W związku z ZUSem…

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #20448

  lea

  Wiele pytań o różne ZUSowe zasady zwiazane z ciążą i macierzyństwiem przewijają się po naszym forum… planuję powoli uporać się z nimi, skontaktować z pracownikiem ZUSu, poszperać w przepisach i z tego opracować materiał informacyjny na stronkę dziecko-info, który zainteresowałby nas lub przyszle starające się, oczekujące i mamusie.
  Liczę na Waszą pomoc, podpowiedzi – czego chciałybyście się dowiedzieć, lub co Was nurtowało w przeszłości i może się to okazać przydatne dla innych użytkowiniczek?

  Lea i Mateuszek (14.03.03)

  #284467

  banaska

  Re: W związku z ZUSem…

  Super pomysł zwłaszcza, że może już jestem mamusią a jeśli nie to zamierzam wkrótce być i wogóle nie orientuję się w różnych ZUSowskich przepisach, urlopach macieżyńskich i wychowawczych i chętnie sobie poczytam taki skrypcik. Mi osobiście niedobrze mi sie robi na myśl o tych wszystkich przepisach ale wiem tez że taka wiedza jest potzrebna bo pewnie nikt o mnie nie zdba jeśli sama tego nie zrobię . Życzę ci powodzenia. Pozdrawiam  #284468

  lea

  Re: W związku z ZUSem…

  Co konkretnie by Cię interesowało?

  Lea i Mateuszek (14.03.03)

  #284469

  Anonim

  Re: W związku z ZUSem…

  ojej wiesz co nie mam pojęcia.Na razie żyję ewentualną ciążą nie jestem jeszcze świadoma problemów w zwiążku z tym. Ale pewnie gdzie i co trzeba składać o zasiłki porodowe i wszystko to co jest przydatne dla młodych matek nie zrabiających zbyt dużo. ja mam umowę na czas nieokreślony za mój mąż na rok. a poza tym nie bardzo wiem czy powinnam się narazie przyznawać do ciąży(ewentualnej jeśli takowa będzie) i jak to wygląda z wypowiedzeniami i co wtedy czy ZUS płaci czy nie . nie wiem czy to co tu piszę ma sens. Jeszcze absolutnie nie orientuję się w przep[isach i innych urzędowych sprawach. Ale dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam .

  #284470

  Anonim

  Re: W związku z ZUSem…

  cosik mnie nie zalogowało. Ale ta ostatnia wiadomość ose mnie – Banaska

  #284471

  bbetka

  Re: W związku z ZUSem…

  Witam
  fajny pomysł
  Mnie intersesuje sytuacja, kiedy przyszła mama czyli ja, prowadzi własną działalnosc gospodarczą, i co wtedy, co ze zwolnieniem, co jak urodze, czy ZUs cos płaci, czy ja nadal normalnie musze oplacac Zus…..kompletnie nic nie wiem.
  pozdrawiam  #284472

  lea

  Re: W związku z ZUSem…

  Nie wiem, kto to pisał, bo jest Anonim… zasiłków porodowych z tego co wiem – nie ma… o ciązy tak od razu to chyba normalne, ze się nie mówi… od 1. miesiąca… ja nie mówiłam do konca trymestru, bo do jego konca jest zagrozenie poronienia dosc duże a poza tym praca to nie rodzina, prawda? I potem juz nie mogą Cię zwolnić choćby stawali na rzęsach 😉 zresztą masz stałą umowe… a podczas zwolnienia dłuzszego niż miesiąc (licząc w ciągu roku) i urlopu płaci ZUS

  Lea i Mateuszek (14.03.03)

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close