Waga i wzrost

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #47696

  dewizka

  Czy mozecie mi podac jaka jest srednia waga i wzrost dla dzieciaczkow w odpowiednim miesiacu zycia z tego co wiem to roznicuje sie to na dziewczynki i chlopcow, moze znacie jakies fajne strony na ten temat z gory wielkie dzieki i pozdrawiamy

  Magda i Wiki (02.02.2004)

  #617505

  anet

  Re: Waga i wzrost

  zobacz sobie siatki centylowe wzrostu i wagi dla chlopcow i dziewczynek
  zacytuje:
  Dzieci rosną w różnym tempie, jedne szybciej inne wolniej. Do obserwacji tempa przyrostu masy i wzrostu służą tzw. siatki centylowe. Z siatek widać wyraźnie, że “norma” to bardzo szerokie pojęcie. 50% dzieci mieści się między 25 a 75 centylem, ale masa mieszcząca się między 3 a 97 centylem też jest prawidłowa. Jeśli masa ciała Waszego dziecka w danym wieku odpowiada 30 centylowi, oznacza to, że 30% dzieci waży mniej, a 70% waży więcej. Sama masa jeszcze niewiele mówi. Dopiero skorelowana ze wzrostem może dać nam pełniejszy obraz rozwoju dziecka. Każde załamanie krzywej w dół powinno budzić niepokój i skłonić do wyjaśnienia przyczyn takiego stanu – będzie to często choroba lub odmawianie jedzenia.
  Każde dziecko, chyba że wystąpiły wyjątkowe okoliczności np. choroba, operacja, kłopoty ze ssaniem, powinno wyrównać masę urodzeniową do ukończenia 3 tygodni. Dziecko nie powinno przybierać mniej niż 100 gram/tydzień. Bywają niemowlaki, które będą przybierały ponad 300 gram/tydzień, czyli przez miesiąc zwiększą masę o 1,5 lub 2 kg (!). Do 6 miesiąca prawidłowo przybierające niemowlę podwaja masę urodzeniową.

  W kolejnych 6 miesiącach, a czasem nawet wcześniej, tempo wzrostu maleje. Wtedy krzywa na naszym wykresie spłaszcza się. Niemowlęta przybierają w tym okresie 90-150 gram/tydzień, czyli ok. 400-600 gram/miesiąc.
  koniec cytatu

  siatki centylowe sa w ksiazeczce zdrowia
  albo np zobacz tu:
  [url=”http://www.bzkozielski.com.pl/narodziny/siatki.htm>http://www.bzkozielski.com.pl/narodziny/siatki.htm
  <a"]http://www.snrdclhw.neostrada.pl/siatki.html[/url]


  Aneta + Agniesia (7.07.02) + Adrianek(3.01.04)  #617506

  dewizka

  Re: Waga i wzrost

  A ILE SREDNIO WAZYLY I MIERZYLY WASZE 4 – MIESIECZNE SZKRABY??

  Magda i Wiki (02.02.2004)

  #617507

  bey

  Re: Waga i wzrost

  Wiesz co? Zajrzyj na ostatnie strony Książeczki Zdrowia Dziecka jaką dostałaś w szpitalu. Tam są tzw. siatki centylowe z wagą i wszelkimi „rozmiarami” odpowiednimi dla każdego wieku z podziałem na dziewczynki i chłopców.
  🙂
  Pozdrawiamy!

  Bey i Nikola (14.01.2004)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close