We łbie mam już zamęt!!!!!!!!!

Dziewczyny pomóżcie!!!!
Basiulca urodziłam 17 grudnia 2002. Dnia 08.04.2003 mija 16 tyg. mojego macierzyńskiego.
I teraz pytanie nr 1.
08.04.2003 to jest wtorek i w ten dzień jest 16 tyg. macierzyńskiego. Czy zaległy urlop mam brać od 9.04. czy 8,04. Zdurniałam już !!!!
Pytanie nr 2.
Przysługuje mi zaległy urlop: 7 dni za 2001, 26 za 2002 i ile dni przysługuje za 2003 rok???????? (policzyła mi kadrowa, że 9 dni, a koleżance w innej firmie całość czyli 26 dni)???????????
Pytanie nr 3.
Jak ma wyglądać podanie o urlop zaległy, czy każdy rok na osobnym wniosku, czy można jakoś to ładnie ujać na jednym??????????????????
Pytanie nr 4.
Zaczęłam pracę 15 października 2000 roku (okres próbny), czy za te niepełne 3 miesiące przysługiwał mi urlop?????

Wiem, że do urlopu wlicza się lata pracy i ukończoną szkołę. Skończyłam studia a więc mam już 8 lat stażu pracy, pracuję na umowę na czas określony od 01.01.2001 do końca 2005 roku. Nie wiem co jeszcze mogę podać pomocnego!!

BARDZO, BARDZO PROSZĘ O POMOC!!!!! DZIEWCZYNY TYLE Z WAS JUŻ BRAŁO TEGO BYKA ZA ROGI.

P O M O C Y !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DO PIATKU MUSZE TO WIEDZIEĆ NA 100 %

Anka i Basiulec (3 MIECHY!!!!)

8 odpowiedzi na pytanie: We łbie mam już zamęt!!!!!!!!!

pati68 Dodane ponad rok temu,

Re: We łbie mam już zamęt!!!!!!!!!

1. kończy się 8.04 a więc urlop bierzesz od 9.04.
3. ja ujęłam wszystkie dni naraz podając okres kiedy się zaczyna i kończy. Mozesz napisać, ze wnioskujesz o 59 dni urlopu wypoczynkowego a w nawiasie podać (7 dni za 2001, 26 dni za 2002 itd.)
2. Skoro otrzymałaś 26 dni urlopu w zeszłym roku, to w tym przysługuje Ci tyle samo. Ta kadrowa źle Ci policzyła, bo wyszła z załozenia, zę należy naliczyć urlop proporcjonalnie do przepracowanych miesięcy, co stosuje się tylko w przypadku zwolnienia pracownika. Normalnie nabyłaś prawo do 26 dni urlopu.(a tymbardziej, zę umowa konczy Ci się w 2005 roku.) Gdybyś miała umowę np. do czerwca tego roku, to gdybyś nie wykorzystała w całości urlopu teraz, to do ekwiwalentu policzyliby Ci za 5 przepracowanych miesięcy.

Jakby gdyby co, to jeszcze pytaj. 🙂

Pati i 5 m. [Zobacz stronę]

nata Dodane ponad rok temu,

Re: We łbie mam już zamęt!!!!!!!!!

jeszcze naleza ci sie 2 dni z dzieckiem urlopu,mi kazala ksiegowa napisac o nie tez ,ale na podaniu razem ze wszystkim

NATAla i KAPEREK (4 miesiace !!!)

pati68 Dodane ponad rok temu,

Re: We łbie mam już zamęt!!!!!!!!!

Masz rację, zapomniałam o tym napisać (ale złożyłam już wniosek o te 2 dni). Dzięki za przypomnienie

Pati i 5 m. [Zobacz stronę]

Dodane ponad rok temu,

Re: We łbie mam już zamęt!!!!!!!!!

na bank przysluguje ci 26 dni za ten rok; ja juz wniosek zlozylam, bo macierzynski konczy mi sie w sobote, buuuuuuuuu
swietnie sobie ten rzad wykombinowal, dluzej matkom placic nie trzeba 🙁 ale co zrobic z takim szkrabem; nie wyobrazam sobie, zebym mogla wrocic do pracy i go zostawic
i pewnie strace te prace, buuuuuuuu

Ewa i Krzyś (3 i 1/3 mies.)
[Zobacz stronę]

o-d Dodane ponad rok temu,

Re: We łbie mam już zamęt!!!!!!!!!

Myślę, że Pati68 dokładnie to opisała. Dodam tylko, że o te dodatkowe dwa dni opieki nad dzieckiem (Art. 188 Kodeksu Pracy) piszesz na odzielnym podaniu.
Z rozpoczęciem kolejnego roku nabywasz prawo do CAŁEGO wymiaru urlopu. Nie mogą CI policzyć proporcjonalnie.
Za okres próbny również należy się urlop (proporcjonalnie do przepracowanego czasu – chyba, że byłaś zatrudniona wcześniej w innej firmie i wykorzystałaś tam cały urlop za dany rok).
Do wyliczenia wymiaru urlopu wlicza się szkołę, ale jeśli jednocześnie pracowałaś i studiowałaś to jedno z dwojga. Za szkołę wyższa dolicza się 8 lat. Jeśli po ukończeniu szkoły wyższej pracowałaś dw lata – masz razem 10 lat i tym samym prawo do 26 dni urlopu. Jeśli pracowałaś w trakcie studiów – liczy CI się tylko 8 lat i masz prawo do 20 dni urlopu (bo chyba przez odstatnie dwa lata w tej dziedzinie nic się nie zmieniło???)

Pozdrawiam,

Ola

Ola i maluchy: Staś (9.12.98), Tadzio (15.01.01) i Basia (11.01.03)

beatab Dodane ponad rok temu,

jeszcze w sprawie urlopu

A może orientujesz się, jak to jest w przypadku ekwiwalentu za urlop?
W moim zakłądzie pracy kiedyś były tzw. grusze, a teraz to się chyba nazywa ekwiwalent za wykorzystany urlop. Czy nalezy się w przypadku zaległego niewykorzystanego urlopu za 2002?

Beata& Patryk

o-d Dodane ponad rok temu,

Re: jeszcze w sprawie urlopu

Ekwiwalent jest wyplacany tylkow wypadkurozwiazania umowy o prace. Urlop zalegly nalezy wykorzytać w pierwszgm kwartale roku nastepnego.

Ola i maluchy: Staś (9.12.98), Tadzio (15.01.01) i Basia (11.01.03)

pati68 Dodane ponad rok temu,

Re: jeszcze w sprawie urlopu

Ekwiwalent za urlop otrzymujesz, gdy przestajesz pracować a nie wykorzystałąś urlopu z bieżącego czy też poprzednich lat.
Natomiast grusze otrzymuje się za wykorzystany urlop, jako dofinansowanie do wczasów. Jednak jest chyba ogólnie przyjęte, ze gruszy nie wypłaca się za rok poprzedni, tylko po wykorzystaniu urlopu w roku bieżącym. Wniosek o grusze kierujesz do szefa na piśmie lub na druku, który być może Twoja frma ma.

Pati i 5 m. [Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: We łbie mam już zamęt!!!!!!!!!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Znowu nie śpi.........
.....Karol znowu nie śpi w dzień..........to znaczy śpi, ale tylko dwa razy po pół godziny.....czyli praktycznie nic.........wstaje koło 7 i idzie spać o 19................ma to swoje dobre strony.....bo cały wieczór
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
lekarz Kraków
Błagam, polećcie jakiegoś dobrego (naprawdę) lekarza ginekologa-położnika w Krakowie. Pozdrawiam Aga (mama Kuby)[i]Edited by AgaP on 2003/03/18 20:49.[/i]
Czytaj dalej