wczesne usg a wiek ciąży

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #7744

  aniak

  hej, chciałabym się dowiedzieć czy będąc w 43 dniu ciąży licząc od ostatniej miesiączki, badanie usg wykaże serduszko i poda ten sam tydzień ciąży i termin porodu jak wynika z wyliczeń wg miesiączki? usg wykarze wiek ciążowy a wiek zapłodnieniowy jest tak naprawdę ok 2 tygodnie krótszy? dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich

  #136181

  magdak

  Re: wczesne usg a wiek ciąży

  aniu ! zacznę od serdecznych gratulacji – witaj w gronie przyszłych mam ! wg mojej wiedzy na obecnym etapie twojej ciąży usg powinno już wykazać bicie serduszka dziecka, zaczyna ono bić ok. 26 dnia po zapłodnieniu, reszta się zgadza, tzw. wiek ciążowy jest ok.2 tygodnie do przodu od rzeczywistego wieku dzidziusia.
  pozdrawiam was serdecznie ! my zaczęliśmy właśnie 28 tydzień ! pa pa
  magda 🙂  #136182

  aaaa

  Re: wczesne usg a wiek ciąży

  MAGDO, Bardzo dziękuję za pomoc. Ja także ten etap ciąży mam “za sobą” już zaczęłam 26 tydzień i bardzo się boję jak to będzie. czytam od wczoraj wszystkie wiadomości na forum i porównuję swoje “doświadczenia” na różnych etapach i co mnie jeszcze czeka? Pozdrawiam Ciebie i Twój Brzuszek – Ania z córeczka

  #136183

  giasu

  Re: wczesne usg a wiek ciąży

  Aniu,nie mogłam powstrzymać się od napisania do Ciebie,ponieważ mamy prawdopodobnie bardzo zbliżony termin porodu,ja też jestem teraz w 26 tygdniu 🙂 i również będę miała córeczkę :).Z jakiego jesteś miasta?Pozdrawiam ciepło.Agata.

  #136184

  krzysiek

  Re: wczesne usg a wiek ciąży

  Statystycznie masz około 70% na usłyszenie bicia serduszka maleństwa. Według danych wyszperanych w internecie pewność 100% usłyszenia bicia serca masz dopiero po upływie 8 tygodni (56 dni) od daty ostatniej miesiączki. Więc nawet jeśli nic nie usłyszysz – jeszcze się nie denerwuj.
  I jeszcze jedno – USG są najczęściej tak zaprogramowane, że podają wiek maleństwa licząc właśnie od daty ostatniej miesiączki, a nie od dnia poczęcia.
  Pozdrawiam

  Krzysiek (mąż)
  GG: 2099638

  #136185

  anet

  Re: wczesne usg a wiek ciąży

  Ja bylam na USG w 6 tyg. od OM, niestety bijacego serduszka nie bylo widac – a dopiero w 10 tyg. – ale duzo zalezy tez od sprzetu jakim dysponuje lekarz – w moim przypadku termin porodu z USG (obliczny jest na podstawie roznych danych/wymiarow malenstawa) i wg miesiaczki jak na razie pokrywa sie (22 tydz.)

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close