleczka (12.12.04)  #1113784

  olinja

  Re: w jaki sposób mężowie okazują Wam szacunek

  Mój maż jest z tych co lubia byc szarmanccy.
  Zawsze taki był.
  I nadal taki jest co wzbudza często w moich koleżankach zazdrosc :o))))

  Maz praktycznie na każdym kroku okazuje mi szacunek. Zmieniaja sie formy jego wyrazu ale wiem i czuje, ze mnie kocha i szanuje.
  Oprócz okazywania w codziennym zyciu to mówi mi o tym bo ja lubie śłuchac.
  Co do otwierania drzwi to na codzień ja pierwsza je otwieram hihihi bo on idzie z Jokiem i tobołami a ja z resztą np zakupów.
  Ale kiedy mamy “wychodne” i idziemy nie koniecznie to musi być elegancka kolacja to maniery są na topie :o))))))))))))))

  Mój maz ceni moje zdanie a to dla mnie ważne.
  Cieszę sie keidy rozmawiały o jego pracy pomagam mu rozwinąć temat. Znajdujemy zarem rozwiazania.
  To taki nasz specjalny czas.
  Zreszta kiedys pisałam, że w sumie to wszystko robimy razem a rozłaki są dla nas bolesne.

  Pewnie jak kazda z Was mogłabym pisać i pisac… wiec skończę ;o)

  Jonatan (20.04.2005)

  #1113785

  Anonim

  Re: w jaki sposób mężowie okazują Wam szacunek

  Mi oczywiście jest miło jak maz otwiera przede mna drzwi i dba o te wszystkie dżentelmenskie drobiazgi, ale kiedy się spieszymy/ mamy torby/toboły/ Ninę i zapomni to nie robie problemu. Nie jest to dla mnie aż tak ważne. O tym czy czuje sie szanowana czy nie decyduje też inne sprawy, na przykład to czy liczy sie z moim zdaniem, moimi uczuciami. Wiem ze jestem dla niego ważna.

  Monika i
  Nina (2l. i 9m.)

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close